Studenti no ārvalstīm Starptautiskās Baltijas Vasaras skolas ietvaros iepazīst Vidzemes reģionu | Vidzemes Augstskola
via
LAT
ENG
 
Vidzemes Augstskola ielūdz uz Zinātnieku nakts pasākumiem Valmierā
Visā Eiropā un arī Vidzemes Augstskolā (ViA) šī gada 30. septembrī notiks Zinātnieku nakts pasākumi. Augstskola un...
22.09.2016
Ekoskolu zaļais karogs turpina plīvot Vidzemes Augstskolā
Pirmdien, 19. septembrī, Vidzemes Augstskolai atkārtoti tika piešķirta Zaļā karoga balva. Tas tiek piešķirts mācību...
21.09.2016
Vidzemes Augstskolas studenti un darbinieki startē Valmieras maratonā
Svētdien, 18. septembrī norisinājās skriešanas seriāla „Bigbank Skrien Latvija” 6. posms – 10. "Sportlat Valmieras...
20.09.2016
Vidzemes Augstskolā atgriežas vieslekciju programma “SMART Lunch”
„Smart lunch” vieslekciju programma šajā studiju gadā tiks atklāta, trešdien, 21. septembrī, par sapņu piepildīšanu un...
20.09.2016

Studenti no ārvalstīm Starptautiskās Baltijas Vasaras skolas ietvaros iepazīst Vidzemes reģionu

Ziņa pievienota - 19.08.2013

Starptautiskās Baltijas Vasaras skolas(BISS) ietvaros studenti ne tikai apmeklē lekcijas un piedalās grupu darbos, bet aktīvi rosās arī ārpus augstskolas. Ar lielu aizrautību BISS dalībnieki metas dažādās sociālās aktivitātēs – piedalās dziesmu un deju koncertā, rīko karaokes un kino vakarus, taču visvairāk jauniešiem patīk braucieni mācību ekskursijās, kuru laikā studenti iepazīst visdažādākos Vidzemes nostūrus un iedvesmojas no to burvības, kā arī izstrādā tiem priekšlikumus ārvalstu tūristu piesaistei.

“Nereti šķiet, ka tās idejas, kas rodas ārpus augstskolas telpām ir daudz radošākās,” saka viens no BISS dalībniekiem Cēzars Sagredo (Cesar Sagredo). Cēzars ir no Čīles, bet pēdējos četrus gadus studē biznesa komunikāciju Pizas universitātē Itālijā. “Vasaras skolā piedalos, jo man patīk palīdzēt cilvēkiem.  Domāju, ka šeit iegūtā pieredze noderēs turpmākajā karjeras izvēlē, jo vēlos strādāt kādā nevalstiskajā organizācijā,” prāto čīlietis.

Šogad BISS sastāv no divām programmām, un Cēzars apgūst tēmu par glokalizācijas lomu reģionu un mazu pilsētu attīstībā. Viņš stāsta, ka interesanta esot bijusi ekskursija uz Vestienu, jo dažu stundu laikā kopā ar pārējiem grupas biedriem vajadzējis izdomāt, kā Vestienu parādīt kā pievilcīgu tūrisma objektu dažādām mērķauditorijām. Grupā, kurā viņš bijis vienīgais vīrietis, uzdevums bija parādīt Vestienu kā vietu, kur atpūsties, kā viņš pats smej, “īstiem vīriešiem”.

Izmantojot uz vietas uzņemtās fotogrāfijas, kā arī lekcijas laikā iegūtās zināšanas, tieši Cēzara grupa tika atzīta par labāko šajā pārbaudījumā. Viņaprāt, Latvija esot brīnišķīga zeme - “šeit viss ir tik kluss, tik mierīgs, tik zaļš. Ļoti relaksējoša vide, bet tajā pašā laikā harmonija, kas šeit valda dabā, iedvesmo dažādām idejām”. Jaunietis pats ir uzaudzis pilsētā ar septiņiem miljoniem iedzīvotāju, tāpēc tādas vietas kā Valmiera, Vestiena, Amatciems viņam šķiet kā „miera oāzes nogurdinātajiem ārzemniekiem”.

