ViA norisināsies Valmieras Iedzīvotāju forums | Vidzemes Augstskola
via
LAT
ENG
 
Vidzemes Augstskola ielūdz uz Zinātnieku nakts pasākumiem Valmierā
Visā Eiropā un arī Vidzemes Augstskolā (ViA) šī gada 30. septembrī notiks Zinātnieku nakts pasākumi. Augstskola un...
22.09.2016
Ekoskolu zaļais karogs turpina plīvot Vidzemes Augstskolā
Pirmdien, 19. septembrī, Vidzemes Augstskolai atkārtoti tika piešķirta Zaļā karoga balva. Tas tiek piešķirts mācību...
21.09.2016
Vidzemes Augstskolas studenti un darbinieki startē Valmieras maratonā
Svētdien, 18. septembrī norisinājās skriešanas seriāla „Bigbank Skrien Latvija” 6. posms – 10. "Sportlat Valmieras...
20.09.2016
Vidzemes Augstskolā atgriežas vieslekciju programma “SMART Lunch”
„Smart lunch” vieslekciju programma šajā studiju gadā tiks atklāta, trešdien, 21. septembrī, par sapņu piepildīšanu un...
20.09.2016

ViA norisināsies Valmieras Iedzīvotāju forums

Ziņa pievienota - 02.11.2015

Sestdien, 7. novembrī, pulksten 10:00, Vidzemes Augstskolā (Cēsu iela 4) notiks trešais Iedzīvotāju forums. Ikviens, kurš dzīvo, strādā, mācās vai atpūšas Valmierā, ir aicināts tajā piedalīties un paust savu redzējumu par aktuālajām problēmām pilsētā un, pats galvenais – racionālākos risinājumus īstenot dzīvē.

Darbs 7. novembrī vispirms norisināsies astoņās tematiskās grupās, bet otrā daļa pirms pusdienām būs organizēta tā, lai no runām jau ķertos pie darbiem! Valmierieši varēs uz vietas veidot rīcības grupas un strādāt pie konkrētu ierosinājumu īstenošanas. Jo plašāk būs pārstāvētas dažādas sabiedrības grupas, jo pilnvērtīgāki būs foruma rezultāti!

Iedzīvotāju forums no oficiālajām sabiedriskajām apspriešanām atšķiras ar to, ka tā īpašā metodika ļauj ne vien noskaidrot vajadzības, bet mudina ļaudis uzņemties personisku atbildību par priekšlikumiem un ķerties pie darbiem. Tātad uzdevums nav sastādīt darāmo darbu sarakstu pašvaldībai vai valdībai, bet gan pašiem sev.

Valmierā šādas apspriedes ir notikušas divreiz – pirms četriem gadiem Valmieras sākumskolā, bet 2006. gadā Pārgaujas ģimnāzijā. Forumu rīko Valmieras novada fonds sadarbībā ar Valmieras pašvaldību un Vidzemes Augstskolu, kur šogad notiks šis pasākums. Pilsētniekiem šī būs arī lieliska iespēja no iekšpuses iepazīt tik bieži no ārpuses redzēto, bet varbūt mazāk zināmo augstskolu. Studentijas jauneklīgais gars, cerams, iedvesmos radošām idejām visas Valmieras labā!

Finansējumu savām iecerēm varēs saņemt jau šai pašā rudenī fonda rīkotajā projektu konkursā “Sev, tev, novadam”, kur foruma rezultātiem tiks piešķirta prioritāte. Tāpat arī pilsētas pašvaldība ir atvērta jaunām idejām un gatava tās ņemt vērā ikdienas darbā vai atsevišķai finansēšanai.

Trešā Iedzīvotāju foruma norisi Valmierā atbalsta Borisa un Ināras Teterevu fonds un Vidzemes Augstskola, kā arī EEZ finanšu instruments, ko Latvijā administrē Sabiedrības integrācijas fonds.	
 
Vidzemes Augstskola © 2006-2016