Projekts „Valmierai JĀkustas!” aicina sportot! | Vidzemes Augstskola
via
LAT
ENG
 
Vidzemes Augstskola ielūdz uz Zinātnieku nakts pasākumiem Valmierā
Visā Eiropā un arī Vidzemes Augstskolā (ViA) šī gada 30. septembrī notiks Zinātnieku nakts pasākumi. Augstskola un...
22.09.2016
Ekoskolu zaļais karogs turpina plīvot Vidzemes Augstskolā
Pirmdien, 19. septembrī, Vidzemes Augstskolai atkārtoti tika piešķirta Zaļā karoga balva. Tas tiek piešķirts mācību...
21.09.2016
Vidzemes Augstskolas studenti un darbinieki startē Valmieras maratonā
Svētdien, 18. septembrī norisinājās skriešanas seriāla „Bigbank Skrien Latvija” 6. posms – 10. "Sportlat Valmieras...
20.09.2016
Vidzemes Augstskolā atgriežas vieslekciju programma “SMART Lunch”
„Smart lunch” vieslekciju programma šajā studiju gadā tiks atklāta, trešdien, 21. septembrī, par sapņu piepildīšanu un...
20.09.2016

Projekts „Valmierai JĀkustas!” aicina sportot!

Ziņa pievienota - 30.10.2013

Ceturtdien, 31. oktobrī plkst. 17:00 pie Vidzemes Augstskolas „Z kojām”, Zvejnieku ielā 13, notiks trešais kolektīvās skriešanas pasākums „Valmierai Jākustas!”. Divu iepriekšējo pasākumu ietvaros 28 dalībnieki, soļotājas Jolantas Dukures vadībā, apguvuši pareizus iesildīšanās vingrinājumus pirms un pēc skriešanas. Kopsummā noskrieti gandrīz 120 kilometri. Ir iepazīti vairāki skriešanai piemēroti maršruti gar Gauju un Valmieras pilsētvidē.

Latvijā vairāk nekā puse iedzīvotāju nesporto vai to dara ļoti reti, taču, lai uzturētu savu ķermeni veselīgu, Pasaules Veselības organizācija iesaka katru dienu sportot vismaz 30 minūtes. Lai to mainītu „Valmierai JĀkustas!” aicina rūpēties par savu veselību un ikdienā nodarboties ar fiziskajām aktivitātēm.

„Valmierai JĀkustas!” ir kolektīvas skriešanas pasākums. Projekta mērķis ir informēt Valmieras iedzīvotājus, cik ļoti nepieciešams regulāri atvēlēt laiku, lai kārtīgi izkustētos. Piedalīties ir aicināti visa vecuma Valmieras iedzīvotāji - gan tie, kuri ikdienā nenodarbojas ar fiziskām aktivitātēm, bet vēlas to darīt, gan tie, kuri aktīvi sporto un vēlas palīdzēt “iesācējiem”. Priekš skrējējiem ar atšķirīgu fizisko sagatavotību, katru reizi tiek izveidotas divas - apmēram 2.5 un 5 km garas – trases.

Oskars, kurš piedalījies līdz šim visos skrējienos uzskata, ka skriet nav grūti, galvenais ir sākt: „Svarīgi ir pārvarēt slinkumu un sākt kaut ko darīt. Kad esi iesācis sportot, tu saproti, ka tas nemaz nav tik grūti un atlicināt vienu stundu fiziskām aktivitātēm, pieļauju, ka var visi. Ir tikai jāgrib to darīt. Piemēram, šis skriešanas pasākums motivē mani kustēties, jo visi dalībnieki skrienam kopā.”

Pasākumi notiek katru ceturtdienu plkst. 17.00. Lai valmierieši iepazītu vietas, kur iespējams skriet tikšanās vieta un trases katru reizi atrodas citā Valmieras vietā. Startā un finišā soļotājas, treneres un „Valmierai JĀkustas!” atbalstītājas – Jolantas Dukures pavadībā notiek iesildīšanās un atsildīšanās ar dažādiem stiepšanās vingrinājumiem.

Jolanta Dukure pauž, ka skrienot svarīgs ir mērenības princips. „Veselibas nostiprināšanai, no tautas sporta viedokļa skrienot lēnām, bet ilgi var daudz labāk nostiprināt savu fizisko veselību. Jo mēs ātrāk skrienam, jo mēs mazāku distanci varam veikt.” Trenere arī uzsver, ka dažādu vingrojumu nozīmi. „Pirms skriešanās vajadzētu divu, trīs minūtes paskriet uz vietas, lai paceltu vielmaiņu aktivizētu ķermeni. Svarīgi ir arī stiepjošie vingrinājumi, lai iestieptu saites, izapļotu locītavas . Iesildoties ķermenis tiek sagatavots fiziskajai slodzei un novērsts traumu risks.”

Fotomirkļi no iepriekšējiem pasākumiem šeit un šeit.

 

Papildu informācija:
Mārtiņš Kreilis
kreilis.martins(at)gmail.com
29631004

Blogs: http://valmieraijakustas.blogspot.com/
Twitter: https://twitter.com/Valm_jakustas
Facebook: https://www.facebook.com/valmieraijakustas	
 
Vidzemes Augstskola © 2006-2016