Starptautiskās Vasaras skolas dalībnieki Valmieras pilsētas svētkos iepazīstinās ar savām kultūras tradīcijām | Vidzemes Augstskola
via
LAT
ENG
 
Vidzemes Augstskola ielūdz uz Zinātnieku nakts pasākumiem Valmierā
Visā Eiropā un arī Vidzemes Augstskolā (ViA) šī gada 30. septembrī notiks Zinātnieku nakts pasākumi. Augstskola un...
22.09.2016
Ekoskolu zaļais karogs turpina plīvot Vidzemes Augstskolā
Pirmdien, 19. septembrī, Vidzemes Augstskolai atkārtoti tika piešķirta Zaļā karoga balva. Tas tiek piešķirts mācību...
21.09.2016
Vidzemes Augstskolas studenti un darbinieki startē Valmieras maratonā
Svētdien, 18. septembrī norisinājās skriešanas seriāla „Bigbank Skrien Latvija” 6. posms – 10. "Sportlat Valmieras...
20.09.2016
Vidzemes Augstskolā atgriežas vieslekciju programma “SMART Lunch”
„Smart lunch” vieslekciju programma šajā studiju gadā tiks atklāta, trešdien, 21. septembrī, par sapņu piepildīšanu un...
20.09.2016

Starptautiskās Vasaras skolas dalībnieki Valmieras pilsētas svētkos iepazīstinās ar savām kultūras tradīcijām

Ziņa pievienota - 09.08.2013

Vairāk kā 60 Baltijas Starptautiskās Vasaras skolas (BISS) dalībnieki no 17 valstīm, tai skaitā arī Uzbekistānas, Turcijas, Itālijas, Portugāles, Lietuvas, 10. augustā Valmieras pilsētas svētku ietvaros Vecpuišu parkā sniegs priekšnesumus ar dziesmu un deju palīdzību atklājot raksturīgākās savas zemes kultūras un folkloras iezīmes.

Paralēli lekcijām un mācību braucieniem, kuros ārvalstu studenti iepazīstas ar Vidzemi, dalībnieki vēlas parādīt arī savu valstu kultūru kā daļu no pasaules kultūras mantojuma, piedaloties Valmieras pilsētas svētkos. Pasākuma mērķis ir gan pašu BISS dalībnieku, gan arī Valmieras pilsētas svētku viesu starpkultūru komunikācijas veicināšana un redzesloka paplašināšana, raisot interesi par citu zemju kultūras tradīcijām.

Priekšnesumu laikā interesenti varēs uzzināt, kas kopīgs azerbaidžāņu dejām ar latviešu tautas dejām, ļauties fado ģitāras valdzinājumam portugāļu izpildījumā un iepazīties ar Pizas universitātes vēsturi. Bet to, ka ne tikai latvieši ir lieli dziedātāji, atspēkos dalībnieki gan no Spānijas, gan Lietuvas, izdziedot savas skaistākās dziesmas.

Starptautiskās Vasaras skolas dalībnieki Valmierā šovasar pulcējas jau 15. reizi, tādējādi apstiprinot, ka tā ir vērienīgākā vasaras izglītības programma Latvijā. Valmierā notiekošajai Vasaras skolā šo gadu laikā ir piedalījušies jau vairāk nekā 300 studentu, pierādot, ka Valmiera, ar tajā esošo Vidzemes Augstskolu, ir ideju un kultūras centrs Vidzemē, kas spēj piesaistīt arī starptautisku uzmanību.

BISS programma “Starptautiskā tūrisma un pasākumu vadība” tiek nodrošināta ar ES atbalstu Erasmus daudzpusējā projekta "Kopīga maģistra studiju programma “Starptautiskā tūrisma un pasākumu vadība/ ITEM" ietvaros, to atbalsta Izglītības un zinātnes ministrija un Valsts izglītības attīstības aģentūra, kā arī Valmieras pilsētas pašvaldība. Savukārt programma “Attīstības glokalizācija: Lauku reģionu un mazu pilsētu attīstības perspektīvas globalizētā pasaulē” tiek īstenota Erasmus intensīvās programmas ietvaros.

 

Papildu informācija:
Ilze Ozola
Baltijas Starptautiskās vasaras skolas SA konsultante
Tālrunis +371-2662 53 82
E-pasts: ilze.ozola10(at)va.lv
http://biss.va.lv
Facebook konts: Baltic International Summer School
Twitter @ViA_eng	
 
Vidzemes Augstskola © 2006-2016