Noslēdzies konkurss „Hackfest Valmiera 2012” - balva ViA studentam | Vidzemes Augstskola
via
LAT
ENG
 
Vidzemes Augstskola ielūdz uz Zinātnieku nakts pasākumiem Valmierā
Visā Eiropā un arī Vidzemes Augstskolā (ViA) šī gada 30. septembrī notiks Zinātnieku nakts pasākumi. Augstskola un...
22.09.2016
Ekoskolu zaļais karogs turpina plīvot Vidzemes Augstskolā
Pirmdien, 19. septembrī, Vidzemes Augstskolai atkārtoti tika piešķirta Zaļā karoga balva. Tas tiek piešķirts mācību...
21.09.2016
Vidzemes Augstskolas studenti un darbinieki startē Valmieras maratonā
Svētdien, 18. septembrī norisinājās skriešanas seriāla „Bigbank Skrien Latvija” 6. posms – 10. "Sportlat Valmieras...
20.09.2016
Vidzemes Augstskolā atgriežas vieslekciju programma “SMART Lunch”
„Smart lunch” vieslekciju programma šajā studiju gadā tiks atklāta, trešdien, 21. septembrī, par sapņu piepildīšanu un...
20.09.2016

Noslēdzies konkurss „Hackfest Valmiera 2012” - balva ViA studentam

Ziņa pievienota - 18.12.2012

Valmieras Biznesa un inovāciju inkubatora telpās 14.decembrī norisinājās Valmieras pilsētas pašvaldības un Informācijas tehnoloģiju drošības incidentu novēršanas institūcijas CERT.lv organizētā konkursa „Hackfest Valmiera 2012” rezultātu paziņošanas un uzvarētāju apbalvošanas pasākums.

Konkursā pirmās trīs vietas ieguva Oskars Veģeris, Andris Krišlauks, Uldis Koškins, saņemot naudas balvas attiecīgi 150, 100 un 75 latu apmērā. Par laureātu nominācijā „Labākais Hackfest dalībnieks – Vidzemes Augstskolas students” tika atzīts Emīls Skujiņš, kurš saņēma 100 latu naudas balvu un specbalvu - planšetdatora Asus Google Nexus 16 Gb, kuru nodrošina sadarbības partneris „OSS networks”. Novērtējot ieguldīto darbu un pateicoties sadarbības partnera „OSS networks” labvēlībai, ar dāvanu kartēm Ls 30 vērtībā apbalvoti tika arī pārējie dalībnieki, kuri konkursā bija ieguvuši vismaz vienu punktu.

„Konkursa galvenais mērķis bija padarīt drošākas Valmieras pilsētas pašvaldības informācijas sistēmas. Šogad pārbaudītas tika divas reālas informācijas sistēmas. Viena no tām šobrīd tiek izmantota pašvaldības pakalpojumus nodrošināšanai, otru paredzēts ieviest līdz gada beigām. Uzrunājot un piesaistot kā nozares amatierus, tā ekspertus, radot viņos sacensību garu, tika iegūta informācija par sistēmās nepieciešamajām izmaiņām un uzlabojumiem,” skaidro Valmieras pilsētas pašvaldības Informācijas tehnoloģiju nodaļas vadītājs Kaspars Urbāns.

Konkursa praktiskā daļa norisinājās decembra sākumā. Dalībniekiem 24 stundu laikā bija jāizpilda četri dažādas grūtības pakāpes uzdevumi, izmantojot internetu un strādājot attālināti. Visi uzdevumi bija jāveic, piekļūstot un manipulējot ar serveriem, izmantojot drošības nepilnības jeb “caurumus”. Pēc praktisko uzdevumu veikšanas, tika dots laiks, lai sagatavotu izpildīto uzdevumu gaitas aprakstu, skaidrojot, kas un kā tika darīts, kā arī aprakstītu ar uzdevumu izpildi nesaistītas idejas sistēmu drošības uzlabošanai.

„Lai arī pirms pasākuma informatīvajā telpā bija nelielas bažas par to, kādēļ šādi pasākumi ir nepieciešami, tomēr kopējais noskaņojums bija labs un rezultāts vērtīgs. Esam ieguvuši noderīgu informāciju par to, kā uzlabot mūsu pārbaudīto informācijas sistēmu drošību. Papildus tam, ir atklāta iepriekš nezināta ievainojamība kādai visā pasaulē lietotai programmatūras pakotnei. Informācija par to jau ir nodota izstrādātājiem, kas veiks tās novēršanu. Kā ieguvumu var vērtēt arī sabiedrības uzmanību, kuru izdevās pievērst informācijas sistēmu drošības jautājumiem. Ņemot vērā potenciālo un esošo dalībnieku vēlmes un pamatojoties uz šī gada pozitīvo pieredzi, jau varam sākt domāt par līdzīga pasākuma organizēšanu arī nākamajā gadā. Vēlreiz gribu atzīmēt, ka visi šie uzlabojumi mūsu sistēmās ir konkursa dalībnieku nopelns un Valmieras pilsētas pašvaldība novērtē pozitīvo devumu,” atzīmē Kaspars Urbāns.

Kopumā konkursam „Hackfest Valmiera 2012” pieteicās 17 dalībnieki, no kuriem 16 izrādīja aktivitāti praktisko uzdevumu veikšanā. Aprakstus par paveikto un idejām informācijas sistēmu drošības uzlabošanai iesūtīja 12 dalībnieki, iegūstot vienu vai vairāk punktus. Rezultātus izvērtēja speciāli izveidota konkursa komisija kopā ar nozares ekspertiem.

*Informāciju sagatavoja Valmieras pilsētas pašvaldības Sabiedrisko attiecību un tūrisma nodaļa	
 
Vidzemes Augstskola © 2006-2016