ViA studenti turpina aktīvi darboties Alūksnes novadā | Vidzemes Augstskola
via
LAT
ENG
 
Vidzemes Augstskola ielūdz uz Zinātnieku nakts pasākumiem Valmierā
Visā Eiropā un arī Vidzemes Augstskolā (ViA) šī gada 30. septembrī notiks Zinātnieku nakts pasākumi. Augstskola un...
22.09.2016
Ekoskolu zaļais karogs turpina plīvot Vidzemes Augstskolā
Pirmdien, 19. septembrī, Vidzemes Augstskolai atkārtoti tika piešķirta Zaļā karoga balva. Tas tiek piešķirts mācību...
21.09.2016
Vidzemes Augstskolas studenti un darbinieki startē Valmieras maratonā
Svētdien, 18. septembrī norisinājās skriešanas seriāla „Bigbank Skrien Latvija” 6. posms – 10. "Sportlat Valmieras...
20.09.2016
Vidzemes Augstskolā atgriežas vieslekciju programma “SMART Lunch”
„Smart lunch” vieslekciju programma šajā studiju gadā tiks atklāta, trešdien, 21. septembrī, par sapņu piepildīšanu un...
20.09.2016

ViA studenti turpina aktīvi darboties Alūksnes novadā

Ziņa pievienota - 22.05.2012
studenti-aluksne.JPG

Kopš 16. maija Vidzemes Augstskolas studenti rosīgi darbojas Alūksnes novada Veclaicenes, Ziemeru un Jaunlaicenes pagastos, ar mērķi attīstīt savas praktiskās iemaņas un sniegt ieguldījumu reģiona attīstībā.

Šo dažu dienu laikā, sadarbojoties ar vietējiem pašdarbniekiem un pašvaldības pārstāvjiem, TOV studenti ir sākuši marķēt gājēju taku Romeškalns- Korneti, apskatīt un izvērtēt vietējās apkaimes ievērojamākās vietas un piedalīties Muzeju nakts pasākumā Jaunlaicenē.

Pirmajā dienā studenti tika sirsnīgi uzņemti Kornetu pagasta pārvaldē. Tikšanās laikā Alūksnes novada pārstāvji iepazīstināja studentus ar jau īstenotajiem projektiem un atzina, ka sadarbība ar jauniešiem var būt ieguldījums reģiona attīstībā. Tūrisma darba organizators Jānis Prangels saka: „Esmu pārliecināts, ka sadarbība ar Vidzemes Augstskolas studentiem būs sākuma punkts reģiona tūrisma attīstības veicināšanā. Šobrīd mums būtiski pietrūkst svaigs skatījums un jaunas idejas, tāpēc ceram, ka sadarbība ar jauniešiem turpināsies arī nākamajos gados.”

Viens no svarīgākajiem uzdevumiem, ko līdz šim TOV studenti veikuši, ir dalība Muzeju nakts pasākuma organizēšanā Jaunlaicenes pagasta Muižas muzejā. Šī uzdevuma ietvaros jauniešiem pirmo reizi nācās kopīgi piedalīties gan organizēšanas procesā, gan Muzeju nakts apmeklētāju uzņemšanā. Lai padarītu pasākumu krāšņāku un apmeklētājiem saistošāku, studenti iejutās krogus meitu un sulaiņu tēlos, kā arī bija sagatavojuši kustīgo bilžu teātra sižetus.

Kopā ar TOV studentiem integrētās lauku prakses aktivitātēs līdzdarbojas arī Komunikācijas un sabiedrisko attiecību studentes, kas filmē video sižetus par apvidus ievērojamākajām vietām un reģiona kultūras unikalitāti, kā arī intervē vietējās apkaimes iedzīvotājus par reģiona vēsturi un attīstību. Savukārt, Informāciju tehnoloģiju studenti turpina aktīvi strādāt pie Veclaicenes pagasta mājas lapas izveides, veido panorāmas skatu bildes no skaistākajām Veclaicenes aizsargājamo ainavu apvidus vietām.

Līdz integrētās lauku prakses beigām TOV studenti turpinās tūristu takas marķēšanu un objektu apsekošanu, kā arī piedalīsies talkā, lai sakoptu bioloģiskās zemnieku saimniecības „Mauriņi” apkārtni. ViA studenti Alūksnes novadā uzturēsies līdz 24. maijam.

Informāciju sagatavoja:

ViAstudentes Ieva Reihmane, Signe Kļaviņa, Elīna Gerharde, Inga Špūle

 	
 
Vidzemes Augstskola © 2006-2016