„National Geographic” ceļojošā fotoizstāde „Pārtikas neredzamā puse” liks aizdomāties | Vidzemes Augstskola
via
LAT
ENG
 
Vidzemes Augstskola ielūdz uz Zinātnieku nakts pasākumiem Valmierā
Visā Eiropā un arī Vidzemes Augstskolā (ViA) šī gada 30. septembrī notiks Zinātnieku nakts pasākumi. Augstskola un...
22.09.2016
Ekoskolu zaļais karogs turpina plīvot Vidzemes Augstskolā
Pirmdien, 19. septembrī, Vidzemes Augstskolai atkārtoti tika piešķirta Zaļā karoga balva. Tas tiek piešķirts mācību...
21.09.2016
Vidzemes Augstskolas studenti un darbinieki startē Valmieras maratonā
Svētdien, 18. septembrī norisinājās skriešanas seriāla „Bigbank Skrien Latvija” 6. posms – 10. "Sportlat Valmieras...
20.09.2016
Vidzemes Augstskolā atgriežas vieslekciju programma “SMART Lunch”
„Smart lunch” vieslekciju programma šajā studiju gadā tiks atklāta, trešdien, 21. septembrī, par sapņu piepildīšanu un...
20.09.2016

„National Geographic” ceļojošā fotoizstāde „Pārtikas neredzamā puse” liks aizdomāties

Ziņa pievienota - 11.05.2015

Otrdien, 12.maijā, plkst.17.30 Vidzemes Augstskolas Inženierzinātņu kompleksā Tērbatas ielā 10 notiks „National Geographic” ceļojošās fotoizstādes „Pārtikas neredzamā puse” atklāšana.

Izstādes autori, starptautiski atzīti fotogrāfi, dokumentējuši zemnieku dzīvi dažādās pasaules valstīs, atainojot gan tradicionālo lauksaimniecību, sadzīvi un kultūru, gan dabai nodarīto kaitējumu agresīvas lauksaimniecības rezultātā. Fotogrāfijas papildina apraksti, kas sniedz dziļāku ieskatu mūsdienu pārtikas sistēmā, kas lielākoties ir vērsta uz lielo korporāciju peļņas gūšanu un visai kūtri risina pārtikas nodrošinājuma problēmas pasaulē.

„Izstāde liks apmeklētājiem aizdomāties par to, cik izšķērdīgi un vieglprātīgi mēs bieži vien rīkojamies ar pārtiku, nepadomājot par to, ka tās ražošanā ir ieguldīts smags darbs un līdzekļi, kā arī dabas resursi,” uzsver Vidzemes Augstskolas (ViA) rektors Gatis Krūmiņš. „ViA, kas orientējas uz videi draudzīgu dzīvesveidu un ilgtspēju, ir priecīga divas nedēļas uzņemt pie sevis izstādi, kas pārsteigs ne tikai ar fotogrāfu meistarību, bet arī pievērsīs uzmanību problēmām, ko ikdienā nepamanām,” norāda rektors.

Meklējot atbildes uz jautājumu, kur ņemt pietiekami daudz pārtikas deviņiem miljardiem iedzīvotāju 2050.gadā, kad mūsu būs par diviem miljardiem vairāk nekā šobrīd, no 2014.gada maija līdz decembrim žurnālā „National Geographic Latvija” tika publicēta īpaša rakstu sērija, stāstot, kā to izdarīt, nepārslogojot planētu. „Viena no izstādē iekļautajām fotogrāfiju sērijām „Piecu soļu plāns, kā pabarot pasauli?” mudina domāt par draudiem videi, ar ko parasti iztēlojamies mašīnas un skursteņus, nevis pusdienas. Tomēr patiesība ir tāda, ka mūsu nepieciešamība pēc ēdiena rada vienu no lielākajiem draudiem planētai,” teikts izstādes aprakstā.

Jau šobrīd daļa pasaules iedzīvotāju nesaņem pietiekamu uzturu un cieš badu, un lielākā daļa badacietēju ir visnabadzīgāko pasaules valstu iedzīvotāji – sīkzemnieki jaunattīstības valstīs Dienvidamerikā, Āfrikā un Āzijā.

Žurnāla „National Geographic” ceļojošā izstāde ir daļa no sociālās kampaņas par atbildīgu pārtikas patēriņu „Beidz spēlēt pārtikas cirku!”. Izstādi finansē Latvijas vides aizsardzības fonds.

Izstāde būs apskatāma līdz 24.maijam.	
 
Vidzemes Augstskola © 2006-2016