ViA rektors vienojas par kopēju stratēģiju ar Latvijas Studentu apvienības prezidentu | Vidzemes Augstskola
via
LAT
ENG
 
Vidzemes Augstskola ielūdz uz Zinātnieku nakts pasākumiem Valmierā
Visā Eiropā un arī Vidzemes Augstskolā (ViA) šī gada 30. septembrī notiks Zinātnieku nakts pasākumi. Augstskola un...
22.09.2016
Ekoskolu zaļais karogs turpina plīvot Vidzemes Augstskolā
Pirmdien, 19. septembrī, Vidzemes Augstskolai atkārtoti tika piešķirta Zaļā karoga balva. Tas tiek piešķirts mācību...
21.09.2016
Vidzemes Augstskolas studenti un darbinieki startē Valmieras maratonā
Svētdien, 18. septembrī norisinājās skriešanas seriāla „Bigbank Skrien Latvija” 6. posms – 10. "Sportlat Valmieras...
20.09.2016
Vidzemes Augstskolā atgriežas vieslekciju programma “SMART Lunch”
„Smart lunch” vieslekciju programma šajā studiju gadā tiks atklāta, trešdien, 21. septembrī, par sapņu piepildīšanu un...
20.09.2016

ViA rektors vienojas par kopēju stratēģiju ar Latvijas Studentu apvienības prezidentu

Ziņa pievienota - 20.09.2013

Vidzemes Augstskolas (ViA) rektors Gatis Krūmiņš vakar tikās ar Latvijas Studentu apvienības (LSA) prezidentu Miku Dubicki, lai apspriestu augstākās izglītības aktualitātes, finansiālo nodrošinājumu, izglītības kvalitāti, un vienotos par kopēju stratēģiju sadarbībai ar valsts augstākās izglītības politikas veidotājiem. Pirms tam LSA prezidents tikās ar ViA studentiem, iepazinās ar studentu pašpārvaldes līdz šim paveikto, kā arī informēja jaunos studentus par sadarbības iespējām ar LSA.

Viena no galvenajām problēmām, par kuru diskutēja M. Dubickis un G. Krūmiņš, bija valsts institūciju plānotais finansējuma sadalījums starp sociālajām zinātnēm un inženierzinātnēm. Proti, „augstākās izglītības politikas veidotāji šobrīd ir pārāk aizrāvušies ar inženierzinātņu attīstīšanas plāniem, nepamatoti atstājot novārtā sociālās un humanitārās zinātnes,” problēmas būtību raksturoja rektors. Tāpat abi tikšanās dalībnieki pieskārās tādām tēmām kā zināšanu pārnese un studentu sadarbības veicināšana ar biznesa inkubatoru un vietējiem uzņēmējiem.

ViA rektors pēc tikšanās atzīmēja, ka „saruna bijusi ļoti konstruktīva”, un viņa redzējums par augstākās izglītības attīstības prioritātēm lielos vilcienos sakrīt ar LSA prezidenta vīziju. „Esmu pārliecināts, ka ViA sadarbība ar LSA arī turpmāk balstīsies uz abpusēju izpratni, tādējādi panākot pozitīvu sinerģijas efektu,” izteicās G. Krūmiņš.

Savukārt M. Dubickis pēc tikšanās pastāstīja, ka ir pateicīgs par iespēju iedrošināt ViA studentus aktīvi līdzdarboties studiju procesā gan savā augstskolā, gan nacionālā līmenī, aicinot iesaistīties LSA darbā. „Šīs dienas tikšanās nostiprināja pārliecību par ViA sekmīgo virzību kā zināšanu un biznesa attīstības centram Vidzemē,” uzsvēra LSA prezidents. Tāpat M. Dubickis bija gandarīts par to, ka „pārrunājot ar ViA rektoru studentiem aktuālos jautājumus, tiem varēja pieiet kompleksi, apzinoties visus augstākās izglītības mērķus un domājot par to kā Latvijas tautsaimniecības attīstības stūrakmeni”.

Diskusijas laikā rektors vēlreiz apliecināja, ka reizi mēnesī tiksies ar ViA studentu apvienību, lai „nepastarpināti uzzinātu par studentu vēlmēm, vajadzībām un problēmām”.
 

Papildu informācija:
Juris Lūsis
Vidzemes Augstskolas
Sabiedrisko attiecību speciālists
t. 26182244
e-pasts: juris.lusis(at)va.lv	
 
Vidzemes Augstskola © 2006-2016