ViA studenti ar sociālo kampaņu mudinās ikvienu pievērsties veselīgam uzturam | Vidzemes Augstskola
via
LAT
ENG
 
Vidzemes Augstskola ielūdz uz Zinātnieku nakts pasākumiem Valmierā
Visā Eiropā un arī Vidzemes Augstskolā (ViA) šī gada 30. septembrī notiks Zinātnieku nakts pasākumi. Augstskola un...
22.09.2016
Ekoskolu zaļais karogs turpina plīvot Vidzemes Augstskolā
Pirmdien, 19. septembrī, Vidzemes Augstskolai atkārtoti tika piešķirta Zaļā karoga balva. Tas tiek piešķirts mācību...
21.09.2016
Vidzemes Augstskolas studenti un darbinieki startē Valmieras maratonā
Svētdien, 18. septembrī norisinājās skriešanas seriāla „Bigbank Skrien Latvija” 6. posms – 10. "Sportlat Valmieras...
20.09.2016
Vidzemes Augstskolā atgriežas vieslekciju programma “SMART Lunch”
„Smart lunch” vieslekciju programma šajā studiju gadā tiks atklāta, trešdien, 21. septembrī, par sapņu piepildīšanu un...
20.09.2016

ViA studenti ar sociālo kampaņu mudinās ikvienu pievērsties veselīgam uzturam

Ziņa pievienota - 15.11.2013

Sociālās kampaņas „21 veselīga diena” laikā seši Vidzemes Augstskolas studenti triju nedēļu garumā, ievērojot veselīga uztura pamatprincipus un ar savu pieredzi daloties sociālajos medijos, mudinās ikvienu Latvijas iedzīvotāju pievērsties veselīgam uzturam parādot, ka ēst veselīgi iespējams lēti, ātri un garšīgi. Projekta mērķis ir ar reālu darbību pierādīt, ka 21 dienas laikā ikviens ir spējīgs pierast pie kvalitatīvas pārtikas patēriņa savā ikdienā, un pagatavot veselīgu maltīti gan ēšanai mājās, gan ņemšanai līdzi uz darbu vai skolu var ļoti ātri.
 
Studenti novērojuši, ka cilvēki, īpaši pensionāri, sūdzas par pārtikas cenām. Tajā pašā laikā viņi iegādājas vienveidīgu un neveselīgu pārtiku, un dārzeņi tiek iegādāti reti, lai gan tie ir daudz lētāki un ar lielāku uzturvērtību. Pašu studentu vidū vērojama līdzīga situācija, turklāt, nereti maltītes tiek aizstātas ar veikalā ceptām smalkmaizītēm.

Kampaņas laikā tās dalībnieki, sadarbojoties ar veselīga uztura speciālistiem, sniegs padomus un konsultēs par veselīga uztura pamatprincipiem, kā arī dalīsies ar personīgajām veselīgas maltītes pagatavošanas receptēm. Vadoties pēc speciālista ieteikumiem par sabalansētas maltītes veidošanu, studenti akcentēs galvenās vadlīnijas veselīgas pārtikas izvēlē un kvalitatīvas maltītes pagatavošanā. Papildus tam studenti sniegs uz personīgās pieredzes balstītus ieteikumus, kā iegādāties veselīgus pārtikas produktus, neiztērējot lielus naudas līdzekļus un kā ātri no tiem pagatavot sātīgu maltīti.

Kampaņa „21 veselīga diena” ir studiju kursa ietvaros studentu veidots interešu aizstāvības projekts, lai veicinātu veselīga uztura veicināšanu un vispārēju sabiedrības dzīvesstila un kvalitātes uzlabošannos.

Sociālās kampaņas norisei var sekot:
Facebook: 21 veselīga diena
Twitter: @21veseligadiena
Projekta blogā: 21veseligadiena.blogspot.com

Papildu informācija:
Dagne Vaskopa
„21 veselīga diena” projekta dalībniece
vaskopa.dagne(at)gmail.com
Tel. 29921522	
 
Vidzemes Augstskola © 2006-2016