Noslēdzas mērķstipendiju projekts Vidzemes Augstskolā | Vidzemes Augstskola
via
LAT
ENG
 
Vidzemes Augstskola ielūdz uz Zinātnieku nakts pasākumiem Valmierā
Visā Eiropā un arī Vidzemes Augstskolā (ViA) šī gada 30. septembrī notiks Zinātnieku nakts pasākumi. Augstskola un...
22.09.2016
Ekoskolu zaļais karogs turpina plīvot Vidzemes Augstskolā
Pirmdien, 19. septembrī, Vidzemes Augstskolai atkārtoti tika piešķirta Zaļā karoga balva. Tas tiek piešķirts mācību...
21.09.2016
Vidzemes Augstskolas studenti un darbinieki startē Valmieras maratonā
Svētdien, 18. septembrī norisinājās skriešanas seriāla „Bigbank Skrien Latvija” 6. posms – 10. "Sportlat Valmieras...
20.09.2016
Vidzemes Augstskolā atgriežas vieslekciju programma “SMART Lunch”
„Smart lunch” vieslekciju programma šajā studiju gadā tiks atklāta, trešdien, 21. septembrī, par sapņu piepildīšanu un...
20.09.2016

Noslēdzas mērķstipendiju projekts Vidzemes Augstskolā

Ziņa pievienota - 29.06.2013

Vidzemes Augstskolā noslēdzas Eiropas Sociālā fonda un Latvijas valsts budžeta finansētā projekta "Atbalsts maģistra studiju programmas "Sociotehnisku sistēmu modelēšana" īstenošanai Vidzemes Augstskolā" realizācija.

Profesionālo maģistra studiju programmu "Sociotehnisku sistēmu modelēšana" Vidzemes Augstskola īsteno no 2006.gada. Tā ir akreditēta līdz 2018.gadam, studiju ilgums - 1,5 gadi. Programmā studenti apgūst imitāciju modelēšanu, zināšanu pārvaldību, ģeoinformācijas un sociotehnisku sistēmu lietošanu. Tā veido izpratni par sociālu sistēmu pārvaldību, kā arī cilvēka faktora lomu dažādu tehnisku sistēmu projektēšanā, ieviešanā un lietošanā.

Mērķstipendiju projekta nolūks bija sekmēt augsti kvalificētu speciālistu sagatavošanu inženierzinātņu nozarē un palielināt augsti kvalificētu personu skaitu ar izglītību informācijas un komunikācijas tehnoloģiju jomā. Tā deva arī iespēju studentiem iegūt lielāku materiālo neatkarību un vairāk laika koncentrēt studijām un zinātniski pētnieciskajam darbam.

Bijušais stipendiāts Raitis Bērziņš uzskata, ka šī stipendija daudziem sociālo zinātņu pārstāvjiem bija kā stimuls, lai pievērstos tehniskajai jomai un paskatītos uz savu pētījuma tēmu plašāk. Tādā veidā tika izveidoti vairāki starpdisciplināri projekti, apskatot problēmu gan no sociālā gan tehniskā viedokļa.

Stipendiāte Mairita Zaķe norādīja, ka šī stipendija motivēja veiksmīgi pabeigt uzsākto, kā arī sasniegt augstākus studiju rezultātus. Tāpat tas nenoliedzami bija arī materiālais atbalsts - par stipendiju tika iegādāts ne tikai jauns portatīvais dators, kas bija ļoti noderīgs maģistra darba izstrādes laikā un kalpo joprojām, bet šī stipendija arī ļāva pilnvērtīgi piedalīties zinātniskajā darbībā.

Par galveno kritēriju mērķstipendijas piešķiršanai kalpoja pretendentu sekmju līmenis kā arī sasniegumi sava pētījuma popularizēšanai zinātniskajās konferencēs.

ESF apakšaktivitātes Nr. 1.1.2.1.1. "Atbalsts maģistra studiju programmas īstenošanai" atbalstītais projekts īstenots no 2009.gada 1.jūlija līdz 2013.gada 30.jūnijam. Projekta kopējās izmaksas sastādīja 69 600,00 LVL un četru gadu laikā stipendijas 300,00 LVL mēnesī saņēma 30 studenti.

Studiju programmai "Sociotehnisku sistēmu modelēšana" 2013./2014.akadēmiskajam gadam iespējams pieteikties no 8. līdz 19.jūlijam. Uzņemšana studijām maģistrantūrā par maksu turpināsies līdz 23.augustam. Sīkākai uzziņai - www.va.lv; 26182255 vai rakstot uz e-pastu - uznemsana@va.lv
 

Informāciju sagatavoja:

Maija Sedleniece

projekta vadītāja

maija.sedleniece@va.lv

Pārpublicēts no valmiera24.lv - http://www.valmiera24.lv/zinas/100/214654	
 
Vidzemes Augstskola © 2006-2016