Praksē balstīta mācību pieredze sadarbībā ar Balvu Valsts ģimnāziju | Vidzemes Augstskola
via
LAT
ENG
 
Vidzemes Augstskola ielūdz uz Zinātnieku nakts pasākumiem Valmierā
Visā Eiropā un arī Vidzemes Augstskolā (ViA) šī gada 30. septembrī notiks Zinātnieku nakts pasākumi. Augstskola un...
22.09.2016
Ekoskolu zaļais karogs turpina plīvot Vidzemes Augstskolā
Pirmdien, 19. septembrī, Vidzemes Augstskolai atkārtoti tika piešķirta Zaļā karoga balva. Tas tiek piešķirts mācību...
21.09.2016
Vidzemes Augstskolas studenti un darbinieki startē Valmieras maratonā
Svētdien, 18. septembrī norisinājās skriešanas seriāla „Bigbank Skrien Latvija” 6. posms – 10. "Sportlat Valmieras...
20.09.2016
Vidzemes Augstskolā atgriežas vieslekciju programma “SMART Lunch”
„Smart lunch” vieslekciju programma šajā studiju gadā tiks atklāta, trešdien, 21. septembrī, par sapņu piepildīšanu un...
20.09.2016

Praksē balstīta mācību pieredze sadarbībā ar Balvu Valsts ģimnāziju

Ziņa pievienota - 06.05.2014

Aprīlī Balvu Valsts ģimnāzijā notika Jauno Politologu un Žurnālistu skolas otrā nodarbība, kuru vadīja Vidzemes Augstskolas (ViA) docents Dr.sc.pol. Visvaldis Valtenbergs un ViA Mediju studiju un žurnālistikas programmas studenti Vita Anstrate un Oskars Brasliņš, kuri pārstāvēja iniciatīvu „Jaunie Lauki 2.0.”. Nodarbībās piedalījās 24 Balvu Valsts ģimnāzijas un Bērzpils vidusskolas skolēni, kā arī Bērzpils vidusskolas skolotāja Adrija Dreimane.

Nodarbības ievadā skolēnus uzrunāja V.Valtenbergs, iepazīstinot ar pieredzi interešu aizstāvības projektu izstrādē kursā „Jaunie mediji un politika”. Kursā radušās studentu iniciatīvas „Jaunie lauki 2.0” pārstāvji dalījās ar pieredzi par to, kā viņi veidojuši sociālo kampaņu par jauniešu iespējām laukos.

Nodarbības laikā Skolēni sagatavoja reportāžu „Viena diena Balvu dzīvē”, kurā viņi meklēja atbildes uz jautājumiem par jauniešiem laukos, par izaugsmes iespējām, par iespējām attīstīt uzņēmējdarbību laukos un par iespējām veikt attālināto darbu jeb teledarbu. Sākumā skolēni izvēlējās sev atbilstošākās ar žurnālistiku saistītās reportiera, analītiķa un fotogrāfa lomas. Pēc tam - grupās pa divi skolēni devās intervijās pie Balvu novada domes priekšsēdētāja vietnieka Jura Boldāna, Latvijas Lauku izglītības un konsultāciju centra (LLKC) Balvu nodaļas uzņēmējdarbības konsultantes Lienes Ivanovas. Skolēni intervēja arī Balvu iedzīvotājus. Fotogrāfi intervijas iemūžināja, bet analītiķi apkopoja ievāktos datus par attālinātā darba kompetenču testu, iemācījās aptaujas datus attēlot vizuāli. Līdz ar reportāžu „Jauno Lauku 2.0” blogā tapa arī fotogalerija, interaktīvā karte un vārdu mākoņa vizualizācija.

Skolēni noskaidroja, ka vietējo iedzīvotāju domas par jauniešu iespējām laukos dalās. Vieni neredz darba iespējas laukos, toties otri uzskata, ka ir īstais laiks nākt un saimniekot. Intervijā ar Balvu novada domes priekšsēdētāju noskaidrojās, ka vairāk jāinformē lēmumu pieņēmēji par attālinātā darba iespējām, jo tehnoloģijas palīdz mazināt fiziskā attāluma barjeras un paralēli tradicionālajiem lauku darbiem paver papildu nodarbinātības iespējas.

Pēc nodarbības jaunieši atzina, ka viņiem praktiskā nodarbība likās interesanta un viņi vēlētos tādās piedalīties arī turpmāk. Nākošā Vidzemes Augstskolas mācībspēku vizīte Balvos  īpašā skolēniem veidotā mediju konferencē plānota rudenī.

 

ViA Studentu iniciatīvas „Jaunie Lauki 2.0” blogs ar Balvu Valsts ģimnāzijas 12.klases skolnieces Māras Keišas rakstu „Laukiem arī ir potenciāls” (29.04.2014.)

http://www.jaunatnelaukos.blogspot.com/2014/04/laukiem-ari-ir-potencials.html#more

Rakstu  sagatavoja:

Biruta Vizule, Vita Anstrate un Oskars Brasliņš

 	
 
Vidzemes Augstskola © 2006-2016