ViA studente Anna Bērziņa: Pēc pieredzes uz Norvēģiju | Vidzemes Augstskola
via
LAT
ENG
 
Vidzemes Augstskola ielūdz uz Zinātnieku nakts pasākumiem Valmierā
Visā Eiropā un arī Vidzemes Augstskolā (ViA) šī gada 30. septembrī notiks Zinātnieku nakts pasākumi. Augstskola un...
22.09.2016
Ekoskolu zaļais karogs turpina plīvot Vidzemes Augstskolā
Pirmdien, 19. septembrī, Vidzemes Augstskolai atkārtoti tika piešķirta Zaļā karoga balva. Tas tiek piešķirts mācību...
21.09.2016
Vidzemes Augstskolas studenti un darbinieki startē Valmieras maratonā
Svētdien, 18. septembrī norisinājās skriešanas seriāla „Bigbank Skrien Latvija” 6. posms – 10. "Sportlat Valmieras...
20.09.2016
Vidzemes Augstskolā atgriežas vieslekciju programma “SMART Lunch”
„Smart lunch” vieslekciju programma šajā studiju gadā tiks atklāta, trešdien, 21. septembrī, par sapņu piepildīšanu un...
20.09.2016

ViA studente Anna Bērziņa: Pēc pieredzes uz Norvēģiju

Ziņa pievienota - 21.03.2016

Eiropas Ekonomiskās zonas un Norvēģiju finanšu instrumenta projekta (Nr. EEZ/NFI/S/2015/030) aktivitātes „Stipendijas” ietvaros iespēju uz trim mēnešiem doties apmaiņas studijās Norvēģijā guva Vidzemes Augstskolas Mediju studijas un žurnālistikas 3. kursa studente Anna Bērziņa, kura studijas Norvēģijas pilsētas Kristiansandas augstskolā „NLA Univeristy of Media” uzsāka 2. februārī. Projekta mērķis ir veicināt personāla un studentu mobilitātes veicināšanu starp partneraugstskolām, internacionalizācijas, pieredzes apmaiņas, zināšanu pārnese un sadarbības stiprināšana nākotnes kopīgajiem projektiem un pētījumiem.

„Atrodoties Erasmus studijās Zviedrijā, pagājušā gada novembrī Vidzemes Augstskolas e-pastā saņēmu informāciju par iespēju pieteikties studijām Norvēģijā. Neskatoties uz to, ka Latviju pametu pagājušā gada augustā un laika posmā no augusta līdz februārim Latvijā esmu bijusi tikai divas nedēļas, sapratu, ka vēlos gūt papildus zināšanas un pieredzi arī citur. Nokārtoju nepieciešamās formalitātes, izturēju konkursa kārtu, kā rezultātā saņēmu stipendiju, lai varētu doties studēt uz Norvēģiju. Jāatzīst, ka Eiropas Ekonomiskās zonas un Norvēģiju finanšu projekta aktivitāte „Stipendija” nedaudz atšķiras no Erasmus mobilitātes programmas, jo, iesniedzot dokumentus uz konkrēto valsti, augstskola un studiju termiņš, kurā apgūsi zināšanas, jau ir noteikts,” informē Anna Bērziņa.

Viņa norāda, ka Norvēģijas pilsētas Kristiansandas augstskolā „NLA Univeristy of Media” tiek mācīta vienīgi žurnālistika. „Lai arī augstskolā kopumā mācās tikai 200 bakalaura un maģistra studiju studenti, tomēr studiju kvalitāte ir ļoti augstā līmenī. Augstskolā ir pieejamas kvalitatīvas tehnoloģijas, kas bakalaura studiju ietvaros studentiem ļauj izstrādāt sevis radītos medijus, piemēram, radio stacijas, interneta vietnes, televīzijas kanālu vai laikrakstu. Apmaiņas studentiem vairāk nākas saskarties ar teoriju, mazāk ar praksi, tomēr patīkamais ir tas, ka atšķirībā no Latvijas augstskolām „NLA Univeristy of Media” vienlaicīgi nav jāapgūst pieci kursi, bet, piemēram, mēnesi norit viens kurss. Tas ir ļoti labi, jo visu uzmanību var veltīt tikai vienam studiju kursam,” atzīst Vidzemes Augstskolas Mediju studijas un žurnālistikas 3. kursa studente.

Anna teic, ka iedzīvoties jaunajā vidē esot bijis salīdzinoši viegli, jo Norvēģija ļoti atgādinājusi Latviju. „Iepriekšējos piecus mēnešus dzīvoju Zviedrijā, kura ir tuvāk Latvijai, tomēr tā nebija tik līdzīga. Norvēģijā ir ļoti daudz tādu pašu veikalu, kā Latvijā, piemēram, „Narvesen”, „Statoil”. Laikam apkārtējā vide man dod patīkamo māju sajūtu, tāpēc tik ļoti nepārdzīvoju ilgo prombūtni no dzimtenes. Protams, pietrūkst draugu un radinieku, dažreiz rodas vēlme pēc kāda Latvijas garduma, bet tā kā es zinu, ka šeit būšu vēl tikai mazāk par diviem mēnešiem, tad izbaudu to, ko man sniedz Norvēģija,” teic Vidzemes Augstskolas Mediju studijas un žurnālistikas 3. kursa studente Anna Bērziņa. ‘

Projektu līdzfinansē Norvēģijas finanšu instrumenti. Vairāk par EEZ/Norvēģijas finanšu instrumentu programmu “Pētniecība un stipendijas” var uzzināt Valsts izglītības attīstības aģentūras mājaslapā www.viaa.gov.lv sadaļā EEZ/Norvēģijas finanšu instrumenti. 

Annas piedzīvojumiem Norvēģijā iespējams sekot līdzi viņas veidotā blogā: https://izdzivotnorvegija.wordpress.com/

*Foto no Annas Bērziņas arhīva	
 
Vidzemes Augstskola © 2006-2016