Skolēnu mācību uzņēmumu gadatirgū varēs iegādāties oriģinālas Ziemassvētku dāvanas | Vidzemes Augstskola
via
LAT
ENG
 
Vidzemes Augstskola ielūdz uz Zinātnieku nakts pasākumiem Valmierā
Visā Eiropā un arī Vidzemes Augstskolā (ViA) šī gada 30. septembrī notiks Zinātnieku nakts pasākumi. Augstskola un...
22.09.2016
Ekoskolu zaļais karogs turpina plīvot Vidzemes Augstskolā
Pirmdien, 19. septembrī, Vidzemes Augstskolai atkārtoti tika piešķirta Zaļā karoga balva. Tas tiek piešķirts mācību...
21.09.2016
Vidzemes Augstskolas studenti un darbinieki startē Valmieras maratonā
Svētdien, 18. septembrī norisinājās skriešanas seriāla „Bigbank Skrien Latvija” 6. posms – 10. "Sportlat Valmieras...
20.09.2016
Vidzemes Augstskolā atgriežas vieslekciju programma “SMART Lunch”
„Smart lunch” vieslekciju programma šajā studiju gadā tiks atklāta, trešdien, 21. septembrī, par sapņu piepildīšanu un...
20.09.2016

Skolēnu mācību uzņēmumu gadatirgū varēs iegādāties oriģinālas Ziemassvētku dāvanas

Ziņa pievienota - 28.11.2013

29. novembrī no plkst. 12.00 līdz 15.00 Vidzemes Augstskolas (ViA) foajē, Cēsu ielā 4 norisināsies Reģionālais ražojošo Skolēnu mācību uzņēmumu (SMU) Ziemassvētku gadatirgus, kurā varēs iegādāties oriģinālas dāvanas, suvenīrus, pašdarinātas rotas un citas interesantas preces, ko saražojuši novada skolēni.

Ziemassvētku ieskaņas gadatirgus ir daļa no mācību procesa, un tā mērķis ir skolēnu praktiskās uzņēmējdarbības prasmju un iemaņu pilnveidošana reālā vidē. SMU ir praktiskās uzņēmējdarbības mācību metode, ko ikdienas mācību darbā pielieto ap simt JA-YE Latvija dalībskolu.  Biznesa izglītības biedrība Junior Achievement – Young Enterprise  (JA-YE)  Latvija Skolēnu mācību uzņēmumu programmu īsteno jau vairākus gadus. Šogad tās laikā Valmieras Profesionālā vidusskolā nodibināti 15 SMU.

ViA Biznesa vadības bakalaura studiju programmas direktors un pasniedzējs Aigars Andersons, kurš piedalās arī vērtēšanas komisijā, atzīst, ka svarīgākais ieguvums ir pašu jauniešu uzdrīkstēšanās. „Tirdziņš ir sava veida eksāmens topošajiem uzņēmējiem, kuri sevī ir pārlauzuši cilvēku dabisko tieksmi uz atrašanos maksimālā komforta zonā, peldot pa to straumi, kuras plūdumu regulē citi, un, nodibinot paši savu skolnieku firmu, ir izrāpušies krastā, lai tālāk paši lemtu ko un kā darīt,” stāsta A. Andersons. „Pārējo var iemācīties vismaz divos veidos - eksperimentējot praksē vai studējot ekonomikas teoriju un pasaules labāko biznesa praksi,” uzskata pasniedzējs.

Reģionālie SMU gadatirgi ViA ir kļuvuši par tradīciju, un šogad tas notiks jau piekto gadu. Gadatirgū piedalīsies jaunieši no Valmieras, Valkas un Cēsu skolām. Žūrijas darbā piedalās ViA pasniedzēji, uzņēmēji, pilsētas Domes  pārstāvji.

Gadatirgus organizatori aicina ikvienu apmeklēt gadatirgu, iedvesmoties no jauniešu veikuma un atbalstīt uzņēmējdarbības attīstību Latvijā.

 

Papildu informācija:
Dace Atslēga
Valmieras Pārgaujas ģimnāzijas ekonomikas skolotāja,
Valmieras pilsētas, Burtnieku, Beverīnas, Mazsalacas, Rūjienas, Naukšēnu novadu ekonomikas un sociālo zinību skolotāju MA vadītāja

T. 26389519
e: daceats(at)inbox.lv	
 
Vidzemes Augstskola © 2006-2016