ViA studenti Muzeju naktī Dzērbenē | Vidzemes Augstskola
via
LAT
ENG
 
Vidzemes Augstskola ielūdz uz Zinātnieku nakts pasākumiem Valmierā
Visā Eiropā un arī Vidzemes Augstskolā (ViA) šī gada 30. septembrī notiks Zinātnieku nakts pasākumi. Augstskola un...
22.09.2016
Ekoskolu zaļais karogs turpina plīvot Vidzemes Augstskolā
Pirmdien, 19. septembrī, Vidzemes Augstskolai atkārtoti tika piešķirta Zaļā karoga balva. Tas tiek piešķirts mācību...
21.09.2016
Vidzemes Augstskolas studenti un darbinieki startē Valmieras maratonā
Svētdien, 18. septembrī norisinājās skriešanas seriāla „Bigbank Skrien Latvija” 6. posms – 10. "Sportlat Valmieras...
20.09.2016
Vidzemes Augstskolā atgriežas vieslekciju programma “SMART Lunch”
„Smart lunch” vieslekciju programma šajā studiju gadā tiks atklāta, trešdien, 21. septembrī, par sapņu piepildīšanu un...
20.09.2016

ViA studenti Muzeju naktī Dzērbenē

Ziņa pievienota - 22.05.2013

Kopā ar Vidzemes Augstskolas studiju programmas Tūristu gids ceļojumu un pasākumu organizators pirmā kursa studentiem devos uz Dzērbeni, kur tika veidoti Muzeju nakts pasākumi un aktivitātes vietējiem iedzīvotājiem.

Pasākums pēc studenta Gunta Davidova iniciatīvas tika plānots jau mēnesi iepriekš, un, lai ideju īstenotu, tika meklēti brīvprātīgie, kas rezultātā bija viņa paša kursabiedri. Intensīvi sagatavošanas darbi tika veikti jau divas nedēļas pirms pasākuma, bet sestdien studenti aktīvi gatavoja visu nepieciešamo vakara aktivitātēm dažādām vecuma grupām gan iekštelpās, gan brīvā dabā. Dalībniekus jau astoņos vakarā pie Dzērbenes vidusskolas gaidīja Meža māte — Laura Mašnovska, kas visiem piedalīties gribētajiem izdalīja lapiņas, uz kurām jāsavāc vadītāju paraksti no visiem kontrolpunktiem. Meža māte bija kā informatīvais punkts, visu paskaidroja, izstāstīja un norādīja virzienus, kurp doties.

Viens no kontrolpunktiem bija loku darbnīca, ko vadīja Atis Everss. Tajā bija iespējams veidot savus lokus un šaut ar tiem, kā arī minēt dažādu meža zvēru pēdas. Netālu bija ciņu pārvarēšana pie Artūra Melzoba, tur dalībniekiem nācās lēkt pa bluķiem. Vēlāk skolas sporta laukumā notika Gunta vadītas kara spēles. Skolas telpās bija zīmēšanas darbnīca, ko pārraudzīja Linna Cērmane, kopīga zaļā dzejoļa rakstīšana, dažādas izstādes, filmas par dabu u.c. Aktivitātes norisinājās arī muzejā. Tās vadīja skolotāja Mārīte Šķēle, ar kuras palīdzību tika veidots viss pasākums.

Noslēdzošais posms visām aktivitātēm bija nakts skrējiens «Zaļā Dzērbene», kam sekoja sirsnīga apbalvošana, kurā diploms vai pateicība tika ne vien labākajiem un čaklākajiem, bet arī pārējiem dalībniekiem. Pēc apbalvošanas tika plānota kopīga pasēdēšana ap ugunskuru un dziesmu dziedāšana pilskalnā pie Mīlestības ozola, taču laika apstākļi plānus izjauca. Sākās negaiss, lija ļoti stiprs lietus, bet tas daudzus nemaz neuztrauca. Lai gan paši mazākie devās mājās un kalnā kūrās vientuļš ugunskurs, pārējie neatlaidīgi Dzērbenes pils priekšā ģitāras pavadībā kopīgi dziedāja dziesmas.

Pēc pasākuma sarunājos ar tā iniciatoru studentu GUNTI DAVIDOVU.

Kāpēc izdomāji rīkot pasākumu tieši Dzērbenē?

Pirmkārt, tāpēc, ka es šeit dzīvoju un man šī vieta ir nozīmīga — tā ir mana dzimtā puse. Otrkārt, tāpēc, ka ir sakari un labas attiecības ar skolotājiem, kam mēs varam palīdzēt organizēt, vadīt, un viņi savukārt nodrošina ar telpām. Brīvprātīgi pieteicos arī tāpēc, ka bija brīvs laiks.

Kā tu vērtē pasākumu kopumā?

Man ļoti patika, un ceru, ka arī citiem tāpat. Nevar nepieminēt labos palīgus un kursa biedrus. Laura spontāni iejutās Meža mātes lomā, un šķiet, ka sanāca ļoti labi, Linna bija kā zvaigzne pie zīmējumiem, Atis, kā jau mednieks, izpaudās savā jomā, to arī ļoti augstu vērtēju, jo viņa punkts bija viens no apmeklētākajiem. Artūra pienākumi arī pēkšņi mainījās, bet viņš ar to labi tika galā un par spīti laikapstākļiem pat spēlēja ģitāru. Domāju, kopumā sanāca lieliski. Ja būs iespēja, arī nākamgad rīkošu Muzeju nakts pasākumus, jo šajā reizē iegūta pozitīva pieredze.

Autors: Tatjana Mažāne, ViA studente
Datums: 22.05.2013
Izdevums: Liesma
Rubrika: Novados un pilsētās	
 
Vidzemes Augstskola © 2006-2016