Svinīgā ceremonijā oficiāli atklāta 15. Baltijas Starptautiskā Vasaras skola | Vidzemes Augstskola
via
LAT
ENG
 
Vidzemes Augstskola ielūdz uz Zinātnieku nakts pasākumiem Valmierā
Visā Eiropā un arī Vidzemes Augstskolā (ViA) šī gada 30. septembrī notiks Zinātnieku nakts pasākumi. Augstskola un...
22.09.2016
Ekoskolu zaļais karogs turpina plīvot Vidzemes Augstskolā
Pirmdien, 19. septembrī, Vidzemes Augstskolai atkārtoti tika piešķirta Zaļā karoga balva. Tas tiek piešķirts mācību...
21.09.2016
Vidzemes Augstskolas studenti un darbinieki startē Valmieras maratonā
Svētdien, 18. septembrī norisinājās skriešanas seriāla „Bigbank Skrien Latvija” 6. posms – 10. "Sportlat Valmieras...
20.09.2016
Vidzemes Augstskolā atgriežas vieslekciju programma “SMART Lunch”
„Smart lunch” vieslekciju programma šajā studiju gadā tiks atklāta, trešdien, 21. septembrī, par sapņu piepildīšanu un...
20.09.2016

Svinīgā ceremonijā oficiāli atklāta 15. Baltijas Starptautiskā Vasaras skola

Ziņa pievienota - 06.08.2013

Vakar svinīgā gaisotnē notika Vidzemes Augstskolas (ViA) organizētās Baltijas Starptautiskās Vasaras skolas (BISS) atvēršanas ceremonija, kurā piedalījās visi tās dalībnieki, organizētāji un pasniedzēji. Lai gan lielāka daļa dalībnieku Valmierā ieradās jau svētdien, tomēr atklāšanas ceremonija bija lieliska iespēja visiem savstarpēji iepazīties vienam ar otru, baudot nesteidzīgas sarunas un daloties pieredzē, kas iegūta savu zemju universitātēs un projektos.

Atklāšanas ceremonijā studenti un pasniedzēji atzina, ka priecājas būt Valmierā, lai gan daudziem šī ir pirmā vizīte Latvijā vai pat Ziemeļeiropā. Iepazīstinot ar sevi, Vasaras skolas dalībnieki nedaudz pastāstīja par savu valsti un pilsētu, kā arī dalījās savos pirmajos iespaidos par Valmieru. Savukārt ViA rektors Gatis Krūmiņš pie BISS dalībniekiem vērsās ar krievu rakstnieka Aleksandra Solžeņicina vārdiem: „Paturiet tikai to, ko varat paņemt sev līdzi - iepazīstiet valodas, iepazīstiet zemes, iepazīstiet cilvēkus. Lai jūsu atmiņa kļūst par jūsu ceļojumu somu.”

Valmierā notiekošā Starptautiskā Vasaras skola ir ne tikai vieta studijām, bet arī platforma, kurā var iepazīties ar jaunām kultūrām, iegūt jaunus starptautiskus kontaktus, kā arī dalīties pieredzē. Līdz šim notikušās Vasaras skolas ir pierādījušas, ka projekts ir veiksmīgs sākumpunkts, lai ieintriģētu dalībniekus uzzināt vēl vairāk par Valmieru, Latviju un Baltijas reģionu kopumā.

Kā jau ziņots, projekta ietvaros šovasar notiek divas programmas: „Starptautiskā tūrisma un pasākumu vadība/ITEM” un „Attīstības glokalizācija: Lauku reģionu un mazu pilsētu attīstības perspektīvas globalizētā pasaulē.” Projekts Baltijas Starptautiskā Vasaras skola norisinās no 4. līdz 18. augustam, tas notiek jau 15. reizi pulcējot 62 studentus no vairāk kā 15 Eiropas valstīm.

Projekts tapis sadarbībā ar Valsts Izglītības attīstības aģentūru, Mūžizglītības programmu (Life Learning Programme), Izglītības un zinātnes ministriju, Kopīga maģistra studiju programmu “Starptautiskā tūrisma un pasākumu vadība/ ITEM" un Valmieras pašvaldību.

 

 

 

 

 

 

 

 

Papildu informācija:
Ilze Ozola
Baltijas Starptautiskās Vasaras skolas SA konsultante
Tālrunis +371-2662 53 82
E-pasts: ilze.ozola1(at)va.lv
http://biss.va.lv
Facebook konts: Baltic International Summer School
Twitter: @ViA_eng, #BISS2013	
 
Vidzemes Augstskola © 2006-2016