Skolēni pārbaudīs zināšanas Vidzemes reģiona Politikas un tiesību olimpiādē | Vidzemes Augstskola
via
LAT
ENG
 
Vidzemes Augstskola ielūdz uz Zinātnieku nakts pasākumiem Valmierā
Visā Eiropā un arī Vidzemes Augstskolā (ViA) šī gada 30. septembrī notiks Zinātnieku nakts pasākumi. Augstskola un...
22.09.2016
Ekoskolu zaļais karogs turpina plīvot Vidzemes Augstskolā
Pirmdien, 19. septembrī, Vidzemes Augstskolai atkārtoti tika piešķirta Zaļā karoga balva. Tas tiek piešķirts mācību...
21.09.2016
Vidzemes Augstskolas studenti un darbinieki startē Valmieras maratonā
Svētdien, 18. septembrī norisinājās skriešanas seriāla „Bigbank Skrien Latvija” 6. posms – 10. "Sportlat Valmieras...
20.09.2016
Vidzemes Augstskolā atgriežas vieslekciju programma “SMART Lunch”
„Smart lunch” vieslekciju programma šajā studiju gadā tiks atklāta, trešdien, 21. septembrī, par sapņu piepildīšanu un...
20.09.2016

Skolēni pārbaudīs zināšanas Vidzemes reģiona Politikas un tiesību olimpiādē

Ziņa pievienota - 19.03.2015

​Valmierā, Vidzemes Augstskolā (ViA) 23. martā norisināsies Politikas un tiesību Vidzemes reģiona skolēnu olimpiāde, kurā dalībnieki pārbaudīs savas zināšanas par tādām tēmām kā politiskā vara, politiskā līdzdalība, starptautiskās organizācijas, cilvēktiesības un Eiropas Savienība. Olimpiādes mērķis ir veicināt skolēnos interesi par politiku un politiskajām norisēm Latvijā un pasaulē, attīstīt spēju orientēties informācijas daudzveidībā un analizēt politiskos procesus un radīt skolēniem iespēju pārbaudīt un salīdzināt savas zināšanas un prasmes gan rakstītā testā, gan diskusijās. 

Kā vērtētāji piedalīsies augstskolas mācībspēki, ViA Debašu kluba pārstāvji un Saeimas deputāts Jānis Upenieks. Šī būs jau piektā olimpiāde pēc kārtas, un šogad tajā piedalīsies viskuplākais censoņu skaits - 36 vidusskolēni. Uzvarētājs iegūs tiesības studēt budžeta vietā Vidzemes Augstskolas Pārvaldības un inovāciju studiju programmā.

Kā pastāstīja Valmieras pilsētas un novadu Vēstures, politikas un tiesību metodiskās apvienības vadītāja Māra Gavare, olimpiādes dalībnieku skaits un ģeogrāfiskais pārklājums ir paplašinājies. “Šogad tajā piedalīsies vairāk skolēnu no Rīgas un Rīgas plānošanas reģiona. Tas liecina, ka jauniešu interese par politiskajiem procesiem nav mazinājusies,” secina M. Gavare.

Savukārt Vidzemes Augstskolas docents un politologs Visvaldis Valtenbergs norāda, ka „bieži vien skolās politikas un tiesību mācīšanai netiek pievērsta pienācīga uzmanība, un šī priekšmeta mācīšana būtu jāatjauno mūsdienīgā formā”. Tas zināmā mērā ir saistīts arī ar valsts drošību. “Ar spriestpējīgu un pilsoniski aktīvu sabiedrību ir grūtāk manipulēt un ieraut to informācijas karos,” uzsver V. Valtenbergs. 

Pēcpusdienas sarunās skolēnu uzmanību pievērsīs Saeimas deputāts Jānis Upenieks ar īsu lekciju “Kādas prasmes nepieciešamas politikā” un ViA Pārvaldības studiju virziena direktore Anna Broka, kura pastāstīs par to, kā notiek studijas augstskolas Pārvaldības un inovāciju studiju programmā.	
 
Vidzemes Augstskola © 2006-2016