ViA norisināsies Valentīndienas reģionālais SMU gadatirgus | Vidzemes Augstskola
via
LAT
ENG
 
Vidzemes Augstskola ielūdz uz Zinātnieku nakts pasākumiem Valmierā
Visā Eiropā un arī Vidzemes Augstskolā (ViA) šī gada 30. septembrī notiks Zinātnieku nakts pasākumi. Augstskola un...
22.09.2016
Ekoskolu zaļais karogs turpina plīvot Vidzemes Augstskolā
Pirmdien, 19. septembrī, Vidzemes Augstskolai atkārtoti tika piešķirta Zaļā karoga balva. Tas tiek piešķirts mācību...
21.09.2016
Vidzemes Augstskolas studenti un darbinieki startē Valmieras maratonā
Svētdien, 18. septembrī norisinājās skriešanas seriāla „Bigbank Skrien Latvija” 6. posms – 10. "Sportlat Valmieras...
20.09.2016
Vidzemes Augstskolā atgriežas vieslekciju programma “SMART Lunch”
„Smart lunch” vieslekciju programma šajā studiju gadā tiks atklāta, trešdien, 21. septembrī, par sapņu piepildīšanu un...
20.09.2016

ViA norisināsies Valentīndienas reģionālais SMU gadatirgus

Ziņa pievienota - 10.02.2015

13. februārī no plkst. 11.30 līdz 14.30 Vidzemes Augstskolā, Cēsu ielā 4 norisināsies Valenetīndienai veltītais Skolēnu mācību uzņēmumu (SMU) Vidzemes reģionālais gadatirgus, kurā apmeklētāji varēs iegādāties skolēnu pašu rokām darinātos bižutērijas izstrādājumus, izstrādājumus no koka, interjera priekšmetus un daudz ko citu. SMU ir skolēnu veidots un vadīts mācību uzņēmums, kura darbībai piemīt izglītojošs raksturs, un mācību nolūkos pilda īsta uzņēmuma funkcijas un darbojas reālā vidē – skolēni ražo un pārdod preces vai pakalpojumus. 

Skolēnu mācību uzņēmums ir praktiskās uzņēmējdarbības mācību metode, ko pielieto vairāk nekā simts Biznesa izglītības biedrības Junior Achievement – Young Enterprise Latvija (JA-YE Latvija) dalībskolās visā Latvijā. Tai skaitā arī Valmieras Viestura vidusskolā, Valmieras Pārgaujas ģimnāzijā, Mazsalacas vidusskolā, Valmieras tehnikumā, Alojas Ausekļa vidusskolā u.c. 

SMU reģionālie gadatirgi ir daļa no mācību procesa. To laikā skolēni iepazīstina ar savu biznesa ideju, produkta ražošanas procesu un tajā gūto pieredzi. “Pasākuma mērķis ir praktiskās uzņēmējdarbības prasmju un iemaņu pilnveidošana reālā vidē, realizējot skolēnu mācību uzņēmuma preces un pakalpojumus, tādejādi pilnveidojot skolēnu uzņēmējdarbības prasmes,” gadatirgus ideju skaidro tā galvenā rīkotāja, Valmieras Pārgaujas ģimnāzijas ekonomikas skolotāja Dace Atslēga. 

SMU nav juridiska statusa – tos pārstāv Junior Achievement – Young Enterprise Latvija un skola. Skolēnu mācību uzņēmumus konsultē un atbalsta īpaši apmācīti skolotāji – SMU konsultanti jeb biznesa konsultanti. Latvijas Republikas Izglītības un zinātnes ministrija ir atzinusi šo mācību metodi un rekomendē to izglītības iestādēm kā uzņēmējdarbības spējas attīstošu un pilnveidojošu.	
 
Vidzemes Augstskola © 2006-2016