Starptautiskā konferencē iepazīstina ar Vidzemes Augstskolas pētnieku paveikto | Vidzemes Augstskola
via
LAT
ENG
 
Vidzemes Augstskola ielūdz uz Zinātnieku nakts pasākumiem Valmierā
Visā Eiropā un arī Vidzemes Augstskolā (ViA) šī gada 30. septembrī notiks Zinātnieku nakts pasākumi. Augstskola un...
22.09.2016
Ekoskolu zaļais karogs turpina plīvot Vidzemes Augstskolā
Pirmdien, 19. septembrī, Vidzemes Augstskolai atkārtoti tika piešķirta Zaļā karoga balva. Tas tiek piešķirts mācību...
21.09.2016
Vidzemes Augstskolas studenti un darbinieki startē Valmieras maratonā
Svētdien, 18. septembrī norisinājās skriešanas seriāla „Bigbank Skrien Latvija” 6. posms – 10. "Sportlat Valmieras...
20.09.2016
Vidzemes Augstskolā atgriežas vieslekciju programma “SMART Lunch”
„Smart lunch” vieslekciju programma šajā studiju gadā tiks atklāta, trešdien, 21. septembrī, par sapņu piepildīšanu un...
20.09.2016

Starptautiskā konferencē iepazīstina ar Vidzemes Augstskolas pētnieku paveikto

Ziņa pievienota - 10.10.2013

Valsts pētījumu programmas Nacionālā identitāte apakšprogrammas "Nacionālā identitāte un sociālā cilvēkdrošība", kurā iesaistīti Vidzemes Augstskolas un Latvijas Universitātes zinātnieki un studenti, pētniece Linda Zīverte vakar starptautiskā konferencē "Kopienu fondu kustība Baltijā - 10 gadi" iepazīstināja ar vairāku gadu pētniecības projekta rezultātiem par labdarības resursiem kopienā.

Projektā strādājošie zinātnieki trīs gadu garumā rīcībpētījuma ietvaros sadarbojās ar Talsu novada fondu, palīdzot fondam pilnveidot un attīstīt savu darbību un komunikāciju, kā arī skaidrojot un analizējot fonda nozīmi vietējā sabiedrībā.

Prezentācijā L. Zīverte akcentēja labdarību kā procesu, kurā kopienas fondam un tā vadītājam ir būtiska nozīme vietējo resursu aktivizēšanā, vietējo līderu motivēšanā un sociālā kapitāla vairošanā. L .Zīverte prezentācijā analizēja faktorus, kas nozīmīgi ziedotāju motivācijai. Dati iegūti, intervējot daudzus Talsu puses uzņēmējus, kā arī Talsu novada fonda valdes priekšsēdētāju Ivetu Rorbahu.

Projekts „Nacionālā identitāte un sociālā cilvēkdrošība”, kuru vada Vidzemes Augstskolas asociētā profesore Feliciana Rajevska, ir daļa no valsts pētniecības programmas „Nacionālā identitāte”. Projekta pētnieku uzdevumi ir analizēt cilvēkdrošības politikas modeļus Latvijā,  identificēt esošos cilvēkdrošības resursus un piedāvāt risinājumus atbilstoši pēckrīzes situācijas izaicinājumiem, kā arī izstrādāt teorētiski pamatotas metodoloģiskās vadlīnijas sociāli mazaizsargāto grupu identitātes formēšanās pētīšanai un sociālo pakalpojumu organizēšanai.

Plašāk par konferenci
 

Papildu informācija:
Agnese Karaseva,
projektu vadības vecākā speciāliste
e: agnese.karaseva(at)va.lv	
 
Vidzemes Augstskola © 2006-2016