Studenti prezentēs pētījumu par Valmieras iedzīvotāju apmierinātību ar publisko pakalpojumu kvalitāti un ieteikumus nākotnes attīstības prioritātēm | Vidzemes Augstskola
via
LAT
ENG
 
Vidzemes Augstskola ielūdz uz Zinātnieku nakts pasākumiem Valmierā
Visā Eiropā un arī Vidzemes Augstskolā (ViA) šī gada 30. septembrī notiks Zinātnieku nakts pasākumi. Augstskola un...
22.09.2016
Ekoskolu zaļais karogs turpina plīvot Vidzemes Augstskolā
Pirmdien, 19. septembrī, Vidzemes Augstskolai atkārtoti tika piešķirta Zaļā karoga balva. Tas tiek piešķirts mācību...
21.09.2016
Vidzemes Augstskolas studenti un darbinieki startē Valmieras maratonā
Svētdien, 18. septembrī norisinājās skriešanas seriāla „Bigbank Skrien Latvija” 6. posms – 10. "Sportlat Valmieras...
20.09.2016
Vidzemes Augstskolā atgriežas vieslekciju programma “SMART Lunch”
„Smart lunch” vieslekciju programma šajā studiju gadā tiks atklāta, trešdien, 21. septembrī, par sapņu piepildīšanu un...
20.09.2016

Studenti prezentēs pētījumu par Valmieras iedzīvotāju apmierinātību ar publisko pakalpojumu kvalitāti un ieteikumus nākotnes attīstības prioritātēm

Ziņa pievienota - 10.03.2014

Ceturdien, 13. martā, plkst. 14.00 Valmieras domes Attīstības un uzņēmējdarbības lietu komitejas sēdē tiks prezentēti pētījuma rezultāti par Valmieras iedzīvotāju apmierinātību par publisko pakalpojumu kvalitāti un pilsētas nākotnes attīstības prioritātēm. Aptauju gada mijā veica Vidzemes Augstskolas studenti, kuri klātienē aptaujāja 347 Valmieras pilsētas iedzīvotājus.  

Valmierieši kopumā pozitīvi novērtējuši pakalpojumu kvalitāti pēdējo trīs gadu laikā, tomēr komentāros sniedz arī kritiku un ieteikumus. Līdzīgi kā iepriekšējos gados iedzīvotāji aktualizē t.s. “pagalmu jautājumu” – bēdīgo daudzīvokļu nama stāvokli. Iedzīvotāji ir apmierināti arī par pilsētas undensapgādes un kanalizācijas pieejamību.  Vairākums aptaujāto daļēji vai pilnīgi piekrīt, ka pēc renovācijas siltumapgādes izmaksas ir samazinājušās un uzlabojusies pakalpojumu kvalitāte. Valmierieši ir arī informēti par pakalpojumiem, jo vairākums, kuri informāciju bija meklējuši, to bija atraduši. Tomēr informācijas un caurspīdīguma trūkums visvairāk tika saskatīts namu apsaimniekotāju sniegtajos pakalpojumos. Īpaša uzmanība jāpievērš gados vecāku iedzīvotāju informēšanai un izpratnes veicināšanai par pakalpojumiem.

Pilsētas kopējai attīstībai iedzīvotāju vērtējumā jānotiek kā reģiona centram. Nākotnē iedzīvotāji pilsētu vēlētos redzēt kā videi draudzīgu, taču arī industriāli attīstītu reģiona centru, kas var radīt izaicinājumus teritorijas attīstības plānošanā. Interesanti, ka Valmieras  kā vienīgi  “zaļas” pilsētas vīziju vairāk atbalsta gados vecāki respondenti.

Iedzīvotāju skatījumā prioritārās jomas pēc nozīmības būtu cilvēka labklājība, uzņēmējdarbība, vide. Pēdējā prioritāte ir infrastruktūra, kas varētu liecināt par to, ka šajā jomā pilsētā jau ir daudz paveikts. Ar cilvēku labklājību saistītie prioritārie jautājumi ir veselības pakalpojumu pieejamība, sociālie jautājumi, izglītība, sports un kultūra. No sociālajiem jautājumiem iedzīvotājiem svarīga šķiet palīdzības sniegšana pensionāriem un pabalstu saņemšanas sistēmas kontrole, izglītības nozarē jāveicina izglītības sasaiste ar darba tirgu, skolu materiāltehniskās bāzes uzlabošana, sporta veidu klāsta un to pieejamības palielināšana, kā arī esošo sporta ēku infrastruktūras uzlabošana. Svarīga iedzīvotājiem šķiet arī pilsētas nomaļu attīstīšana. Vietas ar attīstības potenciālu ir Stacijas gals, Vecpuišu parks, teritorijas ap Matīšu šoseju.

38% no aptaujas respondentiem bija vīrieši, bet 62% sievietes. No tiem 37% bija 26-45 gadu vecumā, 28% - 46-60 gadu vecumā, 24% - 18-25 gadu vecumā, 9% virs 61, bet 2% bija jaunāki par 18 gadiem. Iedzīvotāju aptauja tika veikta kursa  “Politikas analizes prakse” ietvaros pasniedzējas Daces Jansones vadībā saskaņojot jautājumus ar pašvaldības Attīstības un projekta vadības nodaļu. Aptaujas veicēji atzīst, ka motivējošs faktors viņiem bijusi sasaiste ar pašvaldības vajadzībām. Turpmākajām aptaujām būtu ieteicams izveidot īsāku pamata  jautājumu moduli par svarīgākajiem pamata pakalpojumiem. Papildus tam katru gadu pašvaldība varētu izvēlēties noteiktu tēmu, par kuru veikt detalizētāku aptauju.
 

Sagatavoja: Visvaldis Valtenbergs	
 
Vidzemes Augstskola © 2006-2016