Studenti sniedz praktisku ieguldījumu Gaujienas tūrisma attīstībā | Vidzemes Augstskola
via
LAT
ENG
 
Vidzemes Augstskola ielūdz uz Zinātnieku nakts pasākumiem Valmierā
Visā Eiropā un arī Vidzemes Augstskolā (ViA) šī gada 30. septembrī notiks Zinātnieku nakts pasākumi. Augstskola un...
22.09.2016
Ekoskolu zaļais karogs turpina plīvot Vidzemes Augstskolā
Pirmdien, 19. septembrī, Vidzemes Augstskolai atkārtoti tika piešķirta Zaļā karoga balva. Tas tiek piešķirts mācību...
21.09.2016
Vidzemes Augstskolas studenti un darbinieki startē Valmieras maratonā
Svētdien, 18. septembrī norisinājās skriešanas seriāla „Bigbank Skrien Latvija” 6. posms – 10. "Sportlat Valmieras...
20.09.2016
Vidzemes Augstskolā atgriežas vieslekciju programma “SMART Lunch”
„Smart lunch” vieslekciju programma šajā studiju gadā tiks atklāta, trešdien, 21. septembrī, par sapņu piepildīšanu un...
20.09.2016

Studenti sniedz praktisku ieguldījumu Gaujienas tūrisma attīstībā

Ziņa pievienota - 09.06.2015

Lai integrētās apvidus prakses laikā papildinātu studiju kursos iegūtās teorētiskās zināšanas ar praktiskām iemaņām tūrisma un atpūtas organizēšanā, kā arī veiktu lietderīgu un praktisku ieguldījumu Gaujienas tūrisma attīstībā, laikā no 11. līdz 20. maijam Gaujienā darbojās ViA Tūrisma virziena studentu grupa Vidzemes Augstskolas pasniedzēju – Ivetas Druvas-Druvaskalnes un Jura Smaļinska – vadībā.

Paralēli teritorijas izzināšanai ar velosipēdiem, studenti piedalījās trīs tūrisma objektu – Gaujienas dabas takas, J. Vītola muzeja „Anniņas” un Zvārtavas pils – sakopšanā. Prakses ietvaros tika atjaunotas laipiņas pāri strautiem un avotiem, sakopta Gaujienas un Zvārtavas parka teritorijas un muzeja apkārtne.

Veicot dažādas grūtības pakāpes un garuma velo maršrutu apsekojumu, prakses 10 dienās studentu grupas ar velosipēdiem nobraukušas aptuveni 270 km, apsekojot vairāk nekā 20 tūrisma objektus un uzņēmumus Gaujienas pagastā. Studenti pārmērīja arī Virešu mežābeles apkārtmēru un konstatēja, ka tās apkārtmērs ir 2.45 m lai gan avotos atrodamā informācija vēstī, ka tās apkārtmērs ir 2.05 m. Savukārt cita studentu grupa intervēja vietējos iedzīvotājus un apkopoja stāstus par Gaujienas teritorijā esošo muižas ēku vēsturi un tagadni.

Muzeju nakts ietvaros J. Vītola muzejā „Anniņas” studenti uzstājās ar improvizētu uzvedumu ”Zelta zirgs”. Zelta zirga vietā Antiņu „stikla kalnā” uzveda „zelta” velosipēds. Studenti prezentēja arī savus priekšlikumus, kā pilnveidot jau izveidoto Gaujienas dabas taku, iepazīstināja ar vairākiem prakses laikā izstrādātajiem velo maršrutiem gan virzienā uz Virešiem, Vidagu, Zvārtavu, Aumeistariem, gan arī uz Igauniju – Tahevu, Karisēdi, Karulas Nacionālo parku. Velomaršrutu apraksti drīzumā būs pieejami Apes novada pašvaldības mājaslapas tūrisma sadaļā.

Studenti izsaka pateicību prakses koordinatorei, J. Vītola memoriālā muzeja „Anniņas” vadītājai Inetai Riepniecei, Gaujienas tūrisma informācijas centra vadītājai Sanitai Sproģei, komunālās saimniecības vadītājiem Raivim Kalniņam un Dominikam Grizānam, Zvārtavas pils pārvaldniekam Vitālijam Vilciņam, Gaujienas vsk. saimniecības pārvaldniekam Andrejam Puļļam, z/s „Mietaine” vadītājai Lilitai Bernartei un skolas pavārītēm.	
 
Vidzemes Augstskola © 2006-2016