ViA studentes papildina zināšanas Starptautiskā vasaras skolā Turcijā | Vidzemes Augstskola
via
LAT
ENG
 
Vidzemes Augstskola ielūdz uz Zinātnieku nakts pasākumiem Valmierā
Visā Eiropā un arī Vidzemes Augstskolā (ViA) šī gada 30. septembrī notiks Zinātnieku nakts pasākumi. Augstskola un...
22.09.2016
Ekoskolu zaļais karogs turpina plīvot Vidzemes Augstskolā
Pirmdien, 19. septembrī, Vidzemes Augstskolai atkārtoti tika piešķirta Zaļā karoga balva. Tas tiek piešķirts mācību...
21.09.2016
Vidzemes Augstskolas studenti un darbinieki startē Valmieras maratonā
Svētdien, 18. septembrī norisinājās skriešanas seriāla „Bigbank Skrien Latvija” 6. posms – 10. "Sportlat Valmieras...
20.09.2016
Vidzemes Augstskolā atgriežas vieslekciju programma “SMART Lunch”
„Smart lunch” vieslekciju programma šajā studiju gadā tiks atklāta, trešdien, 21. septembrī, par sapņu piepildīšanu un...
20.09.2016

ViA studentes papildina zināšanas Starptautiskā vasaras skolā Turcijā

Ziņa pievienota - 06.08.2013

Sešas ViA studentes (Liene Bērziņa, politoloģijas bak. 1. kurss, Liene Bričonoka, biznesa vides vadības maģ. 2. kurss, Māra Vecele un Linda Ruģele, tūrisma organizācijas un vadības bak. 3. kurss, Maija Lāce, tūrisma organizācijas un vadības bak. 1. kurss, Liene Salmiņa, pārvaldības un komunikācijas maģ. 1. kurss) asociētās profesores Agitas Līviņas vadībā no 28. jūlija līdz 10. augustam ir devušās apgūt jaunu pieredzi un zināšanas par ilgtspējīgu tūrismu Adnan Menderes universitātes organizētajā vasaras skolā Kusadasi,Turcijā.

Ierastās ģeogrāfiskās distances pārvarēšana vasaras akadēmiskajās aktivitātēs liek vēl vairāk aizdomāties par atslēgvārda ‘ilgtspējīgs’ būtību tūrisma vidē vispār, izprast tā duālo dabu: ko šis koncepts nozīmē tūrisma industrijas pārstāvim, ko patērētājam (pašam tūristam)? Kādā veidā mēģināt novērst raksturīgās klišejas, kas neskatoties uz katras valsts specifiku, mēdz būt stipri līdzīgas? Varbūt drīzāk problēmas risinājums jāmeklē sabiedrības izpratnē un attieksmē pret ilgtspējību, kas neizbēgami iekļauj saudzīgu attieksmi pret dabu, optimālu enerģijas patēriņu, citu dabas resursu taupīšanu u.tml., rosinot domāt arī par nepieciešamību ieguldīt zināmu artavu sabiedrības izglītošanā par vides jautājumiem.

Atbildes uz minētajiem un līdzīgiem jautājumiem tiek meklētas lekcijās, dabas parka apmeklējumā, baudot vietējās vides tūrisma pakalpojumus lielākās un mazākās grupās, tādējādi teorētiskās zināšanas apvienojot ar praksi. Vienlaicīgi jāatzīmē, ka realizētā metodiskā pieeja dod gana daudz brīvā laika un iespējas arī pēc saviem ieskatiem iepazīt vietējo kultūru, tikai vēlāk, diskutējot ar citiem dalībniekiem, dažādos ceļos iegūto pieredzi pa gabaliņam savienojot kopējā noslēguma uzdevuma veiksmīgākai veikšanai.

Jau pēc pirmajām dienām septiņu valstu grupā, starp dažādu nacionalitāšu pārstāvjiem var redzēt patiesu ieinteresētību un aizrautību gan grupu darbu laikā, gan atpūšoties (šāds dalījums šoreiz gan ne vienmēr ir adekvāts ). Vasaras skola katram studentam sniedz jaunas atziņas arī par sevi, ļaujot izvirzīt jaunus mērķus, ko sasniegt nākotnē. Lai arī latvieša mentalitāte neiztiek bez kritiskām piezīmēm un ieteikumiem labākai organizētībai vai pārdomātākam lekciju saturam, savu reizi tas drīzāk ir veids, kā tiek uzturēts mundrums un trenēta kritiskā domāšana.

Projektā piedalījās pārstāvji no septiņām valstīm: Rumānijas, Grieķijas, Turcijas, Spānijas, Portugāles, Latvijas un Amerikas Savienotajām valstīm.

Liels paldies visiem, kas ieguldījuši laiku un enerģiju, lai nodrošinātu iespēju apmeklēt vasaras skolu, būt kopā ar pasniedzējiem un studentiem no dažādām vietām, katram nesot līdzi savu līdzšinējo stāstu!

Sagatavoja Liene Salmiņa, pārvaldības un komunikācijas maģ. 1. kurss	
 
Vidzemes Augstskola © 2006-2016