Starptautiskās vasaras skolas studenti: Valmierai ir potenciāls ārvalstu tūristu piesaistīšanai | Vidzemes Augstskola
via
LAT
ENG
 
Vidzemes Augstskola ielūdz uz Zinātnieku nakts pasākumiem Valmierā
Visā Eiropā un arī Vidzemes Augstskolā (ViA) šī gada 30. septembrī notiks Zinātnieku nakts pasākumi. Augstskola un...
22.09.2016
Ekoskolu zaļais karogs turpina plīvot Vidzemes Augstskolā
Pirmdien, 19. septembrī, Vidzemes Augstskolai atkārtoti tika piešķirta Zaļā karoga balva. Tas tiek piešķirts mācību...
21.09.2016
Vidzemes Augstskolas studenti un darbinieki startē Valmieras maratonā
Svētdien, 18. septembrī norisinājās skriešanas seriāla „Bigbank Skrien Latvija” 6. posms – 10. "Sportlat Valmieras...
20.09.2016
Vidzemes Augstskolā atgriežas vieslekciju programma “SMART Lunch”
„Smart lunch” vieslekciju programma šajā studiju gadā tiks atklāta, trešdien, 21. septembrī, par sapņu piepildīšanu un...
20.09.2016

Starptautiskās vasaras skolas studenti: Valmierai ir potenciāls ārvalstu tūristu piesaistīšanai

Ziņa pievienota - 23.08.2013
Divas nedēļas 15. Baltijas Starptautiskā vasaras skolas (BISS) studenti, sadarbojoties ar ārvalstu pasniedzējiem, tūrisma un kultūras jomu, kā arī Valmieras pilsētas un Cēsu un Siguldas novada pašvaldību pārstāvjiem, izstrādāja priekšlikumus starptautiskā tūrisma attīstībai Valmieras pilsētā un Vidzemes reģionā.
 
Savās prezentācijās programmas „Attīstības glokalizācija: Lauku reģionu un mazu pilsētu attīstības perspektīvas globalizētā pasaulē” studenti apstiprināja, ka Valmierā un Vidzemes reģionā pastāv visi nepieciešamie priekšnoteikumi starptautiskā tūrisma attīstībai. Kā pilsētas galvenās priekšrocības tika minētas atrašanās ģeogrāfiski izdevīgā un ainaviski pievilcīgā vietā, turklāt Vidzemes Augstskola var tikt izmantota kā viens no ārvalstu piesaistīšanas veidiem, ņemot vērā tās izglītības eksporta potenciālu. Tajā pašā laikā studenti atzina, ka viesošanās laikā ir identificējuši vairākus trūkumus, kurus novēršot, varētu tikt veicināta turpmāka ārvalstu tūristu piesaiste. Rekomendācijās tika uzsvērta nepieciešamība uzlabot apkalpojošā sektorā strādājošo svešvalodu zināšanas, īpaši norādot uz starppilsētu pasažieru pārvadājumu pakalpojumu sniedzējiem, kā arī izcelts informācijas trūkums svešvalodās.
 
Savukārt Starptautiskās vasaras skolas programmas „Starptautiskā tūrisma un pasākumu vadība” studenti, izvērtējot Valmieras pilsētas svētku ietvaros notikušos pasākumus, apstiprināja, ka svētku programma bija daudzveidīga, kas nozīmē, ka ikviens varēja atrast sev piemērotus pasākumus un aktivitātes. Tāpat studenti uzslavēja pasākumu norises vietu izvēli un kopējo atmosfēru, kas ļāva sajust svētku klātbūtni. Lai nākamajos gados svētki būtu vēl labāki, studenti rosināja izvietot vairāk informatīvo plakātu ar pasākumu programmu, uzstādīt norādes uz labierīcībām, kā arī sekmēt operatīvo dienestu klātbūtnes redzamību, tādējādi svētku apmeklētājiem radot papildu drošības izjūtu. 
 
Studentu paveikto, izvērtējot svētku pasākumu norisi, atzinīgi novērtēja arī Valmieras pilsētas pašvaldības vides komunikācijas speciāliste Kristīne Melece, kura uzsvēra, ka tas devis iespēju paraudzīties uz pasākumu norisi no svētku dalībnieku perspektīvas: „Priecājamies, ka jauniešiem svētki šķiet izdevušies, bet jo īpaši mūs priecēja fakts, ka visās studentu grupās tika uzsvērta pozitīva atmosfēra, kas caurvijusi visas svētku aktivitātes. Tāpat novērtējam konstruktīvo kritiku – vairākus ieteikumus centīsimies ņemt vērā, plānojot un organizējot nākamā gada svētku aktivitātes. Paldies studentiem par ieguldīto darbu!”
 
Studentu radošās idejas Valmieras turpmākai attīstībai augstu vērtē arī Vidzemes Augstskolas Sociālo zinātņu fakultātes lektore Anna Broka, kura uzsvēra šādu prezentāciju nozīmi, jo tā ir iespēja aplūkot mums pierastās lietas no cita – neitrāla – skatu punkta. Tas ļauj labāk izprast paveikto un novērtēt pozitīvo, kā arī atgriezt dienaskārtībā problēmas, par kurām esam informēti, bet, iespējams, bijām piemirsuši vai nepamatoti atstājuši novārtā. 
 
BISS programma “Starptautiskā tūrisma un pasākumu vadība” tiek nodrošināta ar ES atbalstu Erasmus daudzpusējā projekta "Kopīga maģistra studiju programma “Starptautiskā tūrisma un pasākumu vadība/ ITEM" ietvaros, to atbalsta Izglītības un zinātnes ministrija un Valsts izglītības attīstības aģentūra, kā arī Valmieras pilsētas pašvaldība. Savukārt programma “Attīstības glokalizācija: Lauku reģionu un mazu pilsētu attīstības perspektīvas globalizētā pasaulē” tiek īstenota Erasmus intensīvās programmas ietvaros
 
 
 
Papildu informācija:
Ilze Ozola
Baltijas Starptautiskās Vasaras skolas SA konsultante, fotogrāfe
Tālrunis +371-2662 53 82
E-pasts: ilze.ozola10(at)va.lv
http://biss.va.lv
www.facebook.com/summerschool.BISS
@ViA_eng


	
 
Vidzemes Augstskola © 2006-2016