Šveices pētnieku publiskā lekcija Vidzemes Augstskolā | Vidzemes Augstskola
via
LAT
ENG
 
Vidzemes Augstskola ielūdz uz Zinātnieku nakts pasākumiem Valmierā
Visā Eiropā un arī Vidzemes Augstskolā (ViA) šī gada 30. septembrī notiks Zinātnieku nakts pasākumi. Augstskola un...
22.09.2016
Ekoskolu zaļais karogs turpina plīvot Vidzemes Augstskolā
Pirmdien, 19. septembrī, Vidzemes Augstskolai atkārtoti tika piešķirta Zaļā karoga balva. Tas tiek piešķirts mācību...
21.09.2016
Vidzemes Augstskolas studenti un darbinieki startē Valmieras maratonā
Svētdien, 18. septembrī norisinājās skriešanas seriāla „Bigbank Skrien Latvija” 6. posms – 10. "Sportlat Valmieras...
20.09.2016
Vidzemes Augstskolā atgriežas vieslekciju programma “SMART Lunch”
„Smart lunch” vieslekciju programma šajā studiju gadā tiks atklāta, trešdien, 21. septembrī, par sapņu piepildīšanu un...
20.09.2016

Šveices pētnieku publiskā lekcija Vidzemes Augstskolā

Ziņa pievienota - 10.06.2015

9.jūnijā Vidzemes Augstskolas Inženierzinātņu kompleksā Tērbatas ielā 10 ar lekcijām viesojās divi pasaulē atzītu Šveices augstskolu profesori.
Profesore no Ženēvas Universitātes Irene Herrmann lasīja lekciju par tēmu “Antisemītisma un humanitārisma koncepti Šveices un Krievijas jaunāko laiku vēsturē”, iepazīstinot klātesošos ar padziļinātu apskatu par mūsdienu Austrumeiropas vēstures aktuālajiem problēmjautājumiem, kas guvuši īpašu rezonansi pēdējos gados.
Profesors Francois Ruegg no Friburgas Universitātes lasīja lekciju par tēmu “Nacionālais mantojums – no vēstures un antropoloģijas skatupunktiem”, kas sniedza padziļinātu priekšstatu par dažādiem aktuāliem Austrumeiropas jautājumiem, kuri joprojām nav zaudējuši savu rezonansi mūsdienās un kuri ir ietekmējuši Austrumeiropas attīstību no antropoloģiskā skatu punkta.
Abas lekcijas raisīja diskusijas un auditorija bija ļoti ieinteresēta noskaidrot profesoru viedokli dažādos Latvijai aktuālos kultūrvēsturiskos un antropoloģiskos jautājumos.
Abi profesori nedēļas beigās lasīs lekcijas arī Latvijas Universitātes Vēstures un filoloģijas fakultātē (VFF), iepazīsies ar bibliotēkas nodrošinājumu un tiksies ar VFF profesoriem un pētniekiem, lai diskutētu par aktuālo vēstures un antropoloģijas pētniecības jomā.
Šveices pētnieki Latvijā uzturas Latvijas un Šveices sadarbības programmas grantu shēmas “Šveices pētnieku aktivitātes Latvijā” ietvaros. logo_rgb_latvian_sw_q_1_0.jpg

 	
 
Vidzemes Augstskola © 2006-2016