ViA studenti Vasaras skolā Igaunijā pēta „tumšā” jeb „atmiņu’ tūrisma konceptu | Vidzemes Augstskola
via
LAT
ENG
 
Vidzemes Augstskola ielūdz uz Zinātnieku nakts pasākumiem Valmierā
Visā Eiropā un arī Vidzemes Augstskolā (ViA) šī gada 30. septembrī notiks Zinātnieku nakts pasākumi. Augstskola un...
22.09.2016
Ekoskolu zaļais karogs turpina plīvot Vidzemes Augstskolā
Pirmdien, 19. septembrī, Vidzemes Augstskolai atkārtoti tika piešķirta Zaļā karoga balva. Tas tiek piešķirts mācību...
21.09.2016
Vidzemes Augstskolas studenti un darbinieki startē Valmieras maratonā
Svētdien, 18. septembrī norisinājās skriešanas seriāla „Bigbank Skrien Latvija” 6. posms – 10. "Sportlat Valmieras...
20.09.2016
Vidzemes Augstskolā atgriežas vieslekciju programma “SMART Lunch”
„Smart lunch” vieslekciju programma šajā studiju gadā tiks atklāta, trešdien, 21. septembrī, par sapņu piepildīšanu un...
20.09.2016

ViA studenti Vasaras skolā Igaunijā pēta „tumšā” jeb „atmiņu’ tūrisma konceptu

Ziņa pievienota - 16.08.2013

Divas nedēļas vasaras viducī ViA studenti Kristīne Vasaraudze(POL absolvente, TSV 1. kurss), Sandris Krūmiņš(TSV 2. kurss), Elīna Zariņa un Jeva Boboka(TOV 4. kurss), kā arī Tūrisma un viesmīlības vadības fakultātes Asoc. profesore Agita Līviņa pavadīja Erasmus intensīvajā programmā „Memory Landscapes and Tourism” Sāremā, Igaunijā, kur kopā ar studentiem no Lietuvas, Igaunijas, Somijas, Zviedrijas, Francijas un Nīderlandes tuvāk pētīja „tumšā” jeb „atmiņu” tūrisma ("dark tourism" or „memoryscapes”) konceptu.

Vasaras skolā patīkamais tika apvienots ar lietderīgo ārpus lekcijām un grupu darbiem dodoties izbraucienos pa Sāremas salu. Īpaša uzmanība tika veltīta vietām, kuras saistās ar vēsturiski drūmiem notikumiem, kas kopīgi visām trim baltiešu tautām. ViA pārstāvji apmeklēja Sāremas muzejus, kādreiz kā kara piestātnes kalpojušās pussalas, baznīcas, kapsētas un dažādas piemiņas vietas.

Divas nedēļas Sāremā noslēdzās ar ballīti padomju stilā, kurā attiecīgo atmosfēru radīja gan apģērbs, gan telpas dekorējums, gan ēdieni un mūzika.

Vasaras skolas noslēguma pēdējā dienā dalībnieki apmeklēja Paldisku pilsētas domi, kurā Uzņēmējdarbības asociācijas vadītājs pastāstīja par ambiciozajiem nākotnes plāniem - Formulas 1 trases izbūvi. Tāpat klātesošie tika iepazīstināti ar citiem interesantiem objektiem, par kuru nākotni gan īstas skaidrības vēl nav - atomreaktoru Paldiskos, kas kalpo kā radioaktīvo atkritumu glabātava, Patarei cietumu Tallinā, kuru studenti novērtēja kā ļoti tumšu tūrisma piedāvājumu, kā arī pirms gada atvērto un Eiropā jau iecienīto Jūras muzeju.

Šī Vasaras skola sniedza ne tikai teorētiskās zināšanas tās dalībniekiem, bet arī deva jaunas idejas tūrisma attīstībai Sāremā. Studenti izstrādāja dažādas idejas, kā pārdot Sāremā "dark tourism" produktus savu valstu pārstāvjiem.


 

 

 

 

 

 

 

Informāciju sagatavoja Kristīne Vasaraudze(TSV 1. kurss) un TVVF Asoc. prof. Agita Līviņa	
 
Vidzemes Augstskola © 2006-2016