„Jo vecāka es palieku, jo šķiet, ka grūtāk ir mani ar kaut ko pārsteiegt,” stāsta Ainura Movsumova (Aynur Movsumova), „bet šī Vasaras skola noteikti ir viens no tādiem notikumiem, ko neaizmirsīšu ļoti ilgi. Biju izsalkusi pēc jaunas pieredzes, praktiskas darbības – un šeit tas viss ir!”. Ainura Valmierā ieradusies no Azerbaidžānas, kur ieguvusi akadēmisko grādu starptautiskajās attiecībās. Viņa atzīst, ka organizētie braucieni un dažādas sociālās aktivitātes ļauj viņai labāk izprast mūsu, latviešu, dabu.

Studenti, kuri apgūst programmu „Starptautiskā tūrisma un pasākuma vadība”, pabija Cēsīs un tikās ar Vēsturisko filmu festivāla veidotājiem Cēsu pilī, kā arī no domes priekšsēdētāja vietnieka Mārtiņa Malcenieka uzzināja jaunas idejas par dažāda veida pasākumiem pilsētā nākotnē. Ainura priecājas, ka brauciens uz Cēsīm esot līdzinājies pasaku pilsētiņas apmeklējumam. „Cēsis ir tik mājīgas, un tepat blakus! Šaurās ieliņās, vecās ēkas, pils – tas viss atstāj tādu sireālu iespaidu!” Ainura atzina, ka īpaši noderīga bijusi tikšanās ar pilsētas vadību, jo parādīja, cik nozīmīga ir iedzīvotāju un pašvaldības sadarbība. „Uzdevu arī daudz jautājumu, izmantoju katru iespēju, ko BISS man sniedz,” atklāj smaidīgā azerbaidžāniete.

Savukārt mazpilsētā Apē studentiem būs iespēja, izjautājot dažādus speciālistus un vietējos iedzīvotājus, uzzināt, kā pilsēta ar nedaudz vairāk nekā 1000 iedzīvotājiem spēj attīstīties un pielāgoties globalizācijas diktētajiem notikumiem. Savā veiksmes stāstā ar studentiem dalīsies uzņēmuma „Very Berry” dibinātāja Gundega Sauškina, kura par spīti apkārtējo skepsei no galvaspilsētas pārcēlās uz mazo Latvijas ziemeļaustrumu pilsētiņu, lai uzsāktu ogu audzēšanas un dabīgo sulu biznesu.

BISS dalībnieki apmeklēs arī Līgatni, kur piedalīties stratēģiskā spēlē „Objekts X”, kas notiek 80. gados celtā politiskās un valsts varas elites vajadzībām labiekārtotā bunkurā, bet Siguldu studenti vairāk iepazīs kā ziemas sporta pasākumu organizētāju.

„Ir labi, ka pēc garajām lekcijām studenti piedalās dažādos pasākumos,” uzsver šī gada BISS sociālo aktivitāšu organizētāja Santa Niedola. „Šogad Vasaras skolā ir divas programmas un lielākais dalībnieku skaits 15.gadu laikā. Dažādās aktivitātes palīdz mums visiem savā starpā labāk iepazīties, „samaisīties” kopā un pamainīt ikdienišķo augstskolas vidi,” izsakās Santa, kura ir foto orientēšanās spēles, uzkodu ballītes, Valmieras 730. jubilejai veltītā studentu koncerta, kā arī karaokes un kino vakaru organizētāja. „Šie pasākumi ir tikpat svarīgi kā pašas lekcijas, jo mums vajag arī šīs neformālās sarunas un izklaides, lai mēs visi justos labi un apmierināti,” ir pārliecināta S. Niedola.

BISS programma “Starptautiskā tūrisma un pasākumu vadība” tiek nodrošināta ar ES atbalstu Erasmus daudzpusējā projekta "Kopīga maģistra studiju programma “Starptautiskā tūrisma un pasākumu vadība/ ITEM" ietvaros, to atbalsta Izglītības un zinātnes ministrija un Valsts izglītības attīstības aģentūra, kā arī Valmieras pilsētas pašvaldība. Savukārt programma “Attīstības glokalizācija: Lauku reģionu un mazu pilsētu attīstības perspektīvas globalizētā pasaulē” tiek īstenota Erasmus intensīvās programmas ietvaros.

 

Rakstu sagatavoja:
Ilze Ozola
Baltijas Starptautiskās Vasaras skolas SA konsultante, fotogrāfe
Tālrunis +371-2662 53 82
E-pasts: ilze.ozola10(at)va.lv
http://biss.va.lv
www.facebook.com/summerschool.BISS
@ViA_eng	
 
Vidzemes Augstskola © 2006-2016