ViA rīkotā seminārā pētnieki un politikas veidotāji diskutēs par teritoriālās kohēzijas indikatoriem | Vidzemes Augstskola
via
LAT
ENG
 
Vidzemes Augstskola ielūdz uz Zinātnieku nakts pasākumiem Valmierā
Visā Eiropā un arī Vidzemes Augstskolā (ViA) šī gada 30. septembrī notiks Zinātnieku nakts pasākumi. Augstskola un...
22.09.2016
Ekoskolu zaļais karogs turpina plīvot Vidzemes Augstskolā
Pirmdien, 19. septembrī, Vidzemes Augstskolai atkārtoti tika piešķirta Zaļā karoga balva. Tas tiek piešķirts mācību...
21.09.2016
Vidzemes Augstskolas studenti un darbinieki startē Valmieras maratonā
Svētdien, 18. septembrī norisinājās skriešanas seriāla „Bigbank Skrien Latvija” 6. posms – 10. "Sportlat Valmieras...
20.09.2016
Vidzemes Augstskolā atgriežas vieslekciju programma “SMART Lunch”
„Smart lunch” vieslekciju programma šajā studiju gadā tiks atklāta, trešdien, 21. septembrī, par sapņu piepildīšanu un...
20.09.2016

ViA rīkotā seminārā pētnieki un politikas veidotāji diskutēs par teritoriālās kohēzijas indikatoriem

Ziņa pievienota - 19.07.2012
ESPON-Logo.jpg

19.– 20. jūlijā Vidzemes Augstskola (ViA) rīko darba semināru par galvenajiem rādītājiem teritoriālās kohēzijas, ekonomiskās konkurētspējas un ilgtspējīgas attīstības jomās. Seminārs tiek rīkots  ESPON programmas pētījuma “Galvenie teritoriālās kohēzijas un telpiskās plānošanas indikatori” (KITCASP) ietvaros.

Seminārs notiks 20. jūlijā plkst. 10.00 Rīgā Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā, Lāčplēša ielā 27. Seminārā pētnieki, projekta partneri no Skotijas, Islandes, Basku zemes, Īrijas un Latvijas diskutēs par nacionālās attīstības politiku un reģionālās attīstības politiku Latvijā. Seminārā piedalīsies Vides Aizsardzības un reģionālās ministrijas Valsts attīstības plānošanas departamenta direktors Raivis Bremšmits, kurš iepazīstinās semināra dalībniekus ar Latvijas reģionālās attīstības pamatnostādņu dokumenta projektu 2014. – 2020. gadam. Pārresoru koordinācijas centra pārstāvji Mārtiņš Krieviņš un Vladislavs Vesperis izcels Nacionālā attīstības plāna 2014-2020 prioritātes. Otrajā semināra daļā dalībnieki diskutēs par galvenajiem attīstības politikas mērķiem un virzītājspēkiem. Īpaša uzmanība seminārā tiks veltīta Latvijas pašreizējai pieredzei teritoriālās attīstības rādītāju un indikatoru modeļa izstrādē. Seminārs notiks angļu valodā.   

Dienu iepriekš 19. jūlijā Vidzemes Augstskolā, Valmierā notiks projekta pētnieku sanāksme, kurā tiks pārrunāta pētījuma metodoloģija.
Pētījums “Galvenie teritoriālās kohēzijas un telpiskās plānošanas indikatori” (Key Indicators for Territorial Cohesion and Spatial Planning) tiek īstenots ESPON programmas (Europan Spatial Planning and Observation Network) ietvaros. Pētījuma ieinteresētās puses, jeb pētījuma pasūtītāji ir Skotijas valdības apbūves departaments, Īrijas vides mantojuma un pašvaldību Telpiskās politikas nodaļa, Islandes nacionālā plānošanas aģentūra, Spānijas Basku pašpārvaldes Reģionālās plānošanas, lauksaimniecības un zvejniecības departaments, kā arī Latvijas Valsts reģionālās attīstības aģentūras Sadarbības un informācijas departaments. Vadošā pētnieciskā institūcija projektā ir Reģionālās un teritoriālās analīzes institūts Īrijas Nacionālajā Universitātē Meinūsā. Viens no pētījuma veicējiem ir arī ViA.

Pētījuma rezultātā ieinteresētās puses iegūs katram pētāmajam gadījumam saistošas vadlīnijas teritoriālās attīstības indikatoru lietošanā un ieteikumus telpiskās analīzes kapacitātes stiprināšanā.

Vairāk informācijas par KITCASP projektu ViA mājas lapā: http://www.va.lv/lv/kitcasp-galvenie-teritorialas-kohezijas-un-telpiskas...
un ESPON programmas mājas lapā: http://www.espon.eu/main/Menu_Projects/Menu_TargetedAnalyses/kitcasp.htm...

Semināra programma:

KITCASP_Workshop_Agenda_19-20_July.pdf

Sīkāka informācija par projektu pie projektā iesaistītajiem pētniekiem
ViA docenta Dr.sc.pol. Visvalža Valtenberga (visvaldis.valtenbergs[at]va.lv un
ViA asociētās profesores Dr. oec. Agitas Līviņas (agita.livina[at]va.lv).

 	
 
Vidzemes Augstskola © 2006-2016