Sociotehnisko sistēmu inženierijas institūts īsteno projektu „FutureSim” | Vidzemes Augstskola
via
LAT
ENG
 
Vidzemes Augstskola ielūdz uz Zinātnieku nakts pasākumiem Valmierā
Visā Eiropā un arī Vidzemes Augstskolā (ViA) šī gada 30. septembrī notiks Zinātnieku nakts pasākumi. Augstskola un...
22.09.2016
Ekoskolu zaļais karogs turpina plīvot Vidzemes Augstskolā
Pirmdien, 19. septembrī, Vidzemes Augstskolai atkārtoti tika piešķirta Zaļā karoga balva. Tas tiek piešķirts mācību...
21.09.2016
Vidzemes Augstskolas studenti un darbinieki startē Valmieras maratonā
Svētdien, 18. septembrī norisinājās skriešanas seriāla „Bigbank Skrien Latvija” 6. posms – 10. "Sportlat Valmieras...
20.09.2016
Vidzemes Augstskolā atgriežas vieslekciju programma “SMART Lunch”
„Smart lunch” vieslekciju programma šajā studiju gadā tiks atklāta, trešdien, 21. septembrī, par sapņu piepildīšanu un...
20.09.2016

Sociotehnisko sistēmu inženierijas institūts īsteno projektu „FutureSim”

Ziņa pievienota - 15.05.2015

​Vidzemes Augstskolas (ViA) aģentūra “Sociotehnisko sistēmu inženierijas institūts” (SSII) ir sācis īstenot Eiropas Reģionālā attīstības fonda finansētu projektu „FutureSim”, kura pamata uzdevums ir sagatavot vairākus projekta pieteikumus Eiropas Savienības pētniecības un inovācijas programmai "Apvārsnis 2020". Projekta laikā tiks izstrādātas mūsdienīgas imitāciju modelēšanas tehnoloģijas un pielietojumi.

„Iztrādāsim imitatoru un modelēšanas rezultātu attēlošanas līdzekļu salāgošanas metodes, kas uzlabos politikas plānošanas pārskatāmību. Jaunās tehnoloģijas varēs sekmīgi pielietot reģionālās attīstības plānošanas un īstenošanas rīku pilnveidošanā,” stāsta SSII vadītājs, ViA profesors Egils Ginters. Profesors arī uzsver, ka zinātnieku piedāvātie risinājumi veicinās sadalītu un neviendabīgu imitācijas modeļu komunikācijas tehnoloģiju izstrādi, orientējoties uz to pielietošanu nākotnes interneta vidē. 

Tautsaimniecības politikas plānošana bieži tiek veikta intuitīvi, tādēļ pastāv arī apšaubāmi lēmumi. “Transporta tīkla, nodokļu un nodevu noteikšana, pieejamo resursu izmantošana, vides aizsardzība, zemes pielietojuma zonējums un citu darbību matemātiska modelēšana ir apgrūtināta, jo to ietekmē plaša būtisko faktoru kopa. Tādēļ aktuāla ir imitāciju modelēšanas izmantošana, kas var nodrošināt politikas plānotājiem interaktīvas un nepastarpinātas lēmumu seku prognozēšanas un analīzes iespējas,” skaidro E. Ginters. 

Vidzemes Augstskolas Sociotehnisku Sistēmu Inženierijas institūts ir dibināts 2006. gadā, un tā pētījumu virzieni ir loģistikas informācijas sistēmas un radio frekvenču identifikācijas (RFID) tehnoloģijas, biznesa procesu modelēšana, hibrīdas imitāciju modelēšanas sistēmas, kā arī virtuālās un papildinātās realitātes izmantošana apmācībā. Institūts izdod ViA ikgadējo zinātnisko rakstu krājumu “ICTE in Regional Development” (Informācijas tehnoloģijas, telekomunikācijas un elektronika reģiona attīstībā).	
 
Vidzemes Augstskola © 2006-2016