Notiek pieteikšanās Erasmus prakšu stipendijām | Vidzemes Augstskola
via
LAT
ENG
 
Vidzemes Augstskola ielūdz uz Zinātnieku nakts pasākumiem Valmierā
Visā Eiropā un arī Vidzemes Augstskolā (ViA) šī gada 30. septembrī notiks Zinātnieku nakts pasākumi. Augstskola un...
22.09.2016
Ekoskolu zaļais karogs turpina plīvot Vidzemes Augstskolā
Pirmdien, 19. septembrī, Vidzemes Augstskolai atkārtoti tika piešķirta Zaļā karoga balva. Tas tiek piešķirts mācību...
21.09.2016
Vidzemes Augstskolas studenti un darbinieki startē Valmieras maratonā
Svētdien, 18. septembrī norisinājās skriešanas seriāla „Bigbank Skrien Latvija” 6. posms – 10. "Sportlat Valmieras...
20.09.2016
Vidzemes Augstskolā atgriežas vieslekciju programma “SMART Lunch”
„Smart lunch” vieslekciju programma šajā studiju gadā tiks atklāta, trešdien, 21. septembrī, par sapņu piepildīšanu un...
20.09.2016

Notiek pieteikšanās Erasmus prakšu stipendijām

Ziņa pievienota - 17.04.2012

Izsludināts konkurss uz ERASMUS prakšu stipendijām 2012./2013. akadēmiskā.gada rudens semestrī. Pieteikšanās termiņš - š.g. 30.aprīlis. ERASMUS  prakse ir lieliska iespēja iziet praksi savas studiju programmas ietvaros un apvienot to ar citas valsts un kultūras iepazīšanu un sava redzesloka paplašināšanu.

Vidzemes Augstskolas studentiem ir iespēja doties Erasmus praksē uz jebkuru no Eiropas Savienības dalībvalstīm, kā arī uz Norvēģiju, Islandi, Šveici, Lihtenšteinu, Turciju, Ungāriju, Bulgāriju. Prakse ir daļa no studiju procesa, un par to tiek ieskaitīti kredītpunkti. Minimālais ERASMUS prakses ilgums ir 3 mēneši jeb 13 nedēļas.

ERASMUS prakses realizēšanai studentam tiek piešķirta prakses stipendija, lai palīdzētu segt transporta, dzīvošanas un ikdienas izdevumus prakses valstī. Atkarībā no dzīves līmeņa dārdzības konkrētajā valstī, to apmērs ir robežās no 400 - 880 EUR mēnesī.
Students pats var izvēlēties valsti un uzņēmumu, kurā praktizēties. Pieredze liecina, ka individuālā iniciatīva uzņēmuma meklēšanā ļauj izvēlēties piemērotāko prakses vietu, un tas dod lielāku ieguldījumu personiskajai izaugsmei prakses laikā. Vidzemes Augstskola arī piedāvā iespēju studentiem izvēlēties prakses vietu no jau esošajiem augstskolas prakšu sadarbības partneriem.

Prakses laikā students iegūst jaunu pieredzi gan profesionālā jomā, izpildot pienākumus, kas saistīti ar studijām, gan unikālu pieredzi kultūras atšķirību un personības pilnveidošanas ziņā. Turklāt pēc prakses iziešanas students iegūst Europass Mobilitātes Sertifikātu, kas apliecina starptautiskās prakses laikā gūtās prasmes un iemaņas un var tikt izmantots kā lielisks papildinājums studenta CV.

Iesniedzot anketu, tai noteikti jāpievieno savs Europass CV angļu vai izvēlētās prakses valsts valodā, kā arī Europass valodu pase angļu valodā, iekļaujot tajā izvēlētās prakses vietas darba valodu, ja students to uzskata par nepieciešamu un ja prakses darba valoda nav angļu valoda.

Pieteikuma anketa atrodama Iekštīklā - https://iekstikls.va.lv/content/pieteik-s-anketa-praksei-rzem-s-erasmus-....

Vineta Kriviņa
Starptautisko studiju speciāliste
Vidzemes Augstskola
T.: + 371 64250853
Fax: + 371 64207229

 	
 
Vidzemes Augstskola © 2006-2016