ViA TOV studenti izaicina mazsalaciešus izvērtēt sava novada tūrisma iespējas | Vidzemes Augstskola
via
LAT
ENG
 
Vidzemes Augstskola ielūdz uz Zinātnieku nakts pasākumiem Valmierā
Visā Eiropā un arī Vidzemes Augstskolā (ViA) šī gada 30. septembrī notiks Zinātnieku nakts pasākumi. Augstskola un...
22.09.2016
Ekoskolu zaļais karogs turpina plīvot Vidzemes Augstskolā
Pirmdien, 19. septembrī, Vidzemes Augstskolai atkārtoti tika piešķirta Zaļā karoga balva. Tas tiek piešķirts mācību...
21.09.2016
Vidzemes Augstskolas studenti un darbinieki startē Valmieras maratonā
Svētdien, 18. septembrī norisinājās skriešanas seriāla „Bigbank Skrien Latvija” 6. posms – 10. "Sportlat Valmieras...
20.09.2016
Vidzemes Augstskolā atgriežas vieslekciju programma “SMART Lunch”
„Smart lunch” vieslekciju programma šajā studiju gadā tiks atklāta, trešdien, 21. septembrī, par sapņu piepildīšanu un...
20.09.2016

ViA TOV studenti izaicina mazsalaciešus izvērtēt sava novada tūrisma iespējas

Ziņa pievienota - 10.06.2013

Trešdien, 5. jūnijā Mazsalacā notika jau otrreizēja tikšanās starp Mazsalacas aktīvākajiem iedzīvotājiem, domes darbiniekiem, uzņēmējiem un Vidzemes Augstskolas 3. kursa Tūrisma organizācijas un vadības studentiem. Pasākumā bija iesaistīti arī Erasmus programmas projekta “Joint Masters in International Tourism and Event Manegement” sadarbības partneri no Lietuvas, Igaunijas un Lielbritānijas, un šis pasākums ietilpa projekta aktivitātēs.

mazsalaca.jpg

Pirmajā viesošanās reizē Mazsalacā studenti tikai iepazinās ar esošo situāciju tūrismā un ar to saistītajās jomās, apmeklēja vairākas saimniecības Mazsalacā un uzklausīja uzņēmējus, domes darbiniekus un citas ieinteresētās personas. Tad notika studentu grupu darbs, rūpīgi izpētot kādu specifisku tūrisma vai uzņēmējdarbības jomu Mazsalacā. Individuālas tikšanās, izpētes braucieni, komunikācija ar vietējiem iedzīvotājiem, kā arī dažādu ideju ģenerēšana rezultējās astoņās dažādās prezentācijās, aptverot galvenās ar tūrismu saistītās jomās: sadarbības mehānisma ieviešana tūrismā, Skaņā kalna dabas parka izaicinājums, aizsargājamās dabas teritorijas un tūrisma attīstība, aktīvās atpūtas piedāvājuma iespējas, apskates saimniecības, kultūras tūrisms kā arī ēdināšana un mārketinga iespējas Mazsalacas novadā.

Studentu paveiktais patīkami pārsteidza - netrūka ne labu un īstenojamu ideju, ne kritikas par lietām, kuras, raugoties ar svaigu skatu no malas, labāk redzamas.  Arī paši studenti tika vērtēti – gan no mazsalaciešu puses, gan projekta partneriem - profesora Tima Novles (Tim Knowles) no Mančestras Metropolitēna universitātes, un Aina Hinsberga (Ain Hinsberg) un Tīta Kaska (Tiit Kask) no Viesnīcu un tūrisma vadības augstskolas Igaunijā.

Pēc tikšanās VA Tūrisma un viesmīlības vadības fakultātes asociētā profesore Agita Līviņa atzina, ka šī bijusi iedvesmojoša un noderīga mācībstunda, jo ieguvēji ir ne tikai mazsalacieši un novada tūrisma joma, bet arī paši studenti, jo viņi no lekciju zāles teorētiskajām zināšanām tikuši iesviesti reālajā dzīvē ar visiem tās patīkamajiem un ne tik patīkamajiem izaicinājumiem.

Mazsalaciešiem, savukārt, šī bija laba iespēja redzēt sava novada tūrisma piedāvājumu citām acīm un izvērtēt gan padarīto, gan to, pie kā atrotītām rokām jāķeras klāt jau tuvākajā laikā. Studenti labprāt uz savu izlaidumu nākamā gada februārī saņemtu ziņu par to, kas no priekšlikumiem ir īstenots Mazsalacā vai iekļauts 2014. gada Mazsalacas novada darba plānā un budžetā. Šāda informācija būtu pats labākais studentu darba novērtējums.

Ar studentu prezentācijām drīzumā būs iespējams iepazīties arī Mazsalacas novada mājas lapā www.mazsalaca.lv sadaļā tūrisms.

Ilze Mitāne,
Mazsalacas novada sabiedrisko attiecību speciāliste
 	
 
Vidzemes Augstskola © 2006-2016