Noslēdzies ViA Fonda „Izcilības stipendiju” konkurss | Vidzemes Augstskola
via
LAT
ENG
 
Vidzemes Augstskola ielūdz uz Zinātnieku nakts pasākumiem Valmierā
Visā Eiropā un arī Vidzemes Augstskolā (ViA) šī gada 30. septembrī notiks Zinātnieku nakts pasākumi. Augstskola un...
22.09.2016
Ekoskolu zaļais karogs turpina plīvot Vidzemes Augstskolā
Pirmdien, 19. septembrī, Vidzemes Augstskolai atkārtoti tika piešķirta Zaļā karoga balva. Tas tiek piešķirts mācību...
21.09.2016
Vidzemes Augstskolas studenti un darbinieki startē Valmieras maratonā
Svētdien, 18. septembrī norisinājās skriešanas seriāla „Bigbank Skrien Latvija” 6. posms – 10. "Sportlat Valmieras...
20.09.2016
Vidzemes Augstskolā atgriežas vieslekciju programma “SMART Lunch”
„Smart lunch” vieslekciju programma šajā studiju gadā tiks atklāta, trešdien, 21. septembrī, par sapņu piepildīšanu un...
20.09.2016

Noslēdzies ViA Fonda „Izcilības stipendiju” konkurss

Ziņa pievienota - 31.10.2012
via_fonds-logo.JPG

31.oktobrī, atklājot Vidzemes Augstskolas 6. Studentu pētniecisko darbu konferenci, paziņoti Nodibinājuma „Vidzemes Augstskolas Fonds” (ViA Fonds) „Izcilības stipendiju” 2012.gada konkursa rezultāti.

2012./2013. akadēmiskā gada sākumā, pateicoties a/s „Swedbank” atbalstam, tika izsludināts pirmais ViA Fonda „Izcilības stipendiju” konkurss,  kurā tika saņemti pieci pieteikumi. Uz stipendiju varēja pretendēt Vidzemes Augstskolas bakalaura, maģistrantūras un doktorantūras studenti. Viens no stipendijas piešķiršanas noteikumiem bija pretendenta zinātniskā vai pētnieciskā darbība Vidzemes reģionam nozīmīgās jomās.

„Izcilības stipendija” 2012./2013.akadēmiskajā gadā piešķirta ViA Tūrisma un viesmīlības vadības fakultātes maģistra studiju programmas “Tūrisma stratēģiskā vadība” studentei Ingunai Kucinai.

Stipendiāte I. Kucina bakalaura studiju laikā izstrādājusi gada projektu „Nesteidzīgais tūrisms Latvijā – vietējā galamērķa iekļaušanās stratēģijās. Ērgļu novada piemērs”. Pētījuma rezultāti prezentēti divās konferencēs: Vidzemes Augstskolas 5.Studentu pētniecisko darbu konferencē Valmierā 2011.gada 5.oktobrī un  konferencē „Vidzemes tūrisma vietu mārketings” Valmierā 2011.gada 1.decembrī. Savukārt maģistra darba izstrādes ietvaros jau šobrīd uzsākts darbs pie pētījuma tēmas „Pētījumu un izglītības iesaiste tūrisma klastera konkurētspējas paaugstināšanai”. Pētījuma mērķis ir, skatot Gaujas nacionālā parka tūrisma klastera piemēru, identificēt izglītības un pētniecības lomu tūrisma klastera konkurētspējas paaugstināšanai Latvijas situācijā. I.Kucina stipendijas pieteikumā raksta: „Ņemot vērā, ka Gaujas nacionālā parka tūrisma klasteris ir pirmais oficiālais šāda veida tīklojums ne tikai Latvijā, bet arī Baltijas mērogā, būtisks ir plašāks skatījums uz iesaistītajām pusēm un to iesaistes iespējām turpmākajā klastera konkurētspējas paaugstināšanā.”

Noteiktais stipendijas apmērs ir 80 lati mēnesī uz astoņiem mēnešiem.

Vidzemes Augstskolas Fonds dibināts 2009.gadā ar mērķi veicināt izcilību, inovācijas, zināšanu pārnesi un konkurētspēju augstākajā izglītībā, zinātnē un pētniecībā, mūžizglītībā un citās jomās Vidzemes Augstskolā, tādējādi sekmējot Vidzemes un Latvijas attīstību. ViA Fonda darbību nodrošina valde un padome, kurās darbojas brīvprātīgi pārstāvji no tādām grupām kā vadošu Valmieras uzņēmumu vadība, ViA mācībspēki un pētnieki, ViA absolventi. Vairāk informācijas par ViA Fondu: www.va.lv/vidzemes-augstskolas-fonds.

Informāciju sagatavoja:
Zane Kalniņa
Vidzemes Augstskolas starptautisko projektu vadītāja – zinātniskā sekretāre
zane.kalnina@va.lv

 	
 
Vidzemes Augstskola © 2006-2016