Pieaug ViA zinātniskā kapacitāte | Vidzemes Augstskola
via
LAT
ENG
 
Vidzemes Augstskola ielūdz uz Zinātnieku nakts pasākumiem Valmierā
Visā Eiropā un arī Vidzemes Augstskolā (ViA) šī gada 30. septembrī notiks Zinātnieku nakts pasākumi. Augstskola un...
22.09.2016
Ekoskolu zaļais karogs turpina plīvot Vidzemes Augstskolā
Pirmdien, 19. septembrī, Vidzemes Augstskolai atkārtoti tika piešķirta Zaļā karoga balva. Tas tiek piešķirts mācību...
21.09.2016
Vidzemes Augstskolas studenti un darbinieki startē Valmieras maratonā
Svētdien, 18. septembrī norisinājās skriešanas seriāla „Bigbank Skrien Latvija” 6. posms – 10. "Sportlat Valmieras...
20.09.2016
Vidzemes Augstskolā atgriežas vieslekciju programma “SMART Lunch”
„Smart lunch” vieslekciju programma šajā studiju gadā tiks atklāta, trešdien, 21. septembrī, par sapņu piepildīšanu un...
20.09.2016

Pieaug ViA zinātniskā kapacitāte

Ziņa pievienota - 24.07.2015

Ar 2015. gada jūliju Vidzemes Augstskola (ViA) ir iekļauta Latvijas zinātnisko institūciju reģistrā. Zinātniskas institūcijas statuss ievērojami paplašinās augstskolas turpmākās attīstības iespējas, ļaus piesaistīt pašmāju un ārvalstu zinātniekus, kā arī vairāk iesaistīties dažādos pētnieciskajos un attīstības projektos.

ViA rektors Gatis Krūmiņš norāda: “Augstākā izglītība bez zinātnes mūsdienās nav iedomājama. Augstskolām, īpaši reģionos, ir jābūt tām, kas ir sevī akumulējušas jaunas idejas un jāspēj šīs idejas nodot tālāk sabiedrībai. Šogad esam augstskolai piesaistījuši vairākus jaunos zinātniekus ar doktora grādu, kas ne tikai nodarbosies ar pētniecību, bet arī strādās ar studentiem auditorijās.”

Pirms iekļaušanas reģistrā rūpīgi tika izvērtēta augstskolas atbilstība virknei kritēriju – doktora studiju programmu īstenošana, zinātnisku rakstu izdošana un akadēmiskā personāla zinātniskā kapacitāte.

Saskaņā ar Zinātniskās darbības likumu, zinātniskās institūcijas ir – zinātniskie institūti, augstskolas, komercsabiedrības, kā arī citas institūcijas, kuru statūtos, nolikumā vai satversmē ir paredzēta zinātniskā darbība, piedalīšanās zinātniskās kvalifikācijas iegūšanas un pilnveidošanas procesā un kuras ir reģistrētas zinātnisko institūciju reģistrā. Zinātnisko institūciju reģistrs ir reģistrs, kurā ieraksta ziņas par zinātniskajām institūcijām. Tādā zinātniskajā institūcijā kā augstākās izglītības iestāde vismaz pusei no vēlētā akdēmiskā personāla jābūt ar doktora zinātnisko grādu institūcijas darbībai atbilstošajā pētījumu virzienā.	
 
Vidzemes Augstskola © 2006-2016