ViA studenti palīdzēs attīstīt tūrismu Veclaicenē | Vidzemes Augstskola
via
LAT
ENG
 
Vidzemes Augstskola ielūdz uz Zinātnieku nakts pasākumiem Valmierā
Visā Eiropā un arī Vidzemes Augstskolā (ViA) šī gada 30. septembrī notiks Zinātnieku nakts pasākumi. Augstskola un...
22.09.2016
Ekoskolu zaļais karogs turpina plīvot Vidzemes Augstskolā
Pirmdien, 19. septembrī, Vidzemes Augstskolai atkārtoti tika piešķirta Zaļā karoga balva. Tas tiek piešķirts mācību...
21.09.2016
Vidzemes Augstskolas studenti un darbinieki startē Valmieras maratonā
Svētdien, 18. septembrī norisinājās skriešanas seriāla „Bigbank Skrien Latvija” 6. posms – 10. "Sportlat Valmieras...
20.09.2016
Vidzemes Augstskolā atgriežas vieslekciju programma “SMART Lunch”
„Smart lunch” vieslekciju programma šajā studiju gadā tiks atklāta, trešdien, 21. septembrī, par sapņu piepildīšanu un...
20.09.2016

ViA studenti palīdzēs attīstīt tūrismu Veclaicenē

Ziņa pievienota - 15.05.2012
veclaicene.jpg

No 16. līdz 24.maijam Vidzemes Augstskolas (ViA) Tūrisma organizācijas un vadības (TOV) 2.kursa studenti dosies integrētā lauku praksē uz Alūksnes novadu. Tās laikā studenti piedalīsies Veclaicenes aizsargājamo ainavu apsekošanā un reģiona tūrisma attīstības veicināšanā.

Tūrisma organizācijas un vadības studentiem un pasniedzējiem praksē pievienosies arī Komunikācijas un sabiedrisko attiecību (KSA), Informācijas tehnoloģiju (IT) un Tulkotāju studiju programmu studenti. Prakses mērķis ir attīstīt studentu praktiskās iemaņas, radīt un realizēt idejas, kas sekmēs lauku tūrisma attīstību Veclaicenes aizsargājamo ainavu apvidū.

Integrētās ViA lauku prakses laikā studentiem būs jāveic daudzi un dažādi uzdevumi. Vieni no galvenajiem TOV studentu pienākumiem būs maršrutu izveide, apsekošana un marķēšana dabā, dalība ar kustīgo bilžu teātri Muzeju nakts pasākumā Jaunlaicenes muzejā, Bioloģiskās daudzveidības dienas pasākumā Kornetu apkārtnē, piedalīšanās sakopšanas talkā bioloģiskajā saimniecībā „Mauriņi”. IT studenti rūpēsies par mājas lapas tehnisko izstrādi un lietošanas apmācību, KSA studenti filmēs un veidos video sižetus par apkārtnes ievērojamākām vietām un reģiona kultūras unikalitāti, savukārt, Tulkotāju programmas studente būs atbildīga par mājas lapas satura informācijas tulkošanu angļu valodā un titru tulkojumu veidošanu video sižetiem.

Studenti apsekos Veclaicenes aizsargājamo ainavu apvidu, kas ietver gan Jaunlaicenes, gan Ziemeru un Veclaicenes pagastus. Šī aizsargājamā dabas teritorija ir pazīstama ar savdabīgajām un daudzveidīgajām dabas ainavām, ko veido stāvi pakalni, bioloģiskās saimniecības, bagātīgu kultūras mantojumu un neparastu vēsturi, malēniešu valodu un daudzām citām Malēnijas etnogrāfiskā novada īpašībām.

Prakse tiek veidota sadarbībā ar nevalstisko organizāciju „Veclaicenes Avotiņš”, Veclaicenes pagasta pārvaldi, Jaunlaicenes muzeju un Dabas aizsardzības pārvaldi.
Vidzemes Augstskolas studentus atbalsta LMT ar mobilā interneta nodrošinājumu, Valmieras
teātris ar tērpiem Muzeju nakts pasākumā.

Papildus informācija:
Vidzemes Augstskolas
Tūrisma un viesmīlības fakultātes lektore
Iveta Druva-Druvaskalne
 iveta.druva@va.lv
t. 28626431

 	
 
Vidzemes Augstskola © 2006-2016