ViA notiek politikas un tiesību olimpiāde vidusskolēniem | Vidzemes Augstskola
via
LAT
ENG
 
Vidzemes Augstskola ielūdz uz Zinātnieku nakts pasākumiem Valmierā
Visā Eiropā un arī Vidzemes Augstskolā (ViA) šī gada 30. septembrī notiks Zinātnieku nakts pasākumi. Augstskola un...
22.09.2016
Ekoskolu zaļais karogs turpina plīvot Vidzemes Augstskolā
Pirmdien, 19. septembrī, Vidzemes Augstskolai atkārtoti tika piešķirta Zaļā karoga balva. Tas tiek piešķirts mācību...
21.09.2016
Vidzemes Augstskolas studenti un darbinieki startē Valmieras maratonā
Svētdien, 18. septembrī norisinājās skriešanas seriāla „Bigbank Skrien Latvija” 6. posms – 10. "Sportlat Valmieras...
20.09.2016
Vidzemes Augstskolā atgriežas vieslekciju programma “SMART Lunch”
„Smart lunch” vieslekciju programma šajā studiju gadā tiks atklāta, trešdien, 21. septembrī, par sapņu piepildīšanu un...
20.09.2016

ViA notiek politikas un tiesību olimpiāde vidusskolēniem

Ziņa pievienota - 24.03.2014

24. martā Vidzemes Augstskolā sadarbībā ar Valmieras Pārgaujas ģimnāziju jau ceturto gadu tiek rīkota Politikas un tiesību olimpiāde vidusskolēniem. Tā tiek rīkota ar mērķi veicināt skolēnu interesi par politiku un politiskajām norisēm Latvijā un pasaulē, attīstīt spēju orientēties informācijas daudzveidībā, analizēt politiskos procesus, kā arī radīt iespēju skolēniem savstarpēji pārbaudīt un salīdzināt zināšanas un prasmes. Olimpiādes uzvarētājs iegūst iespēju pretendēt uz budžeta vietu studijām Pārvaldības un Komunikācijas un mediju virzienu programmās ārpus konkursa. Pagājušajā gadā olimpiādē uzvarēja Valmieras Pārgaujas ģimnāzijas skolniece Katrīna Pētersone. Otro vietu olimpiādē ieguva Nils Mosejonoks no Aizkraukles novada ģimnāzijas, bet trešo - Pēteris Jēkabsons no Ķeguma komercnovirziena vidusskolas.

Olimpiādes dalībnieku zināšanas tiek vērtētas dažādos veidos - jāpilda zināšanu tests par jēdzieniem un aktualitātēm, jāraksta eseja, jāatbild uz atvērtajiem jautājumiem. Otrajā kārtā pirmās kārtas finālisti sacenšas debatēs par sabiedriski aktuāliem jautājumiem.

Viens no olimpiādes rīkotājiem docents Visvaldis Valtenbergs norāda, ka olimpiāde nav tikai sacenšanās ar zināšanām, bet arī notikums jaunu zināšanu iegūšanai un iedvesmai. Šogad olimpiādes dalībniekus iedvesmos un par savu pieredzi pašvaldību darbā pastāstīs Madonas novada priekšsēdētāja vietnieks un ViA politoloģijas programmas absolvents Agris Lungevičs. Paralēlajā sesijā pedagogi papildinās savas zināšanas Annas Brokas vadītajā nodarbībā „Kā sadzirdēt bērnu balsis? Spējināšanas plānošana darbā ar bērniem un ģimenēm ar bērniem Latvijā.”

Pārvaldības virziena vadītāja Dace Jansone izsaka pateicību tiem pedagogiem, kuri joprojām uztur formā sevi un savus audzēkņus rosinot interesi par sabiedriskajiem notikumiem. Lai atbalstītu pedagogu iniciatīvas ViA  aicina piedalīties Jauno politologu skolas nodarbības, kas katru mēnesi tiek rīkotas sadarbībā ar Valmieras Valsts ģimnāziju. Pozitīva sadarbība sabiedrībā pazīstamu vieslektoru uzaicināšanā izveidojusies arī ar Vēstures skolotāju metodisko apvienību.	
 
Vidzemes Augstskola © 2006-2016