ViA notiek Ekoskolu Atbildīgā dzīvesveida kampaņas Vidzemes reģiona Ekoskolu reģionālais pasākums | Vidzemes Augstskola
via
LAT
ENG
 
Vidzemes Augstskola ielūdz uz Zinātnieku nakts pasākumiem Valmierā
Visā Eiropā un arī Vidzemes Augstskolā (ViA) šī gada 30. septembrī notiks Zinātnieku nakts pasākumi. Augstskola un...
22.09.2016
Ekoskolu zaļais karogs turpina plīvot Vidzemes Augstskolā
Pirmdien, 19. septembrī, Vidzemes Augstskolai atkārtoti tika piešķirta Zaļā karoga balva. Tas tiek piešķirts mācību...
21.09.2016
Vidzemes Augstskolas studenti un darbinieki startē Valmieras maratonā
Svētdien, 18. septembrī norisinājās skriešanas seriāla „Bigbank Skrien Latvija” 6. posms – 10. "Sportlat Valmieras...
20.09.2016
Vidzemes Augstskolā atgriežas vieslekciju programma “SMART Lunch”
„Smart lunch” vieslekciju programma šajā studiju gadā tiks atklāta, trešdien, 21. septembrī, par sapņu piepildīšanu un...
20.09.2016

ViA notiek Ekoskolu Atbildīgā dzīvesveida kampaņas Vidzemes reģiona Ekoskolu reģionālais pasākums

Ziņa pievienota - 29.05.2014

Šodien Vidzemes Augstskolā pulcējas reģiona Ekoskolu komandas, kuras piedalās Atbildīgā dzīvesveida kampaņas Vidzemes reģiona Ekoskolu reģionālajā pasākumā.

Pasākumu ar uzrunām atklāja augstskolas rektors Gatis Krūmiņš un Vides izglītības fonda Ekoskolas programmas vadītājs Daniels Trukšāns. Turpinājumā Ekoskolu pārstāvji klātesošos iepazīstināja ar sevis paveikto saskaņā ar septiņu soļu rīcības programmu.

Dienas otrajā daļā skolēni strādāja grupās un radošajās darbnīcās, kur kopā ar ekspertiem apguva zināšanas par videi draudzīga un atbildīga dzīvesveida izpausmēm.

Pasākums noslēdzās ar aktivitātēm brīvā dabā - pārgājienu un "Pikniku planētai".

“Ekoskolu Atbildīgā dzīvesveida kampaņa palīdzēs saskatīt saikni starp mūsu dzīvesveidu, ikdienas izvēlēm un to nozīmi vides aizsardzībā un dabas resursu efektīvā izmantošanā,” uzskata Ekoskolu koordinators Latvijā, Daniels Trukšāns. Viņš skaidro, ka “tā būs iespēja pievērst uzmanību un izvērtēt, cik ļoti mūsu vārdi un paustā attieksme saskan ar darbiem, turklāt tā ir lieliska iespēja atrast veidus, kā ar vides izglītības palīdzību veicināt zinātkāri un vēlmi rīkoties. Svarīgi atcerēties, ka darbi runā skaļāk par vārdiem,” piebilst D. Trukšāns.

Starptautiskā Vides izglītības fonda (Foundation for Environmental Education) Ekoskolu programma Latvijā tiek īstenota kopš 2003. gada. Tā ir ANO Vides programmas sadarbības partnere vides izglītībā un ir ietvars vides izglītības procesa organizēšanai izglītības iestādēs. Šobrīd programmai Latvijā reģistrējušās 168 izglītības iestādes, sākot ar pirmskolas izglītības iestādēm līdz augstskolām, iesaistot programmas aktivitātēs vairāk kā 7400 pedagogus un 63000 skolēnu un studentu.

Foto: ViA rektors Gatis Krūmiņš un Vides izglītības fonda Ekoskolas programmas vadītājs Daniels Trukšāns atklāj pasākumu.	
 
Vidzemes Augstskola © 2006-2016