Svinīgi atklāta 16. Baltijas Starptautiskā vasaras skola | Vidzemes Augstskola
via
LAT
ENG
 
Vidzemes Augstskola ielūdz uz Zinātnieku nakts pasākumiem Valmierā
Visā Eiropā un arī Vidzemes Augstskolā (ViA) šī gada 30. septembrī notiks Zinātnieku nakts pasākumi. Augstskola un...
22.09.2016
Ekoskolu zaļais karogs turpina plīvot Vidzemes Augstskolā
Pirmdien, 19. septembrī, Vidzemes Augstskolai atkārtoti tika piešķirta Zaļā karoga balva. Tas tiek piešķirts mācību...
21.09.2016
Vidzemes Augstskolas studenti un darbinieki startē Valmieras maratonā
Svētdien, 18. septembrī norisinājās skriešanas seriāla „Bigbank Skrien Latvija” 6. posms – 10. "Sportlat Valmieras...
20.09.2016
Vidzemes Augstskolā atgriežas vieslekciju programma “SMART Lunch”
„Smart lunch” vieslekciju programma šajā studiju gadā tiks atklāta, trešdien, 21. septembrī, par sapņu piepildīšanu un...
20.09.2016

Svinīgi atklāta 16. Baltijas Starptautiskā vasaras skola

Ziņa pievienota - 05.08.2014

Valmierā svinīgi atklāta Vidzemes Augstskolas (ViA) organizētā 16.  Baltijas Starptautiskā vasaras skola, tajā dalībniekus uzrunāja pasniedzēji, organizatori un goda viesi.

Augstskolas rektors Gatis Krūmiņš svinīgajā uzrunā klātesošajiem uzsvēra, ka „mūsdienās, neatkarīgi no darbības jomas, svarīgs ir starptautisku kontaktu tīkls visā pasaulē, un vasaras skola ir ideāla vieta jaunu kontaktu dibināšanai, kas noderēs nākotnē.”

Svinīgos uzrunas vārdus teica arī Valmieras pilsētas domes priekšsēdētājs Inesis Boķis un ViA pasniedzējs, ITEM programmas satura vadītājs Andris Klepers, kurš atzina, ka „karstākā vasara ir tieši Latvijā, jo šeit ir sapulcējušies labākie studenti.”  Tāpat klātesošos uzrunāja Vidzemes Augstskolas pasniedzējs Visvaldis Valtenbergs, kā arī Valsts izglītības un attīstības aģentūras pārstāve Līvija Mačtama, kura savulaik arī ir vadījusi Baltijas Starptautisko vasaras skolu.

Vasaras skolas dalībnieki iepazīstināja ar sevi un savu valsti. Polijas pārstāvji pieminēja gardas un labas kvalitātes ābolus, Turcijas pārstāvji lepojās ar pilsētu Kušadasi no kuras ir nākuši paši dalībnieki, līdzīgi par savu valsti izteicās arī pārējie studenti.

Dalībnieki atzina, ka priecājas būt Valmierā, lai gan daudziem no viņiem šī bija ne vien pirmā vizīte Latvijā, bet arī pirmais ceļojums ārpus savas valsts robežām. „Valmierā notiekošā Baltijas Starptautiskā Vasaras skola ir ne tikai vieta studijām un jaunu zināšanu iegūšanai, bet arī vieta, kurā var iepazīties ar jaunām kultūrām, iegūt jaunus starptautiskus kontaktus un dalīties jau iegūtajā pieredzē,” uzsvēra vasaras skolas vadītāja Vineta Pūce.

Valmieras muzeja pārstāve Indra Vīlistere dalībniekiem sniedza  iespēju izveidot aproci ar latviešu tautas ornamentiem.

Šovasar projekts notiek divās paralēlas programmās- „Starptautiskā tūrisma un pasākumu vadība/ ITEM” un „Attīstības globalizācija: Lauku reģionu un mazu pilsētu attīstības perspektīvas globalizētā pasaulē”. Baltijas Starptautiskā Vasara skola notiks no 3.-17., pulcējot 51 dalībnieku no visas pasaules.

Foto: Vasaras skolas dalībnieces darina sev tautiskas aproces Valmieras muzeja pārstāves Indra Vīlisteres vadībā	
 
Vidzemes Augstskola © 2006-2016