Rozes dienā diskutēs par sievietes statusu izglītībā | Vidzemes Augstskola
via
LAT
ENG
 
Vidzemes Augstskola ielūdz uz Zinātnieku nakts pasākumiem Valmierā
Visā Eiropā un arī Vidzemes Augstskolā (ViA) šī gada 30. septembrī notiks Zinātnieku nakts pasākumi. Augstskola un...
22.09.2016
Ekoskolu zaļais karogs turpina plīvot Vidzemes Augstskolā
Pirmdien, 19. septembrī, Vidzemes Augstskolai atkārtoti tika piešķirta Zaļā karoga balva. Tas tiek piešķirts mācību...
21.09.2016
Vidzemes Augstskolas studenti un darbinieki startē Valmieras maratonā
Svētdien, 18. septembrī norisinājās skriešanas seriāla „Bigbank Skrien Latvija” 6. posms – 10. "Sportlat Valmieras...
20.09.2016
Vidzemes Augstskolā atgriežas vieslekciju programma “SMART Lunch”
„Smart lunch” vieslekciju programma šajā studiju gadā tiks atklāta, trešdien, 21. septembrī, par sapņu piepildīšanu un...
20.09.2016

Rozes dienā diskutēs par sievietes statusu izglītībā

Ziņa pievienota - 08.03.2013

„Europe Direct” informācijas centrs Valmierā sadarbībā ar biedrību „Valmieras Zonta klubs” Rozes dienā – 7.martā viesnīcā „Wolmar” Valmieras pilsētas 730 jubilejas zīmē organizē kultūrvēsturisku sarunu sievietēm „Latviešu pilsoniskas sabiedrības un nacionālās izglītības sākums Gaujas krastos Valmierā”. Pasākuma mērķis ir runāt par sievietes lomu un statusu sabiedrībā gan reģionālā, gan pasaules kontekstā, pienācīgi novērtējot sievietes, kas guvušas augstus panākumus un realizējušas vērtīgas idejas. Par šī gada pasākuma tēmu izvirzīta izglītības attīstība Vidzemē.

Rozes dienas svinēšana Valmierā jau kļuvusi par tradīciju. Atzīmējot Starptautisko sieviešu solidaritātes dienu, jau septīto gadu Valmieras Zonta klubs pasniedz Atzinību t.i. Atzinības Rakstu un metālmākslinieka Andra Dukura darinātu Rozi – svečturi, izcilai ar novada dzīvi saistītai sievietei par ieguldījumu vietējās sabiedrības attīstībā. 2013.gada Atzinību saņems Vidzemes augstskolas rektore un vēsturniece Vija Daukšte.

Vakara gaitā interesentiem būs iespēja iesaistīties sarunās par tēmu „No Atmodas līdz Atmodai”, uzklausot filozofijas doktores Beātas Paškevicas priekšlasījumu „Valmiera – nacionālās izglītības pīlārs. Valmiermuižas īpašnieces Magdalēnas Elizabetes fon Hallartes (1683 - 1750) fenomens”, kā arī vēstures doktores Vijas Daukštes priekšlasījumu „Izglītības telpa Vidzemē 19. gadsimtā: Spēlētāji. Ieguvēji. Zaudētāji”. Pasākumā klātesošos ar muzikāliem priekšnesumiem priecēs arī akordeoniste Natālija Meļņikoviča.

„Zonta klubs” ir starptautiska labdarības organizācija, kas pasaulē apvieno ap 30 000 sievietes – dažādu arodu profesionāles, vadošās darbinieces un uzņēmējas, kuras kopīgi strādā ar vietējiem un starptautiskiem projektiem, lai uzlabotu meiteņu, jauniešu un sieviešu dzīvi vietējā un starptautiskā mērogā.

 	
 
Vidzemes Augstskola © 2006-2016