Putnu iepazīšanas pasākums Valmierā ar putnu barotavu meistarošanas darbnīcu | Vidzemes Augstskola
via
LAT
ENG
 
Vidzemes Augstskola ielūdz uz Zinātnieku nakts pasākumiem Valmierā
Visā Eiropā un arī Vidzemes Augstskolā (ViA) šī gada 30. septembrī notiks Zinātnieku nakts pasākumi. Augstskola un...
22.09.2016
Ekoskolu zaļais karogs turpina plīvot Vidzemes Augstskolā
Pirmdien, 19. septembrī, Vidzemes Augstskolai atkārtoti tika piešķirta Zaļā karoga balva. Tas tiek piešķirts mācību...
21.09.2016
Vidzemes Augstskolas studenti un darbinieki startē Valmieras maratonā
Svētdien, 18. septembrī norisinājās skriešanas seriāla „Bigbank Skrien Latvija” 6. posms – 10. "Sportlat Valmieras...
20.09.2016
Vidzemes Augstskolā atgriežas vieslekciju programma “SMART Lunch”
„Smart lunch” vieslekciju programma šajā studiju gadā tiks atklāta, trešdien, 21. septembrī, par sapņu piepildīšanu un...
20.09.2016

Putnu iepazīšanas pasākums Valmierā ar putnu barotavu meistarošanas darbnīcu

Ziņa pievienota - 03.01.2013

Laikapstākļi šobrīd neliecina, ka spārnotajiem pilsētas iemītniekiem būtu nepieciešama mūsu – cilvēku palīdzība. Tomēr no jauna iestājoties aukstam un sniegotam laikam dabā, mēs varam putniem atvieglot barības sameklēšanu, palīdzēt atjaunot barības meklējumos iztērētās enerģijas rezerves un uzlabot to izredzes sagaidīt pavasari.

Aicinot putnu barošanas nodarbei pievērsties atbildīgi, Valmieras pilsētas pašvaldība sadarbībā ar basketbola klubu „Vidzemes Augstskola”, Vidzemes Augstskolas Studentu apvienības Vides virzienu un uzņēmējiem skolēnu ziemas brīvlaikā – sestdien, 5. janvārī no pl. 12:00 līdz 14:00 Valmieras muzeja pagalmā aicina iepazīt putnus izglītojošā pasākumā ģimenēm „Valmieras putni ziemā” ar putnu barotavu meistarošanas darbnīcu.

Ornitologs Andris Klepers stāstīs, kādus putnus visbiežāk varam sastapt pilsētā ziemā – Gaujmalā, dārzos, pagalmos, parkos un arī pie barotavām. Uzzināsim, kuriem putniem Valmiera ziemā kļūst par silto zemi.

Atgādināsim pašu galveno putnu barošanas nosacījumu – putnu barošanu var uzsākt un veikt tikai tie, kuri to var nodrošināt neizlaižot nevienu dienu līdz brīdim, kad gaisa temperatūra arī naktīs nav zemāka par 0 grādiem un ir nokususi sniega sega. Citādi barotavai piesaistītie putni gaidot ierasto ēdienreizi barotavā nepagūs uzņemt nepieciešamo barības daudzumu, un pienākot nakts salam, ies bojā nosalstot.

Pasākuma apmeklētāji uzzinās, ar ko putnus vislabāk cienāt un, to, ka barība nedrīkst būt sālīta un ar garšvielām. Cilvēki, kuri ir iemīļojuši šo nodarbi un kuriem jauna putnu barotava nav nepieciešama, uzzinās kā putnu barošanas sezonai sākt gatavoties jau rudenī. Runāsim arī par barotavu tīrību un drošības pasākumiem, jo pašam barotājam pēc putnu ēdnīcas aprūpēšanas kārtīgi jānomazgā rokas.

No SIA BIKO – LAT, SIA Ekers un SIA „Delve 2” sagādātajiem materiāliem kopā ar basketbola kluba „Vidzemes Augstskola” puišiem meistarosim putnu barotavas. Pārrunāsim, kuras ir vispiemērotākās vietas barotavu novietošanai daudzdzīvokļu mājās, kuras – privātmājās, un kā praktiski pievilināt putnus barotavai.

Pasākuma apmeklētājus sasildīs traktiera – picērijas „Liepziedi un Rozmarīns” sarūpētā ugunskura tēja.

Pēc pasākuma aicināsim valmieriešus vērot putnus ziemā pilsētā un arī pie barotavām, sūtīt digitālos fotogrāfijas failus (min. 300 dpi izšķirtspēja) un nelielus videoklipus (max.80 sek.) konkursam „Valmieras putni ziemā” uz e-pasta adresi info@valmiera.lv līdz pat pēdējam sniegam, izmantošanai Valmieras pilsētas pašvaldības izdevumos.

Informāciju sagatavoja:
Kristīne Melece
Valmieras pilsētas pašvaldības
Sabiedrisko attiecību un tūrisma nodaļas
sabiedrisko attiecību speciāliste
vides komunikācijā
t. 64207861
f.64207125
Mob. tel.: 26553317	
 
Vidzemes Augstskola © 2006-2016