ViA studenti risina sabiedrībai aktuālus jautājumus | Vidzemes Augstskola
via
LAT
ENG
 
Vidzemes Augstskola ielūdz uz Zinātnieku nakts pasākumiem Valmierā
Visā Eiropā un arī Vidzemes Augstskolā (ViA) šī gada 30. septembrī notiks Zinātnieku nakts pasākumi. Augstskola un...
22.09.2016
Ekoskolu zaļais karogs turpina plīvot Vidzemes Augstskolā
Pirmdien, 19. septembrī, Vidzemes Augstskolai atkārtoti tika piešķirta Zaļā karoga balva. Tas tiek piešķirts mācību...
21.09.2016
Vidzemes Augstskolas studenti un darbinieki startē Valmieras maratonā
Svētdien, 18. septembrī norisinājās skriešanas seriāla „Bigbank Skrien Latvija” 6. posms – 10. "Sportlat Valmieras...
20.09.2016
Vidzemes Augstskolā atgriežas vieslekciju programma “SMART Lunch”
„Smart lunch” vieslekciju programma šajā studiju gadā tiks atklāta, trešdien, 21. septembrī, par sapņu piepildīšanu un...
20.09.2016

ViA studenti risina sabiedrībai aktuālus jautājumus

Ziņa pievienota - 19.10.2015

Vidzemes Augstskolas (ViA) studiju kursa "Jaunie mediji un politika" ietvaros, septembrī nevalstiskām organizācijām, valsts un pašvaldību iestādēm, kā arī privātajiem uzņēmumiem tika dota iespēja pieteikt aktuālu ideju vai jautājumu, kas tiktu risināts, studentiem izstrādājot praktiskus projektus. Šobrīd ir apzinātas tēmas un veiktas konsultācijas ar ideju autoriem un pilnā sparā noris interešu aizstāvības plānu izstrāde.

Lai tiktu apzināta šā brīža situācijā no iedzīvotāju viedokļa, projekta ietvaros tika veikta ekspresaptaujas, kuras mērķis bija noskaidrot, kas satrauc Latvijas iedzīvotājus savā dzīvesvietā, valstī un pasaulē. Aptauja tika veikta dažādos Latvijas novados un pilsētās, un respondenti raksturojami vecumā no 19 – 65 gadiem. Apkopojot datus, tika secināts, ka lielākā daļa respondentu norāda, ka to dzīvesvietā nav faktoru vai apstākļu, kas tos uztrauktu, taču valsts mērogā lielu satraukuma līmeni veicina bēgļu un imigrantu, kā arī sociālā atbalsta un pensiju jautājumi. Arī pasaules mērogā iedzīvotājus uztrauc bēgļi un imigranti, taču lielas raizes sagādā arī kari un nemieri. Lai gan šīs aptaujas dati nav vērtējami kā reprezentatīvi, tie ļāva apjaust sabiedrībai nozīmīgas sociālās aktualitātes, pēc kurām studenti varētu vadīties savu tēmu izvēlē.

 Šobrīd Jauno mediju un politikas kursa studenti ir nolēmuši veidot aizstāvības plānus par Valmieras SOS bērnu ciemata bērnu aprūpes un atbalsta stratēģijām un to kapacitātes celšanu. Top arī plāns ar nosaukumu „4Wheels”, kura mērķis ir izveidot vides pieejamības karti invalīdiem un jaunajām māmiņām Valmierā. Kursa ietvaros tiks risināti arī senioru nodarbinātības jautājumi un veidoti valodas aizstāvības interešu plāni. 

ViA studenti jau iepriekš ir veiksmīgi izstrādājuši interešu aizstāvības plānus, kuri guvuši panākumus un saņēmuši finansējumu realizācijai. Projektu mērķis ir veicināt pēc iespējas reālajai dzīvei pietuvinātākas pieredzes iegūšanu, no kuras studenti varētu mācīties praktiski, kā arī nodibināt jaunus, nozīmīgus kontaktus. Šobrīd plānā ir izstrādāt interešu aizstāvības plānu kampaņas, kampaņas video, blogu un izglītojošu sižetu. Jau decembrī studenti prezentēs savas idejas un paveikto projektu ietvaros.	
 
Vidzemes Augstskola © 2006-2016