Rosina domāt par uzņēmējdarbību | Vidzemes Augstskola
via
LAT
ENG
 
Vidzemes Augstskola ielūdz uz Zinātnieku nakts pasākumiem Valmierā
Visā Eiropā un arī Vidzemes Augstskolā (ViA) šī gada 30. septembrī notiks Zinātnieku nakts pasākumi. Augstskola un...
22.09.2016
Ekoskolu zaļais karogs turpina plīvot Vidzemes Augstskolā
Pirmdien, 19. septembrī, Vidzemes Augstskolai atkārtoti tika piešķirta Zaļā karoga balva. Tas tiek piešķirts mācību...
21.09.2016
Vidzemes Augstskolas studenti un darbinieki startē Valmieras maratonā
Svētdien, 18. septembrī norisinājās skriešanas seriāla „Bigbank Skrien Latvija” 6. posms – 10. "Sportlat Valmieras...
20.09.2016
Vidzemes Augstskolā atgriežas vieslekciju programma “SMART Lunch”
„Smart lunch” vieslekciju programma šajā studiju gadā tiks atklāta, trešdien, 21. septembrī, par sapņu piepildīšanu un...
20.09.2016

Rosina domāt par uzņēmējdarbību

Ziņa pievienota - 20.11.2012
liaa_logo_saurais.jpg

Kopš mācību gada sākuma Vidzemes Augstskola sadarbībā ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru īsteno projektu Inovatīvas uzņēmējdarbības motivācijas programma, ko līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds. Projekta mērķis ir radīt izpratni par uzņēmējdarbības sniegtajām iespējām un priekšrocībām pedagogu un izglītojamo vidū, veicināt pamata un vidējās izglītības iestāžu izglītojamo un pedagogu informētību par inovatīviem, tehnoloģiski orientētiem komercuzņēmumiem Latvijā, to darbības pamata principiem, tehnoloģiju attīstības līmeni, kā arī risinājumiem uzņēmējdarbības izaicinājumu pārvarēšanā.

Projekta gaitā līdz pat 25. novembrim notiks 40 Latvijas vidējās izglītības iestāžu audzēkņu un pedagogu vizītes inovatīvos, tehnoloģiski orientētos Latvijas uzņēmumos visos plānošanas reģionos, kopumā piedaloties 800 skolēniem.

Oktobrī un novembrī notika trīs Valmieras skolēnu vizītes AS Valmieras stikla šķiedra. 24. oktobrī uzņēmumu apmeklēja Valmieras 2.vidusskolas audzēkņi un skolotāji, 7. novembrī — Valmieras Viestura vidusskolas pārstāvji, bet 14. novembrī VSŠ viesojās Valmieras Pārgaujas ģimnāzijas skolēni.

Vizīšu dalībnieki iepazinās ar uzņēmuma darbības veidu, virzienu, to ietekmējošiem mikro un makrovides faktoriem, izaicinājumiem, ar ko uzņēmums sastopas sarežģītu ekonomisko apstākļu laikā, un tā sasniegumiem. VSŠ personāla vadītāja Doloresa Volkopa skolēniem pastāstīja par uzņēmumu un izrādīja ražotni. Skolēni uzzināja, ka Valmieras stikla šķiedra ir viens no lielākajiem ķīmiskās un tekstila rūpniecības uzņēmumiem Baltijas valstīs, mūsdienīgs uzņēmums, lielākais ražotājs un nodokļu maksātājs Vidzemē. Jau piekto gadu desmitu specializējas stikla šķiedras ražošanā un tekstilapstrādē, ražo starptautiskajiem standartiem atbilstošus izstrādājumus. Eksportē vairāk nekā 95 % saražotās produkcijas.

Vizīšu laikā skolēni uzzināja par uzņēmējdarbības atbalsta veidiem Latvijā un Valmieras pašvaldībā, kā arī piedalījās diskusijās par uzņēmējdarbību.

Katrā vizītē piedalījās Valmieras pilsētas pašvaldības pārstāvis. Valmieras 2. vidusskolas audzēkņus uzrunāja izpilddirektors Jānis Baiks, savukārt ar Valmieras Viestura vidusskolas un Valmieras Pārgaujas ģimnāzijas skolēniem tikās attīstības un projektu vadības nodaļas vadītājs Edgars Rantiņš. Valmieras biznesa un inovāciju inkubatora pārstāvji Kaspars Pabērzs un Māris Ozols iepazīstināja ar biznesa inkubatora darbību tajā darbojošos uzņēmumu veiksmes stāstiem.

Pārgaujas ģimnāzijas ekonomikas un sociālo zinību skolotāja Dace Atslēga pastāstīja:

— Valmieras stikla šķiedrā viesojos kopā ar 12.c klases skolēniem. Jauniešiem bija interesanti iepazīt uzņēmumu no iekšpuses, jo daudziem nebija priekšstata par tā darbību. Uzņēmuma pārstāve stāstīja par inovatīviem risinājumiem, kas ieviesti ražošanas procesā, un par nākotnes iecerēm. Skolēni uzzināja, ko ražo uzņēmums un kādu profesiju darbinieki tam ir nepieciešami un būs vajadzīgi nākotnē. Šī informācija, iespējams, viņiem liks izvērtēt savu tālākās izglītības un profesijas izvēli.

Dace Atslēga atzinīgi vērtē šādus projektus, kas rada priekšstatu par pilsētas uzņēmumiem un rosina jauniešus domāt par uzņēmējdarbības attīstīšanu un savas karjeras veidošanu.

Paši jaunieši pēc vizītes VSŠ aptaujas anketās raksta:

«Nebiju iedomājusies, ka uzņēmums ir tik liels, tik daudz tiek eksportēts uz ārzemēm. Vizītes laikā sapratu, ka tomēr Latvijā ir vajadzīgi jauni uzņēmumi un idejas. Tas mani uzrunāja, jo pati vēlos saistīt savu nākotni ar uzņēmējdarbību.»

«Vislielākais ieguvums man ir zināšanas, ka ir iespēja atrast savu nišu biznesa veidošanā. Liels ieguvums bija piemēri no biznesa inkubatora par veiksmīgu biznesa ideju realizāciju.

Autors: Dzintars Močs
Datums: 20.11.2012
Izdevums: Liesma
Rubrika: Ziņas

 	
 
Vidzemes Augstskola © 2006-2016