Studenti no ārvalstīm Starptautiskās Baltijas Vasaras skolas ietvaros iepazīst Vidzemes reģionu | Vidzemes Augstskola
via
LAT
ENG
 
Vidzemes Augstskola ielūdz uz Zinātnieku nakts pasākumiem Valmierā
Visā Eiropā un arī Vidzemes Augstskolā (ViA) šī gada 30. septembrī notiks Zinātnieku nakts pasākumi. Augstskola un...
22.09.2016
Ekoskolu zaļais karogs turpina plīvot Vidzemes Augstskolā
Pirmdien, 19. septembrī, Vidzemes Augstskolai atkārtoti tika piešķirta Zaļā karoga balva. Tas tiek piešķirts mācību...
21.09.2016
Vidzemes Augstskolas studenti un darbinieki startē Valmieras maratonā
Svētdien, 18. septembrī norisinājās skriešanas seriāla „Bigbank Skrien Latvija” 6. posms – 10. "Sportlat Valmieras...
20.09.2016
Vidzemes Augstskolā atgriežas vieslekciju programma “SMART Lunch”
„Smart lunch” vieslekciju programma šajā studiju gadā tiks atklāta, trešdien, 21. septembrī, par sapņu piepildīšanu un...
20.09.2016

Studenti no ārvalstīm Starptautiskās Baltijas Vasaras skolas ietvaros iepazīst Vidzemes reģionu

Ziņa pievienota - 01.07.2015

Aizvadītās nedēļas nogalē Baltijas Starptautiskās Vasaras skolas dalībnieki ne vien piedalījās lekcijās, bet arī aktīvi iesaistījās ārpus augstskolas aktivitātēs - mācību ekskursijās. Tika veikta praktiska izpēte Ziemeļvalstu un Baltijas valstu koru festivālā 2015, kā arī apmeklētas dažādas Vidzemes reģiona pilsētas, kas sniedza dalībniekiem padziļinātu ieskatu pasākumu vadībā.

Sestdien, 27. jūnijā starptautiskie studenti devās uz Siguldu, kur Siguldas pašvaldības pārstāvis lekcijā "Stratēģiskā pieeja publiskā tūrisma pasākumu vadībā". iepazīstināja ar tūrismu Siguldā un pilsētas vēsturi. Mācību ekskursija tika turpināta Gaujas Nacionālajā parkā, kur norisinājās Ziemeļvalstu un Baltijas valstu koru festivāls 2015, kas pulcēja vairāk nekā 400 dziedātāju no dažādām valstīm. Vasaras skolas dalībniekiem bija iespēja būt par daļu no šī pasākuma ne vien kā klausītājiem, bet arī praktiska pētījuma veicējiem. „Praktisko pētījumu centrā bija divi galvenie pīlāri, pasākuma ietekme uz ekonomiku, sabiedrību un vidi, kā arī jauno Informācijas komunikāciju un tehnoloģiju (IKT) pielietojums pasākumā un ietekme uz pasākuma apmeklētāju pieredzes dažādošanu IKT rīku pētījumu metodēs,” atzina BISS saturiskais vadītājs Andris Klepers. Informācijas komunikāciju un tehnoloģiju rīki šajā pētniecības procesā palīdzēja ietaupīt laiku, vācot datus un pieteikšanās metodes. Lai gan studenti veica praktisku pētījumu tikai vienu dienu, tomēr tas sniedza padziļinātu ieskatu par pasākuma vadību un tās dažādām perspektīvām, kā arī tika izdarīti secinājumi un izvirzīti priekšlikumi līdzīgiem pasākumiem.

„Brauciens uz Siguldu man bija neaizmirstama pieredze. Veicot pētījumu un iepazīstot vietējos iedzīvotājus un tūristus no Baltijas reģiona, kultūras daļa bija patiešām iespaidīga divu galveno iemeslu dēļ: Pirmkārt, dziedātāju kaislības! Man bija zosāda uz stundu! Es cienu Latvijas valsti, par kultūras saglabāšanu. Un, otrkārt,  es atklāju Baltijas un Ziemeļvalstu cilvēku miermīlīgo raksturu. Es tur neredzēju policistus, taču pasākums bija labi noorganizēts!,” atklāja pārstāve no Gruzijas Natia Gigineishvili.

Savukārt, svētdien, 28. jūnijā vasaras skolas dalībnieki devās ekskursijā pa Vidzemes reģionu. Tika apmeklētas Cēsu pilsdrupas, kur dalībnieki iepazina Cēsu pilsdrupu vēsturi un tuvējo apkārtni. Studenti viesojās arī Līgatnes Kultūras un tūrisma centrā, apskatīja Lustūžu klintis, kā arī Ungurmuižu, kur izbaudīja tējas rituālu. Noslēdzot nedēļas nogali, kas tika aizvadīta iepazīstot Vidzemes reģionu, Starptautiskās Baltijas Vasaras skolas dalībnieki un personāls saliedējās sociālās aktivitātēs Veczemju klintīs.

Kopš 1999. gada BISS ir tradicionāla vasaras izglītības programma, kas katru gadu norisinās Vidzemes Augstskolā, Valmierā. Lielai daļai dalībnieku šī pieredze radījusi interesi par Latviju un Baltijas valstīm.

Projekts tapis sadarbībā ar Valsts Izglītības attīstības aģentūru, Izglītības un zinātnes ministriju, Kopīga maģistra studiju programmu “Starptautiskā tūrisma un pasākumu vadība/ ITEM" un Valmieras pašvaldību.

Informāciju sagatavoja:

Vera Grāvīte

Baltijas Starptautiskās vasaras skolas

Sabiedrisko attiecību speciāliste 

 

 	
 
Vidzemes Augstskola © 2006-2016