Politologa ceļš. Intervija ar Eiropas Jauniešu foruma pārstāvi Santu Ozoliņu | Vidzemes Augstskola
via
LAT
ENG
 
Vidzemes Augstskola ielūdz uz Zinātnieku nakts pasākumiem Valmierā
Visā Eiropā un arī Vidzemes Augstskolā (ViA) šī gada 30. septembrī notiks Zinātnieku nakts pasākumi. Augstskola un...
22.09.2016
Ekoskolu zaļais karogs turpina plīvot Vidzemes Augstskolā
Pirmdien, 19. septembrī, Vidzemes Augstskolai atkārtoti tika piešķirta Zaļā karoga balva. Tas tiek piešķirts mācību...
21.09.2016
Vidzemes Augstskolas studenti un darbinieki startē Valmieras maratonā
Svētdien, 18. septembrī norisinājās skriešanas seriāla „Bigbank Skrien Latvija” 6. posms – 10. "Sportlat Valmieras...
20.09.2016
Vidzemes Augstskolā atgriežas vieslekciju programma “SMART Lunch”
„Smart lunch” vieslekciju programma šajā studiju gadā tiks atklāta, trešdien, 21. septembrī, par sapņu piepildīšanu un...
20.09.2016

Politologa ceļš. Intervija ar Eiropas Jauniešu foruma pārstāvi Santu Ozoliņu

Ziņa pievienota - 09.04.2013

santa.jpg

No teorētiskām zināšanām līdz patstāvīgai atbildībai darbā

Pirms septiņiem gadiem absolvēju Vidzemes Augstskolas politoloģijas programmu. To varētu saukt par sākumu manai karjerai. Iespējams, ka studiju vide – individuāla pieeja studentam, grupu darbi, iemācīta prasme izteikties, diskutēt - mani ir mērķtiecīgi virzījusi līdz punktam, kurā esmu šobrīd.
Studiju laikā mēs nebijām pasīvi informācijas guvēji, mēs – studenti, aktīvi iesaistījāmies procesā, turklāt tika nodrošinātas arī studiju prakses, kas ir neatsverams atbalsts turpmākai karjerai. Praksē strādāju gan Prezidenta kancelejā, gan Liepājas pilsētas domē, gan Zviedrijas un Vācijas pašvaldībās. Uzskatu – jo dažādākas prakses vietas, jo mazāka kļūdas iespēja izvēloties savas turpmākās darbības virzienu, darbības nozari.
Pēc studijām sāku strādāt Latvijas Brīvo arodbiedrību savienībā, kas aizstāv darba ņēmēju intereses Latvijā. Tur es biju atbildīga par sociālas politikas un nodarbinātības jautājumiem. Vēlāk devos papildināt savas zināšanas uz Nīderlandi, studēju Māstrihtas Universitātē maģistrantūrā politikas analīzi. Arī maģistrantūras laikā neatsverama bija darba prakse Briselē, Eiropas Ekonomikas un Sociālo lietu komitejā. Pēc studijām Latvijā atgriezos uz neilgu laiku, vēlāk izturēju konkursu un nonācu savā pašreizējā darba vietā Briselē, Eiropas Jauniešu forumā. Šinī nevalstiskajā organizācijā mana galvenā atbildība arī ir nodarbinātības un sociālās politikas jautājumi.

Prakses vietas – iespēja aizpildīt CV lauciņus par darba pieredzi

Vēlreiz gribu uzsvērt, cik būtiska ir iespēja teorētiskās zināšanas izmēģināt praksē. Domāju, ka pastāv cieša sakarība starp studiju laika praksēm un iespēju atrast darbu nozarē. Vidzemes Augstskolas absolventiem viena no priekšrocībām ir tā, ka savā CV var minēt visas prakses vietas, kurās studiju laikā ir būts, iemaņas kādas ir iegūtas un to, ka prakses darbs ir arī izvērtēts, par to saņemti kredītpunkti. Darba devējiem viena no galvenajām prasībām kandidātiem vienmēr būs darba pieredze.

Vidzemes Augstskolas politoloģijas studijas ar praktisku pielietojumu

Ja man jāmēģina salīdzināt Valmierā studētais ar Nīderlandes pieredzi, tad jāuzteic tas, ka ViA gūtās zināšanas praksē attaisnojušas sevi, pierādās to pielietojamība reālajā dzīvē. Arī sagatavotība augstākā līmeņa studijām ir pietiekama, Māstrihtas Universitātes maģistrantūrā man bija tikai pozitīva pieredze.

Atmiņās par studiju laiku

Kas attiecas uz manām atmiņām par studiju laiku Valmierā, es noteikti skatos uz to atpakaļ kā uz kaut ko ļoti foršu. Četru gadu laikā studentu dzīve tika izbaudīta kārtīgi, jo ne tikai Rīgā paralēli studijām ir interesantas brīvā laika pavadīšanas iespējas – tās ir arī Valmierā. Es nenožēloju, ka nebiju tā, kas sāka strādāt tūdaļ pēc studiju uzsākšanas, tas ļāva ne tikai kvalitatīvi pievērsties studiju procesam, bet arī novērtēt studentu dzīves priekšrocības. Jo strādāt jau pēc tam varēs vēl ilgus gadus ...
 	
 
Vidzemes Augstskola © 2006-2016