Priekšstatu par dažādām profesijām Vidzemes Augstskolā guva 13 ēnas | Vidzemes Augstskola
via
LAT
ENG
 
Vidzemes Augstskolas studentu piedzīvojums Lietuvā
   Vidzemes Augstskolas studiju programmas “Tūrisma organizācija un vadība” trešā kursa studenti 14.maijā devās pašu...
23.05.2017
Baltijas Startpautiskās vasaras skolas sertifikātus ieguvuši 16 komunikācijas un mediju studenti
Veiksmīgi noslēgusies jau 19. Baltijas Starptautiskā vasaras skola, Vidzemes Augstskolā (ViA) pulcējot 16 aizrautīgus...
22.05.2017
VALMIERA GLASS VIA atkārtoti nospēlē neizšķirti
Olainē svētdien, 21. maijā, tika aizvadīta komanda.lv 1.līgas futbola čempionāta spēle, kur savā starpā tikās VALMIERA...
22.05.2017
Aizvadīta VALMIERA GLASS VIA sezonas noslēguma preses konference
Vidzemes Augstskolā, pirmdien, 22. maijā, noslēdzot VALMIERA GLASS VIA basketbola kluba sesto sezonu notika pēc...
22.05.2017

Priekšstatu par dažādām profesijām Vidzemes Augstskolā guva 13 ēnas

Ziņa pievienota - 17.02.2017

     

     Ikgadējās Ēnu dienas ietvaros 15. februārī Vidzemes Augstskolā 13 jaunieši no Valmieras, Rīgas, Tukuma, Stalbes un Umurgas izzināja tādas profesijas, kā pasākumu organizators, bibliotekārs, sabiedrisko attiecību speciālists, mārketinga projektu vadītājs, Tūrisma un atpūtas virziena direktors un rektors.

     Šogad visvairāk jaunieši izvēlējās ēnot pasākumu organizatora darba ikdienu - pieteikumi tika saņemti no desmit skolēniem, un šī iespēja tika dota četriem. Elīna Sokolova uzskata, ka ir nozīmīgi iepriekš izprast savu vēlamo profesiju, jo jauniem cilvēkiem bieži vien ir ”būvētas” dažādas ilūzijas par profesijām, arī par pasākumu organizēšanu: “Taču, kad viņi redz, no kā patiesībā sastāv šī ikdiena, viņi saprot, ka tas nav nemaz tik vienkārši. Tāpēc ēnu diena ir vajadzīga, lai skolēni varētu redzēt ne tikai labo pusi, bet arī slikto. Un, ja tas viņus apmierina, tad viņi uz to profesiju var tiekties.”

     Pavadot dienu Vidzemes Augstskolā, jaunieši izzināja izvēlēto profesionāļu dienas plānu, darba pienākumus, piedalījās sapulcēs, palīdzēja pasākumu tapšanā, mācījās par labas komunikācijas nozīmi, vēroja intervijas procesu un piedalījās lekcijās. Seira Jekabsone, kas iepazinās ar sabiedrisko attiecību darbu, atzina, ka par šo profesiju iepriekš nezināja neko, taču dienas laikā tas ticis mainīts un viņa atklāja, ka šī profesionāļa ikdienā daudz jādomā par smalkām detaļām. Savukārt mārketinga projekta vadītājas ēnotāja Dinija Eiduka pastāstīja, ka šī pieredze viņai mainīja maldīgo priekšstatu par interesējošo profesiju un tai raksturīgajiem uzdevumiem: “Man iepriekš šķita, ka mārketinga projektu vadītājas darba ikdienā figurē tikai matemātika, taču atklāju, ka darbi ir ļoti radoši un interesanti.”

     Ēnošana ir process, kurā skolēns vairākas stundas seko izvēlētās profesijas pārstāvim viņa ikdienas darba gaitās un izzina, kas nepieciešams, lai pats reiz kļūtu par augstas raudzes profesionāli. Ēnu dienas mērķis ir iepazīstināt skolēnus ar dažādu profesiju un nozaru prasībām, lai palīdzētu jauniešiem izvēlēties profesiju un atbilstoši sagatavotos darba tirgum. Latvijā Ēnu diena šogad jau norisinājusies septiņpadsmito reizi. To organizē biznesa izglītības biedrības Junior Achievement.	
 
Vidzemes Augstskola © 2006-2017