Oktobris – zinātnes mēnesis Vidzemes Augstskolā | Vidzemes Augstskola
via
LAT
ENG
 
Vidzemes Augstskola ielūdz uz Zinātnieku nakts pasākumiem Valmierā
Visā Eiropā un arī Vidzemes Augstskolā (ViA) šī gada 30. septembrī notiks Zinātnieku nakts pasākumi. Augstskola un...
22.09.2016
Ekoskolu zaļais karogs turpina plīvot Vidzemes Augstskolā
Pirmdien, 19. septembrī, Vidzemes Augstskolai atkārtoti tika piešķirta Zaļā karoga balva. Tas tiek piešķirts mācību...
21.09.2016
Vidzemes Augstskolas studenti un darbinieki startē Valmieras maratonā
Svētdien, 18. septembrī norisinājās skriešanas seriāla „Bigbank Skrien Latvija” 6. posms – 10. "Sportlat Valmieras...
20.09.2016
Vidzemes Augstskolā atgriežas vieslekciju programma “SMART Lunch”
„Smart lunch” vieslekciju programma šajā studiju gadā tiks atklāta, trešdien, 21. septembrī, par sapņu piepildīšanu un...
20.09.2016

Oktobris – zinātnes mēnesis Vidzemes Augstskolā

Ziņa pievienota - 28.09.2012
visvaldis-ritenis.JPG

Jau trešo gadu pēc kārtas Vidzemes Augstskola (ViA) rudenī svin Zinātnes mēnesi, ražas grozā liekot ViA mācībspēku un studentu zinātnes un pētniecības rezultātus, daloties iedvesmā, lolojot radošumu.

Zinātnes mēnesis tiks atklāts jau piektdien, 28. septembrī ar Zinātnieku nakti, kurā ar moto „Stāsts par enerģiju” darbosies zinātnes kafejnīca, notiks lekcijas, diskusijas, radošas darbnīcas un konkursi visu vecumu interesentiem. Vairāk informācijas: www.va.lv/zinatnieku-nakts-2012.

No 1. līdz 5. oktobrim augstskolas vestibilā būs iespēja iepazīties ar ekotransportu. ViA docents Dr.sc.pol. Visvaldis Valtenbergs prezentēs savu būvēto elektroriteni, izmēģinājuma braucieni notiks 2. oktobrī no plkst. 10.00 līdz 12.00.

Pirmdien, 1. oktobrī interesenti aicināti konferenču zālē uz Horvātijas vieslektores, vadībzinātņu doktorantes Ratkas Jurkovicas lekciju par biznesu un ētiku. Lekcija notiks angļu valodā.

13. oktobrī no plkst. 9.40 līdz plkst. 11.10 C310 auditorijā ViA docenta Dr.geogr. Andra Klepera lekcija par klasteru lomu reģiona attīstībai un Gaujas Nacionālā parka (GNP) tūrisma klastera piemēru, kura ietvaros ViA docētāji un pētnieki iesaistās sadarbībā ar tūrisma uzņēmumiem, pašvaldībām un Dabas aizsardzības pārvaldi.
Saistīti Valmieras integrētajā bibliotēkā no 22. līdz 31. oktobrim skatāma studentu pētījumu par GNP izstāde, atspoguļojot studentu pētnieciskās aktivitātes kā iedvesmas avotu GNP attīstībai.

24. oktobrī no plkst.9.40 līdz plkst.11.10 C311 auditorijā ViA lektores, politikas zinātnes doktorantes, Mg.sc.pol. Annas Brokas lekcija, iepazīstinot ar projekta HEPROGRESS ietvaros veikto analīzi par sabiedrības veselības un ilgtspējīgā reģionu attīstības mijiedarbību.

24. oktobrī ViA fakultāšu dekāni plkst.13.30 prezentēs fakultāšu pētījumu virzienus, savu pieredzi, ieceres, stiprās puses un iespējas.

Zinātnes mēnesi noslēgs Vidzemes Augstskolas 6. Studentu pētniecisko darbu konference 31. oktobrī, kurā būs ViA un partneraugstskolu studentu pētījumu prezentācijas, analītiski un radoši skatot biznesa vadības, tūrisma vadības, sabiedrības pārvaldes, komunikācijas, informācijas tehnoloģiju u.c. jautājumus.

Papildus informācija:
Zane Kalniņa
Vidzemes Augstskolas starptautisko projektu vadītāja – zinātniskā sekretāre
Tel. 29743821
zane.kalnina@va.lv

Attēlā: ViA docenta Dr.sc.pol. V. Valtenberga būvētais elektroritenis

 	
 
Vidzemes Augstskola © 2006-2016