Topošie studenti iepazīst Vidzemes Augstskolu | Vidzemes Augstskola
via
LAT
ENG
 
Vidzemes Augstskola ielūdz uz Zinātnieku nakts pasākumiem Valmierā
Visā Eiropā un arī Vidzemes Augstskolā (ViA) šī gada 30. septembrī notiks Zinātnieku nakts pasākumi. Augstskola un...
22.09.2016
Ekoskolu zaļais karogs turpina plīvot Vidzemes Augstskolā
Pirmdien, 19. septembrī, Vidzemes Augstskolai atkārtoti tika piešķirta Zaļā karoga balva. Tas tiek piešķirts mācību...
21.09.2016
Vidzemes Augstskolas studenti un darbinieki startē Valmieras maratonā
Svētdien, 18. septembrī norisinājās skriešanas seriāla „Bigbank Skrien Latvija” 6. posms – 10. "Sportlat Valmieras...
20.09.2016
Vidzemes Augstskolā atgriežas vieslekciju programma “SMART Lunch”
„Smart lunch” vieslekciju programma šajā studiju gadā tiks atklāta, trešdien, 21. septembrī, par sapņu piepildīšanu un...
20.09.2016

Topošie studenti iepazīst Vidzemes Augstskolu

Ziņa pievienota - 31.05.2013

Vidzemes Augstskola aktīvi un mērķtiecīgi darbojas jauno studentu piesaistē. Vakar augstskolu apmeklēja Ogres Valsts ģimnāzijas desmito klašu skolēni. Skolotāja Līga Lībmane stāsta, ka ģimnāzija regulāri rīko braucienus uz augstskolām un uzņēmumiem, lai palīdzētu audzēkņiem pēc skolas absolvēšanas veidot karjeru un izvēlēties augstskolu.

vidusskoleni.jpg
Attēlā:
KAS SLĒPJAS AIZ STIKLOTĀS FASĀDES? ViA mārketinga un reklāmas speciāliste Ilze Mīkstā (no labās) iepazīstina vizītes iniciatori Ogres Valsts ģimnāzijas vēstures skolotāju Daci Zemīti un jauniešus ar plašajām Valmieras integrētās bibliotēkas telpām.
Jāņa Līgata foto

Ogres Valsts ģimnāzijas 10.b klases audzēkne Žaklīna Vagoliņa stāsta, ka Valmieru apmeklējusi jau iepriekš.

— Es vienmēr priecājos, ejot garām augstskolai, par skaisto stikloto fasādi. Tomēr neko daudz nezināju, kas šeit iekšā notiek. Biju tikai noskaidrojusi, ka Vidzemes Augstskolā var studēt jomu, kas mani interesē — politoloģiju. Šajā vizītē man ir iespēja uzzināt ko vairāk par augstskolu, lai varētu pieņemt lēmumu, kur studēt — Valmierā vai Stradiņa universitātē. Pirmais iespaids par Vidzemes Augstskolu ir ļoti labs. Šeit ir mājīga un draudzīga vide.

10.d klases skolnieks Jurģis Prikulis piebilst: — Gluži kā daudziem klases biedriem, arī man pagaidām nav skaidrs, kādā jomā vēlos studēt. Šādas vizītes palīdz saprast, kādu profesiju izvēlēties un kura augstskola būtu piemērotākā. Līdz šim man nebija priekšstata par Vidzemes Augstskolu. Esmu apmierināts ar to, ko šeit redzēju, un noteikti apsvēršu iespēju studēt Valmierā, lai gan līdz šim biju domājis, ka labākās augstskolas ir tikai Rīgā.

ViA mārketinga un reklāmas speciāliste Ilze Mīkstā stāsta:

— Augstskolu regulāri apmeklē skolēnu grupas no visas Latvijas. Mēs iepazīstinām jauniešus ar mācību auditorijām, laboratorijām un bibliotēku, stāstām par augstskolas piedāvātajām studiju programmām. Būtiski ir jauniešus informēt par studiju vidi un iespējām, ko sniedz Valmiera sporta, kultūras un izklaides jomā, lai mazinātu stereotipu, ka aktīva sabiedriskā dzīve ir tikai Rīgā. Tādēļ pēc augstskolas apmeklējuma skolēni dodas ekskursijā pa Valmieru, ko pēc neilga laika viņi, iespējams, sauks par savām otrajām mājām.

Skolēnu ekskursijas ir daļa no pasākumu kopuma, ko veicam jauno studentu piesaistīšanai mūsu augstskolai visa mācību gada laikā. Mūsu mērķis ir iepazīstināt ar sevi un iepazīt topošos studentus, veidojot ilglaicīgas attiecības, kamēr viņi vēl mācās skolā. Mūsu studenti kā ViA vēstnieki dodas uz savām bijušajām skolām, lai stāstītu par savu pieredzi augstskolā. Savukārt pasniedzēji skolās uzstājas ar vieslekcijām. Aicinām arī skolēnus viesoties augstskolā. Piemēram, šogad atvērto durvju dienā piedalījās vairāk nekā 70 interesentu no visas Latvijas. Savukārt pasākumā «ViA studenta anatomija» skolēniem ir iespēja ēnot kādu studentu, padziļināti iepazīstot augstskolas studiju vidi un sadzīvi.

Pieredze rāda, ka šādu attiecību veidošana starp augstskolu un topošajiem studentiem sniedz labus rezultātus ilgtermiņā. Jaunieši, kas reiz bijuši ekskursijā augstskolā vai apmeklējuši kādu no mūsu studentu vai pasniedzēju lekcijām savā skolā, bieži vien turpina interesēties par iespējām studēt Valmierā, apmeklējot atvērto durvju dienas un «ViA studenta anatomiju». Daudzi no viņiem pēc tam kļūst par studentiem, kā arī par augstskolas un Valmieras patriotiem. Statistikas dati liecina, ka liela daļa absolventu paliek dzīvot Vidzemē. Otra liela grupa absolventu pārceļas uz Rīgu. To vērtējam kā priekšrocību, jo arī šie cilvēki turpina līdzdarboties augstskolas attīstībā gan idejiski, gan tīri praktiski, nodrošinot mūsu studentiem prakses vietas savos uzņēmumos un sniedzot atbalstu caur absolventu kustību «ViA Alumni».

Autors: Dzintars Močs
Datums: 30.05.2013
Izdevums: Liesma
Rubrika: Ziņas

 	
 
Vidzemes Augstskola © 2006-2016