Strādā attālināti Vidzemes Augstskolas telpās | Vidzemes Augstskola
via
LAT
ENG
 
Vidzemes Augstskola ielūdz uz Zinātnieku nakts pasākumiem Valmierā
Visā Eiropā un arī Vidzemes Augstskolā (ViA) šī gada 30. septembrī notiks Zinātnieku nakts pasākumi. Augstskola un...
22.09.2016
Ekoskolu zaļais karogs turpina plīvot Vidzemes Augstskolā
Pirmdien, 19. septembrī, Vidzemes Augstskolai atkārtoti tika piešķirta Zaļā karoga balva. Tas tiek piešķirts mācību...
21.09.2016
Vidzemes Augstskolas studenti un darbinieki startē Valmieras maratonā
Svētdien, 18. septembrī norisinājās skriešanas seriāla „Bigbank Skrien Latvija” 6. posms – 10. "Sportlat Valmieras...
20.09.2016
Vidzemes Augstskolā atgriežas vieslekciju programma “SMART Lunch”
„Smart lunch” vieslekciju programma šajā studiju gadā tiks atklāta, trešdien, 21. septembrī, par sapņu piepildīšanu un...
20.09.2016

Strādā attālināti Vidzemes Augstskolas telpās

Ziņa pievienota - 02.02.2016

Informācijas tehnoloģiju radītās iespējas šobrīd ļauj strādāt teju jebkurā vietā un laikā. Latvijā attālinātais darbs jeb darbs ārpus darba devēja telpām attīstās pamazām, taču, ņemot vērā citu valstu pieredzi, tas kļūs arvien populārāks gan darba devēju, gan darba ņēmēju vidū. To apzinoties, Vidzemes Augstskola piedāvā interesentiem īrēt darba galdu - attālinātā darba vietu (ADV) - un organizēt savu darbu birojā augstskolas telpās.

Par attālināto darbu uzskatāmas darba vai līguma attiecības, kurās darbinieks vai līguma izpildītājs veic savus pienākumus ārpus darba devēja vai pasūtītāja telpām. Šādam darba stilam ir gan ekonomiski, gan sociāli ieguvumi – tas risina nodarbinātības problēmas, piemēram, neliekot kvalificētajam darbaspēkam aizplūst no lauku reģioniem uz pilsētām, mazāk resursu tiek patērēti ceļā uz un no darba vietas, kā rezultātā darbinieks var vairāk laika pavadīt ar ģimeni.

Tīmekļa vietņu dizainere un izstrādātāja Vita Stillion jau piecus gadus strādā attālināti un ir ļoti apmierināta ar šādu darba un dzīves stilu: “Attālinātais darbs ir fantastiska iespēja būt elastīgam un strādāt no jebkuras vietas pasaulē. Tas ir dzīvesveids - tu neesi piesiets fiziskai ofisa telpai, vari ceļot, ņemot darbu līdzi – viss, kas nepieciešams, ir dators un internets. Izmantojot attālinātā darba centrus (angliski co-working space) var iepazīt interesantus, atvērtus un sev līdzīgi domājošus cilvēkus. Tā ir atbalstoša vide jaunu ideju ģenerēšanai, jo vienmēr ir iespēja lūgt padomu un atsauksmes no biedriem. Protams vienlaikus attālinātais darbs prasa arī lielu motivāciju un prasmi pārvaldīt savu laiku.”

Attālinātais darbs ir piemērots gan uzņēmumu darbiniekiem, kuru darba devējs atrodas citā pilsētā vai pat citā valstī, gan pašnodarbinātām personām un jaunajiem uzņēmējiem. Strādāt attālināti lielākoties izvēlas tādu profesiju pārstāvji, kuri var patstāvīgi plānot savu darba laiku, piemēram, programmētāji, dizaineri, tulkotāji, tekstu autori un citi. Nereti par darba vietu tiek izvēlēta darbinieka dzīvesvieta, bibliotēka vai kafejnīca, taču katrā no šīm vietām ir savi traucēkļi, kas neļauj pilnvērtīgi nodoties darbam. Tieši tādēļ aizvien populārāki kļūst attālinātā darba centri, kur mūsdienīgā darba vide, plecu pie pleca dalot darba telpu un aprīkojumu neatkarīgi, bet uz sadarbību vērsti cilvēki.

ViA ADV vieta atrodas Valmierā, Tērbatas ielā 10 (Vidzemes Augstskolas Inženierzinātņu fakultātes ēkā). ADV piedāvā astoņas darba vietas divās atsevišķās telpās, nodrošinot darba galdus un kvalitatīvu bezvadu internetu. Šobrīd Vidzemes Augstskola piedāvā divas vienkāršas attālinātā darba iespējas: “Galds uz pilnu slodzi”, kas ietver darba vietas īri uz vienu mēnesi un noteiktu darba vietu kopējā telpā, un “Galds uz nepilnu slodzi” – darba vietas īri uz 10 dienām, kas jāizmanto 3 mēnešu laikā, un nenoteiktu darba vietu kopējā telpā.

ViA ADV darbiniekam tiek nodrošināta bezmaksas autostāvvieta, iespēja izmantot printeri/ skeneri/ kopētāju, piekļuve ViA bibliotēkas resursiem, augstskolas koplietošanas telpām un citi bonusi.

Sīkāka informācija: Vidzemes Augstskolas Zināšanu un tehnoloģiju centrā mob. t.: 27867788 e-pasts: ztc@va.lv vai klātienē Tērbatas ielā 10, T210 telpā.

Papildu informācija:

Zane Ābelīte-Medne 
Tehnoloģisko projektu vadītāja
E-pasts: zane.abelite@va.lv
Tālruņi: 64207227, 27867788	
 
Vidzemes Augstskola © 2006-2016