Olimpiādes uzvarētājs iegūst budžeta studiju vietu | Vidzemes Augstskola
via
LAT
ENG
 
Vidzemes Augstskola ielūdz uz Zinātnieku nakts pasākumiem Valmierā
Visā Eiropā un arī Vidzemes Augstskolā (ViA) šī gada 30. septembrī notiks Zinātnieku nakts pasākumi. Augstskola un...
22.09.2016
Ekoskolu zaļais karogs turpina plīvot Vidzemes Augstskolā
Pirmdien, 19. septembrī, Vidzemes Augstskolai atkārtoti tika piešķirta Zaļā karoga balva. Tas tiek piešķirts mācību...
21.09.2016
Vidzemes Augstskolas studenti un darbinieki startē Valmieras maratonā
Svētdien, 18. septembrī norisinājās skriešanas seriāla „Bigbank Skrien Latvija” 6. posms – 10. "Sportlat Valmieras...
20.09.2016
Vidzemes Augstskolā atgriežas vieslekciju programma “SMART Lunch”
„Smart lunch” vieslekciju programma šajā studiju gadā tiks atklāta, trešdien, 21. septembrī, par sapņu piepildīšanu un...
20.09.2016

Olimpiādes uzvarētājs iegūst budžeta studiju vietu

Ziņa pievienota - 21.03.2012

Veiksmīgi noslēgusies Vidzemes reģiona 2. politikas un tiesību olimpiāde 11. un 12. klašu skolēniem, kas norisinājās Vidzemes Augstskolā (ViA) 19. martā. Pirmo vietu un līdz ar to arī garantētu budžeta studiju vietu ViA Politoloģijas programmā ieguva Valmieras Pārgaujas ģimnāzijas skolnieks Pēteris Eimanis.


Annija Bērtule no Valmieras Valsts ģimnāzijas olimpiādē izcīnīja otro vietu, trešā vieta Ingemāram Kreišmanim no Siguldas Valsts ģimnāzijas.

Atgādinām, ka olimpiādi organizēja Valmieras pilsētas Izglītības pārvalde un Izglītības pārvaldes Vēstures, politikas un tiesību metodiskā apvienība sadarbībā ar Vidzemes Augstskolas Sociālo zinātņu fakultāti.

Olimpiādes mērķis ir veicināt skolēnu interesi par politiku un politiskajiem procesiem, veidot padziļinātu priekšstatu par šīm jomām, kā arī radīt iespēju skolēniem savstarpēji pārbaudīt un salīdzināt zināšanas un prasmes.

Olimpiāde noritēja divās kārtās: pirmajā skolēniem bija jāatbild uz jautājumiem gan testa, gan pārspriedumu veidā, jāraksta eseja, otrajā – divpadsmit labākie dalībnieki piedalījās diskusijā ar Vidzemes Augstskolas Sociālo zinātņu fakultātes mācībspēkiem.

Dalībnieku pedagogi paralēli piedalījās seminārā, kurā ViA lektors Jānis Kapustāns runāja par tēmu: “Vēsture un tās interpretācijas: 2.pasaules kara notikumi Latvijā un to ietekme uz mūsdienām” un Politoloģijas programmas direktore Anna Broka stāstīja par tēmu: “Bērnu tiesības: attīstība un mūsdienu izaicinājumi”.

 	
 
Vidzemes Augstskola © 2006-2016