Politologu diplomdarbi – bāze jauniem politikas risinājumiem | Vidzemes Augstskola
via
LAT
ENG
 
Vidzemes Augstskola ielūdz uz Zinātnieku nakts pasākumiem Valmierā
Visā Eiropā un arī Vidzemes Augstskolā (ViA) šī gada 30. septembrī notiks Zinātnieku nakts pasākumi. Augstskola un...
22.09.2016
Ekoskolu zaļais karogs turpina plīvot Vidzemes Augstskolā
Pirmdien, 19. septembrī, Vidzemes Augstskolai atkārtoti tika piešķirta Zaļā karoga balva. Tas tiek piešķirts mācību...
21.09.2016
Vidzemes Augstskolas studenti un darbinieki startē Valmieras maratonā
Svētdien, 18. septembrī norisinājās skriešanas seriāla „Bigbank Skrien Latvija” 6. posms – 10. "Sportlat Valmieras...
20.09.2016
Vidzemes Augstskolā atgriežas vieslekciju programma “SMART Lunch”
„Smart lunch” vieslekciju programma šajā studiju gadā tiks atklāta, trešdien, 21. septembrī, par sapņu piepildīšanu un...
20.09.2016

Politologu diplomdarbi – bāze jauniem politikas risinājumiem

Ziņa pievienota - 13.06.2013

13.jūnijs – Vidzemes Augstskolas Politoloģijas studiju programmas bakalaura darbu aizstāvēšanas diena. Šogad diplomdarbos studenti izvēlējušies risināt sociālās politikas, sabiedriskās veselības un reģionālās attīstības tēmas.

pol-aizstavesana.jpg

Jana Suhane analizējusi darba un ģimenes dzīves līdzsvarošanas politikas Vidzemes plānošanas reģionā. Kristīne Vasaraudze pētījusi veselības aprūpes pakalpojumu pieejamība senioriem Valmieras pilsētā un tās apkārtnē – Kocēnu un Beverīnas novadā. Silva Spriņģe izvērtējusi ģimenei un bērniem draudzīgās vides veidošanas aktivitātes Valmieras, Cēsīs un Rūjienā. Lilita Langovska apzinājusi personu ar garīgās attīstības traucējumiem nodarbinātības iespējas Vidzemē. Līga Zariņa pievērsusies Vidzemes plānošanas reģiona mazo un vidējo uzņēmumu līdzdalībai un ieguldījumam darbaspēka kvalifikācijas paaugstināšanā.

Aiva Kuzmina novērtējusi LEADER projektu ilgtspēju Latvijā. Ance Gaigaliete pētījusi īpaši aizsargājamo dabas pieminekļu, parku un dabas rezervātu apsaimniekošanas prakse un to ieguldījums Vidzemes reģiona novadu tautsaimniecībā.

Madars Bišs analizējis Vidzemes pilsētu un lauku teritoriju attīstības asimetrijas mazināšana: Valmieras pilsētas un Rūjienas, Mazsalacas, Naukšēnu novadu gadījumos, bet Aleksandrs Abramovs izvērtējis Cēsu un apkārtējo pašvaldību attīstības programmas.

Studenti pievērsušies arī sociāli nozīmīgu jautājumu atspoguļojumam medijos un runā. Anna Zemblicka pētījusi Naida runu Latvijā pirms 2012.gada 18.februāra Satversmes grozījumiem, kas paredzēja krievu valodai noteikt otras valsts valodas statusu. Lelde Arnicāne pētījusi Latvijas starpkaru vēstures tematika laikrakstu  "Latvijas Avīze"  un "Diena"  publikācijās un to iespējamā ietekme uz sabiedrības nacionālās identitātes veidošanos (2009. – 2013.).

Latvijas un Vācijas salīdzinošajā pētījumā Roberts Putnis pētījis Cilvēku ar invaliditāti līdzdalību sabiedrisko mediju satura veidošanā.

Nu jau katru gadu politoloģijas programmā tiek aizstāvēti darbi arī par izglītības politiku. Tā, Egita Petrova izvērtējusi pamata kompetenču apguvi un novērtēšanas procesu Vidzemes Augstskolā.

Sociālo zinātņu faklutātes dekāns Dr.sc.pol.Visvaldis Valtenbergs uzskata, ka katru gadu darbu pielietojamība palielinās. „Prieks, ka Vidzemes reģions atkal iegūs bāzi jauniem politikas risinājumiem un politikām. Politoloģijas programmā veidojas empīriskā bāze inovāciju pētniecībai publiskajā sektorā, sabiedrības veselības politiku pētniecībā un sociālā politikā,” norāda V.Valtenbergs.
 	
 
Vidzemes Augstskola © 2006-2016