Noskaidroti Politikas un tiesību olimpiādes sekmīgākie | Vidzemes Augstskola
via
LAT
ENG
 
Vidzemes Augstskola ielūdz uz Zinātnieku nakts pasākumiem Valmierā
Visā Eiropā un arī Vidzemes Augstskolā (ViA) šī gada 30. septembrī notiks Zinātnieku nakts pasākumi. Augstskola un...
22.09.2016
Ekoskolu zaļais karogs turpina plīvot Vidzemes Augstskolā
Pirmdien, 19. septembrī, Vidzemes Augstskolai atkārtoti tika piešķirta Zaļā karoga balva. Tas tiek piešķirts mācību...
21.09.2016
Vidzemes Augstskolas studenti un darbinieki startē Valmieras maratonā
Svētdien, 18. septembrī norisinājās skriešanas seriāla „Bigbank Skrien Latvija” 6. posms – 10. "Sportlat Valmieras...
20.09.2016
Vidzemes Augstskolā atgriežas vieslekciju programma “SMART Lunch”
„Smart lunch” vieslekciju programma šajā studiju gadā tiks atklāta, trešdien, 21. septembrī, par sapņu piepildīšanu un...
20.09.2016

Noskaidroti Politikas un tiesību olimpiādes sekmīgākie

Ziņa pievienota - 19.03.2013

18.martā Vidzemes Augstskolā (ViA) notika Politikas un tiesību Vidzemes reģiona olimpiāde vidusskolēniem, kurā skolēniem savas zināšanas bija jāpierāda dažādos veidos - jāpilda zināšanu tests par jēdzieniem, konceptiem un aktualitātēm, jāraksta eseja, jāatbild uz atvērtajiem jautājumiem. Astoņi skolēni, kas saņēma visvairāk punktu olimpiādes rakstiskajā daļā, piedalījās diskusijā, argumentējot savu pozīciju vēstures politizācijas un nodokļu maksāšanas problemātikā.

Kā norāda viena no olimpiādes organizatorēm, ViA bakalaura studiju programmas „Politoloģija” direktore Dace Jansone, šāda olimpiādes uzdevumu dažādība izvēlēta tādēļ, lai noskaidrotu olimpiādes uzvarētāju ar visspēcīgākajām zināšanām: „Būtiska ir ne tikai vispārējā erudīcija, bet arī spēja uzstāties publiski un aizstāvēt savu viedokli, tās ir prasmes, kuras attīsta arī ViA „Politoloģijas” programmas studenti.”

Starp olimpiādes dalībniekiem vislabākās zināšanas parādīja Valmieras Pārgaujas ģimnāzijas skolniece Katrīna Pētersone. Pēc uzvaras meitene atzina, ka nebija gaidījusi to, ka ieņems pirmo vietu: „Tas bija ļoti liels pārsteigums, kuru es nebiju gaidījusi. Man mīļākā daļa bija debates, jo man likās, ka man apkārt bija ļoti gudri un domājoši jaunieši, un tāpēc bija interesanti”. Kopā ar citām balvām, olimpiādes uzvarētāja nopelnīja arī tiesības studēt ViA “Politoloģijas” studiju programmā par valsts līdzekļiem.

Otro vietu olimpiādē ieguva Nils Mosejonoks no Aizkraukles novada ģimnāzijas, bet trešo -
Pēteris Jēkabsons no Ķeguma komercnovirziena vidusskolas.

Olimpiāde tiek rīkota jau trešo gadu, ar mērķi veicināt skolēnu interesi par politiku un politiskajām norisēm Latvijā un pasaulē, attīstīt spēju orientēties informācijas daudzveidībā, analizēt politiskos procesus, kā arī radīt iespēju skolēniem savstarpēji pārbaudīt un salīdzināt zināšanas un prasmes.

Turklāt, olimpiādes norise aktualizējusi jautājumu par mācību priekšmeta „Politika un tiesības” mācīšanu skolās. Valmieras pilsētas un starpnovadu Vēstures un politikas metodiskās apvienības vadītāja Māra Gavare uzsver: „Priekšmetu „Politika un tiesības” vajadzētu atjaunot visās skolās, jo pamata zināšanas par sabiedriskajiem procesiem ir vajadzīgas ikvienam”.

Tāpat arī ViA SZF dekāns Dr.sc.pol. Visvaldis Valtenbergs norāda: „Šis priekšmets skolās ir nepieciešams tādēļ, lai sabiedrībā būtu vairāk zinošu cilvēku un mazāk patērētāju. Mēs redzam to, ka tirgus ir ieinteresēts tajā, lai mums būtu patērētāju kultūra, lai cilvēki māk tikai izvērtēt to vai cena ir augstāka vai zemāka, kāds produkts labāk vai sliktāk izskatās utt. Bet, ja mēs sabiedrībā audzināsim tikai patērētājus, tad šī sabiedrība izjuks. Tieši tādēļ mums ir vajadzīgas šīs politikas un tiesību kompetences spēcināt visdažādākajos veidos, tādējādi veidojot spriest spējīgu sabiedrību.”

Olimpiādi rīkoja ViA Sociālo zinātņu fakultāte (SZF) sadarbībā ar Valmiera Izglītības pārvaldi un Kocēnu novada Izglītības pārvaldi.

Informāciju sagatavoja:
Zane Leimane
Vidzemes Augstskolas
Sabiedrisko attiecību speciāliste
mob.tālr. 26182244
e-pasts: zane.leimane@va.lv
www.va.lv	
 
Vidzemes Augstskola © 2006-2016