Studente izveido digitālo karti par valsts aizsargājamajiem kultūras pieminekļiem Vidzemē | Vidzemes Augstskola
via
LAT
ENG
 
Vidzemes Augstskola ielūdz uz Zinātnieku nakts pasākumiem Valmierā
Visā Eiropā un arī Vidzemes Augstskolā (ViA) šī gada 30. septembrī notiks Zinātnieku nakts pasākumi. Augstskola un...
22.09.2016
Ekoskolu zaļais karogs turpina plīvot Vidzemes Augstskolā
Pirmdien, 19. septembrī, Vidzemes Augstskolai atkārtoti tika piešķirta Zaļā karoga balva. Tas tiek piešķirts mācību...
21.09.2016
Vidzemes Augstskolas studenti un darbinieki startē Valmieras maratonā
Svētdien, 18. septembrī norisinājās skriešanas seriāla „Bigbank Skrien Latvija” 6. posms – 10. "Sportlat Valmieras...
20.09.2016
Vidzemes Augstskolā atgriežas vieslekciju programma “SMART Lunch”
„Smart lunch” vieslekciju programma šajā studiju gadā tiks atklāta, trešdien, 21. septembrī, par sapņu piepildīšanu un...
20.09.2016

Studente izveido digitālo karti par valsts aizsargājamajiem kultūras pieminekļiem Vidzemē

Ziņa pievienota - 07.05.2013

Valsts aizsargājamie kultūras pieminekļi Vidzemē apkopoti digitālā kartē pēc Vidzemes Augstskolas studentes Santas Vaišļas iniciatīvas.

http://vakpvkarte.blogspot.com

Kartes izveide

Tā kā valsts aizsargājamo kultūras pieminekļu saraksts ir plašs, un šajā sarakstā ir apkopoti valsts aizsargājamie kultūras pieminekļi, kas būtu jāsaglabā nākamajām paaudzēm un, lai tie neietu postā, autore vēlējās izveidot digitālu karti, jo mūsdienās ir ļoti liela nozīme tehnoloģijai un globālajam tīmeklim, jo aizvien lielāka sabiedrības daļa, smeļas informāciju no globālā tīmekļa, jo tas ir ātrākais un ērtākais veids, kā atrast vēlamo informāciju.

Autore vēlējas parādīt cik daudzveidīgi ir valsts aizsargājamie kultūras pieminekļi Latvijā - tieši Vidzemē. Tāpēc autore sadarbojoties ar Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcijas Vidzemes reģionālo nodaļu, izstrādāja digitālo karti, kurā ir atlikta precīza valsts aizsargājamo kultūras pieminekļu atrašanās vieta Vidzemē, lai sekmētu ne tikai tūristiem, bet arī vietējiem iedzīvotājiem, plānotājiem un pašvaldībām, uzskatamākas informācijas pieejamību, kā arī, lai veicinātu kultūras tūrisma attīstību.

Kartē ir atainoti kustamie un nekustamie valsts aizsargājamie kultūras pieminekļi Vidzemē ar mērķi, lai tos apmeklētu un, lai apmeklētāji aiz sevis atstātu vizuālu un rakstisku informāciju, kādā stāvoklī atrodas kāds konkrēts valsts aizsargājamais kultūras piemineklis - tādējādi palīdzot Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcijai, apsaimniekot valsts aizsargājamos kultūras pieminekļus un uzturēt tos kārtībā, kā arī tūristiem, vietējiem iedzīvotājiem, plānotājiem un pašvaldībām, sniedzot informāciju par to unikalitāti un vēstures atliekām, jo tūrisma informācijas avoti nepiedāvā informāciju par daudziem vērtīgiem valsts aizsargājamiem kultūras pieminekļiem. Izstrādātā karte ir uzskatamāka un ērtāk lietojama, nekā pārskatīt visu valsts aizsargājamo kultūras pieminekļu sarakstu.

Digitālā karte

Digitālā karte tika izstrādāta par Vidzemē esošajiem valsts aizsargājamiem kultūras pieminekļiem, kas ir iekļauti valsts aizsargājamo kultūras pieminekļu sarakstā. Neskatoties uz to, ka Limbažu, Salacgrīvas un Apes novads teritoriāli skaitās pie Rīgas reģiona, tie tika iekļauti, jo vēsturiski tie skaitās pie Vidzemes reģiona.

Kopumā kartē ir iekļauti 873 valsts aizsargājamie kultūras pieminekļi - arhitektūras pieminekļi (561), mākslas pieminekļi (275), vēsture pieminekļi (31), pilsētbūvniecības pieminekļi (5) un industriālie pieminekļi (1).

Lielākā daļa pieminekļu ir papildināti ar attēliem un informācijas avotiem. Visi valsts aizsargājamie kultūras pieminekļi netika noformēti ar vizuālajiem un informatīviem avotiem, jo interneta resursos nav pieejam informācija un attēli par visiem valsts aizsargājamiem kultūras pieminekļiem.

Izstrādātā karte ir iekļauta un publicēta blogā, kuru var aplūkot: http://vakpvkarte.blogspot.com

*Pārpublicēts no www.mantojums.lv
 	
 
Vidzemes Augstskola © 2006-2016