Pasaules Bankas eksperti tiekas ar Vidzemes Augstskolas pārstāvjiem | Vidzemes Augstskola
via
LAT
ENG
 
Vidzemes Augstskola ielūdz uz Zinātnieku nakts pasākumiem Valmierā
Visā Eiropā un arī Vidzemes Augstskolā (ViA) šī gada 30. septembrī notiks Zinātnieku nakts pasākumi. Augstskola un...
22.09.2016
Ekoskolu zaļais karogs turpina plīvot Vidzemes Augstskolā
Pirmdien, 19. septembrī, Vidzemes Augstskolai atkārtoti tika piešķirta Zaļā karoga balva. Tas tiek piešķirts mācību...
21.09.2016
Vidzemes Augstskolas studenti un darbinieki startē Valmieras maratonā
Svētdien, 18. septembrī norisinājās skriešanas seriāla „Bigbank Skrien Latvija” 6. posms – 10. "Sportlat Valmieras...
20.09.2016
Vidzemes Augstskolā atgriežas vieslekciju programma “SMART Lunch”
„Smart lunch” vieslekciju programma šajā studiju gadā tiks atklāta, trešdien, 21. septembrī, par sapņu piepildīšanu un...
20.09.2016

Pasaules Bankas eksperti tiekas ar Vidzemes Augstskolas pārstāvjiem

Ziņa pievienota - 29.06.2016

Vidzemes Augstskola iesaistījusies Pasaules Bankas pētījumā, kura mērķis ir augstākās izglītības pārvaldības pilnveide un augstākās izglītības modernizācija. Pētījuma gaitā Pasaules Bankas eksperti vispusīgi izvērtēs Latvijas augstākās izglītības institūciju pārvaldību un sniegs konsultācijas pētījumā iesaistīto institūciju pārstāvjiem.

Šī gada 28. jūnijā, iepriekšminētā pētījuma ietvaros, notika Vidzemes Augstskolas pārstāvju tikšanās ar Pasaules Bankas ekspertiem. Vizītes laikā eksperti tikās ar augstskolas vadību, fakultāšu dekāniem, struktūrvienību vadītājiem, satversmes sapulces un senāta pārstāvjiem, konventa pārstāvjiem, Valmieras pašvaldības pārstāvi, studentu apvienības prezidenti un citiem pētījumā iesaistītajiem. Tikšanās laikā Vidzemes Augstskolas pārstāvjiem tika uzdoti ekspertu sagatavotie jautājumi un norisinājās diskusijas par tematiem, kas saistīti ar esošo augstskolas pārvaldības un finansēšanas sistēmu, labo praksi un ko būtu nepieciešams mainīt. Pirms tikšanās ar augstskolas pārstāvjiem, Pasaules Bankas eksperti jau ir iepazinušies ar Latvijas augstākās izglītības normatīvajiem dokumentiem, augstskolas nolikumiem un pamatdatiem.

Pasaules Bankas eksperti atzinīgi novērtēja profesionāli sagatavoto dokumentāciju un labi organizēto vizīti. “Mēs esam gandarīti, ka esam starp tām četrām Latvijas augstskolām, kuru pārvaldība tiek pētīta padziļināti, paši uz to pieteicāmies. Tā ir lieliska iespēja, iegūt atgriezenisko saiti par savu augstskolu no tāda līmeņa starptautiskajiem ekspertiem un viņu rekomendācijas izmantot sava darba turpmākai pilnveidei. Varu arī pateikt lielu paldies visiem, kas no mūsu puses šajā projektā ir iesaistījušies, tanī skaitā mūsu sadarbības partneriem no Padomnieku konventa un Valmieras pašvaldības”, komentē ViA rektors Gatis Krūmiņš.

Kā teikts Izglītības un zinātnes ministrijas mājaslapā: “Pētījumā tiks izvērtēta augstskolu iekšējā pārvaldība, ņemot vērā Latvijas Viedās specializācijas mērķus un prioritātes. Latvijas augstskolām ir nozīmīga loma šo mērķu sasniegšanā, jo augstskolas gan veido Latvijas cilvēkkapitālu un uzņēmumu inovāciju spēju, gan arī rada zināšanas par sabiedrībai svarīgiem jautājumiem.” Pētījums tiks veikts no 2016. līdz 2018. gadam.	
 
Vidzemes Augstskola © 2006-2016