Studenti iepazīst Valmieras pilsētas domes darbu | Vidzemes Augstskola
via
LAT
ENG
 
Vidzemes Augstskola ielūdz uz Zinātnieku nakts pasākumiem Valmierā
Visā Eiropā un arī Vidzemes Augstskolā (ViA) šī gada 30. septembrī notiks Zinātnieku nakts pasākumi. Augstskola un...
22.09.2016
Ekoskolu zaļais karogs turpina plīvot Vidzemes Augstskolā
Pirmdien, 19. septembrī, Vidzemes Augstskolai atkārtoti tika piešķirta Zaļā karoga balva. Tas tiek piešķirts mācību...
21.09.2016
Vidzemes Augstskolas studenti un darbinieki startē Valmieras maratonā
Svētdien, 18. septembrī norisinājās skriešanas seriāla „Bigbank Skrien Latvija” 6. posms – 10. "Sportlat Valmieras...
20.09.2016
Vidzemes Augstskolā atgriežas vieslekciju programma “SMART Lunch”
„Smart lunch” vieslekciju programma šajā studiju gadā tiks atklāta, trešdien, 21. septembrī, par sapņu piepildīšanu un...
20.09.2016

Studenti iepazīst Valmieras pilsētas domes darbu

Ziņa pievienota - 21.12.2015

18. decembrī Valmieras pilsētas domē mācību ekskursijā viesojās Vidzemes Augstskolas (ViA) studenti. Ekskursijas gaitā studenti tikās ar Valmieras pilsētas pašvaldības domes priekšsēdētāju Jāni Baiku, kā arī iepazinās ar sabiedrisko attiecību nodaļas, apmeklētāju centra, kultūras, sporta un tūrisma, sociālo lietu, kā arī attīstības pārvalžu darbību.

Vizītes laikā studenti noskaidroja, kā Valmieras pilsēta veicina „zaļo” dzīvesveidu un domāšanu. Pašvaldība cenšas nodrošināt energoresursu taupīšanu, piemēram, ielu apgaismojumā parastās spuldzītes tiek aizstātas ar LED, kas patērē par 50 % mazāk elektroenerģijas. Valmiera jau pagājušajā gadā ir izpildījusi Eiropas Savienības normatīvu, kas paredz, ka Latvijai līdz 2017. gadam ir jāsašķiro puse no savāktajiem atkritumiem.

Tāpat tika apzinātas arī pilsētas attīstības ieceres - Hanzas pilsētas tirgus izbūve un vecpilsētas drupu iestiklošana, kas varētu veicināt tūrisma attīstību Valmierā.

Lai paaugstinātu drošības līmeni pilsētā, nākotnes plānos ir izveidot īpašu drošības sistēmu, izvietojot pilsētā kameras, kas spētu atpazīst cilvēkus, kas ir meklējamo personu datubāzē. Šīs drošības sistēmas funkcija būtu arī automātiskā auto numuru atpazīšana.

Studenti izteica arī ieteikumus Valmieras pilsētas attīstībai. Viens no tiem bija par pieturās esošo autobusu sarakstu un maršrutu shēmu pārskatāmības uzlabošanu. Izskanēja ieteikums par Kultūras centra modernizāciju, kā arī kopēja kultūras piedāvājuma veidošanu ar Vidzemes koncertzāli Cēsīs. Studenti atzina, ka, viņuprāt, dažkārt pietrūkst informācijas par Valmieras muzejā notiekošajiem pasākumiem un izstādēm, un ieteica tam kļūt aktīvākam sociālajos tīklos. Tikšanās laikā dzima ideja pirms studiju gada sākuma pašvaldības darbiniekiem informēt visus jaunos studentus par pašvaldībā plānotajām kultūras, sporta un mākslas aktivitātēm gada griezumā.

ViA studentu mācību ekskursijas Valmieras pilsētas domē ik gadu tiek rīkotas kursa “Sabiedrības pārvalde ietvaros” (pasniedzējs Dr. Visvaldis Valtenbergs). 

 	
 
Vidzemes Augstskola © 2006-2016